Merhabalar

Konu Bilgileri;

•  » Konudaki mesaj sayısı : 8
  •  » Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Bu Sayfayı Paylaşın :

Toplam 8 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 8 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Herkese iyi forumlar
    Youtubeda karşıma çıktı acayip hoşuma gitti şimdilik bilgi topluyorum videoları fln izliyorum bakalım nasip olursa aranıza katılacağım inşallah
    Benim merak ettiğim birkaç soru var
    1-Normal kullandığımız benzinle çalışan rc araba motoru var mı?
    Youtubeda hep nitro gas olarak geçiyor benzinde yazsan nitro yakıtlı çıkıyor çözemedim.
    2.Nitro yakıtlar izlenimlerime göre tuzlu gibi
    Nitro motorlar ortalama ne kadar yakıt tüketiyor? atıyorum 1 litreyle kaba hesap ne kadar kullanım süresi sunuyor?

hoş geldiniz forumda bunların konuları mevcut detaylı bir şekilde öğrenebilirsiniz ben kısadan bildiğimi aktarayım evet benzinli var ama kurşunsuz benzinle çalışır araçlar nitro yakıt ise özel yapımdır nitro yakıt ile benzinli(kurşunsuz) bir değildir ama size şunu tavsiye edeyim eğer hiç bilmiyorsanız tecrübeniz yoksa elektrikli ile başlayın derim çünki benzinli ve nitro yakıtlılar emek ister masraf ister en önemliside her kullanımdan sonra özenle bakım ister bakım yaparken bile ister istemez sıkıntı çıkabiliyor benimde bir anlık hevesle ilk aracım nitrolu oldu hiç tecrübem olmadığı için bir kaç kere pullstart(çalıştırma ipi) koptu buji gitti masraflı olmaya başladı epey hediye ettim birine satılmayınca elektrikli drift aldım sonra offroad a geçtim offroad elektrikli her alanda her koşullarda her hava şartlarında rahatça sürebilirsiniz çok zevklidir drift ise sadece zemini kaykan dümdüz pistlerde mesela driftçiler genelde basketbol sahalarına akar bu tür yerlerde tadını çıkara çıkara sürebilirsiniz detaylı bilgileri aklınızda soru işareti oluşturan sorunların hepsini forumdaki konulardan bulacağınıza sorunları çözeceğinize inanıyorum tekrar aramıza hoş geldiniz

Teşekkürler hocam tecrübelerinizi paylaştığınız için elektrik motorlu araçları daha detaylı şekilde araştırayım

rica ederim herkez elinden gelidğince yardımcı olmaya çalışır . zaten araştırma yapa yapa herşeyi öğrenirsiniz . hatta araştırmalarınıza benzinli araçların bakımları nasıl yapılır nasıl temiz tutulur nelerine dikkat etmek gerekir önemli parçaları nedir gibi en önemli bilgileri araştırabilirsiniz topladığınız bilgiler ile ileride benzinli hevesinizide atarsınız

Merhaba,

Aileye hoş geldiniz..

Buğra'nın yazdıklarına katılıyorum.. Başlangıç olarak elektrikli güzel bir araç alırsanız bu hobiyi daha fazla seversiniz..

Kurşunsuz yada nitrolu araçlar kullanım olarak daha keyifli gibi görünebilir ancak kullanım sonraları ve çıkaracağı sıkıntılar düşünüldüğünde size başlangıç olarak mantıklı olmayabilir..

Hoşgeldiniz iyi forumlar hocam.

Merhaba. Hoş geldiniz. İyi forumlar dilerim

Facebook Comments

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)