• Ally Garage

• Team Tetsujin Nissan Skyline R35 Body

This new body from Team Tetsujin has just been announced, and will be available early 2015. This is the fourth RC Drift body to come from Team Tetsujin, and will be the first body to feature a Liberty Walkbody kit. As you can see from the photos below Team Tetsujin has done an amazing job replicating the fine detail on the Liberty Walk Skyline GTR35. We can’t wait for this body!! Looks like 2015 is off to a great start for RC Drifting!
    This body looks fantastic just like the previously released Tetsujin Toyota Majesta, Tetsujin Toyota Crown, and The Team Tetsujin Toyota Mark X Body. We expect the details to be just as good if not better, and will be featuring it on DriftMission.com once it is available.

Team Tetsujin Nissan Skyline GT-R 35 x Liberty Walk Body

• Model: Nissan Skyline GT-R 35 x Liberty Walk Kit
    • Size: 1/10 Scale
    • Officially Licensed by Nissan Motor Co.
    • Manufactured by: TEAM-TETSUJIN
    • Includes: Light buckets (lexan), decals, masks, and bumpers

Kaynak : driftmission.com/
    Bu makale başlangıçta forumdaki konuda yayımlandı: Team Tetsujin Nissan Skyline R35 Body başlatan yazar 100kmh2sn Orijinal mesajı görüntüle
    Yorum 4 Yorum
    1. MEA7 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
      MEA7 -
      ben bu body almak istiyorum nereden bulabilirim bilen arkadaşlar 0543 597 07 03 numarasından bilgi mesaj verebilirse çok memnun olurum
    1. exxper - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
      exxper -
      http://www.rcmart.com/nissan-drift-c...cPath=438_1535

2 adet stok var 15 dolarda kargo tutar ama bunun boyama işini yapabilecekmısınız
    1. MEA7 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
      MEA7 -
      kardeşim çok teşekkür ederim ilgine peki siparişi verdiğimizde gelmeme gibi bir ihtimal varmı yurtdışından gelicek adrese teslim mi geliyo
    1. exxper - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
      exxper -
      Alıntı MEA7 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
      kardeşim çok teşekkür ederim ilgine peki siparişi verdiğimizde gelmeme gibi bir ihtimal varmı yurtdışından gelicek adrese teslim mi geliyo
      bende yeniyim bu işte rcmart tan 2 tane sipariş verdim biri servo idi o 10 günde bana teslim oldu diğeride nissan gtr r34 kep oda dün giriş yaptı kep alacaksanız 15 dolar kargosu var hong kong postla geliyor ems vs de varda onun kargosu 50 dolar ptt kapınıza kadar getiriyor rcmart çok hızlı siparişi hemen kargoya veriyor takip noyuda mail atıyor ptt yada 17 track sitesinden takip edebilirsiniz