• GAUI GX9 PilotTR Festivalinde !

   Türkiye Modelcilik dünyasına yeni bir soluk getiren ve kurulduktan kısa bir süre sonra dünya lideri pek çok firmanın Türkiye Distribütörlüğünü üstlenen Pilot-TR’ den bir sürpriz daha...

   Yaklaşık üç yıl süren arge çalışmalarının ardından, Ekim 2015’ te pazara sürülmesi beklenen Gaui GX9Gasser, dünyada ilk kez PilotTR Model Air Festivali’nde görücüye çıkıyor. PilotTR Satın Alma Sorumlusu Kemal Demirçubuk ile yaptığımız görüşme sonucunda edindiğimiz bilgiye göre; Gaui Firması Yönetim Kurulu Başkanı Anny Chen’ nin, proje sorumlusu mühendis ve test pilotlarıyla bizzat katılacağı festivalde tanıtımı yapılacak olan GX9, uzun uçuş süresi ve yüksek miktarlarda yük taşıma kapasitesiyle, RC Helikopter anlayışını farklı boyutlara getirmesi bekleniyor.

   F-50R Gas motorundan güç alan GX9; extra yakıt tankıyla 6 kg’ lık bir yükü iki saat süreyle taşıyabilecek. Boş ağırlığı 9 kg olan GX9; kullanım sahalarının gerektirdiği amaçlara uygun geliştirilmiş AutoPilot özelliği sayesinde açık alanda 30 km’ ye kadar uçuş yapabilecek.30 kilometrelik bir alanda 6 kg’lık bir yükle 2 saat uçuş yapabilecek bir UAV’nin Haritacılık, Hava Fotoğrafçılığı, Savunma Sanayisi, Tarım ve Ormancılık gibi alanlarda hizmet vermesi bekleniyor.

   GX9
   için PilotTR’ ye açıklamada bulunan proje sorumlu test pilotu Alvin Chai, Skookum Robotics işbirliği ile geliştirilen kontrol ünitesi sayesinde, pilotaj hatalarını en aza indirgeyeceğini ve oldukça kolay bir arayüze sahip olacağını, bunun yanısıra; gaz motorundan kaynaklanan titreşimin ise motor muhafaza modifikasyonlarıyla, elektrik motoru seviyelerine indirildiğini ve yakın bir süre içerisinde geliştirilmesi amaçlanan FPV Modu ile de;10 km’lik bir alandan, düşük çözünürlükte görüntü aktarımının sağlanacağını belirtti.

   Yakın zamanda ürün yelpazesine R5Speed helikopteri ekleyen Gaui firması; yenilikçi ve öncü yapısıyla model sevenlerin ülkemizde uzun bir süredir tercih ettiği markalar arasında idi. PilotTR ile yaptıkları distribütörlük anlaşmasıyla pazardaki yerlerini daha sağlam bir zemine oturtmak istedikleri şimdiden belli olan Gaui; PilotTR festivaline GX9Gasser’ in yanısıra R5 Speed helikopterini de getirerek tanıtımını yapmayı hedefliyor.

   Akıllara ilk gelen soru; Gaui firmasının bünyesinde bulunan takım pilotlarından hangilerinin PilotTR Model Air Festivali’ne katılacağı ???

   22 Haziran 2014 tarihinde PilotTR çatısı altında gerçekleştirilen ilk festivallerinde, Alvin Chai, Boon Chung ve Tareq Al Saadi’ yi davet eden firma 5 Eylül 2015 tarihinde başlayacak olan festivalleri için 8 pilot sözü verdi ve bu pilotların şimdiye kadar yalnızca 5 tanesini açıkladı. Dünya 3D RC Helikopter yarışmalarında dengelerin ve beklentilerin sürekli değiştiğini vurgulayan firma sahibi Hasan Coşkun; ekibiyle beraber yürüttüğü çalışmada,yeni dünya 3D kralını, 5 Eylülde yapılacak olan festivalde;RC Helikopter sevenlerle buluşturacağının sözünü bizlere verdi; yeni kralın ismini açıklamayan Coşkun, yapılacak olan FPV Quad ve RC Helikopter yarışlarıyla katılımcılara unutulmayacak anlar yaşatmayı hedeflediklerini belirterek, tüm model sevenleri 5 Eylülde festivalimizde görmek isteriz diyerek sözlerini sonlandırdı.   Gaui GX9 'a özel oluşturulan Pilot TR Web Sayfası için Tıklayın

   GX9 Test Videosu