Merhaba arkadaşlar, bende HPI Trophy Truggy 4.6 var yaklaşık 8-10 sene önce almıştım ve 5-6 yıldır kullanmıyordum. Geçtiğimiz aylarda toparlamaya niyetlendim ve çıkardım aracı, motoru söktüm pistonu, gömleği, rulmanları, karbüratörü her şeyi tinerle temizleyi yağlayıp geri taktım. Sorun şu ki piston gömleğini çıkarırken motor 6 yıldır yattığından yağlar kurumuş çıkarmak bir hayli zor oldu ve gömlek ardından dolayısıyla piston inceden çizildi. Usta eller tarafından zımparalanarak revize edildi. Sonradan arabayı çalıştırmaya çalıştım tabi yakıt 6 yıllık olduğu için o da biraz zor oldu ve en sonunda çalıştırmayı başardım. Ama motorun performansı eskisine göre %50 falan. Karbüratör ayarı yaparken bir ara performansı %85 lere falan çıktı eskisi gibi bi performans yakaladı ama depo bittikten sonra diğer depoda performans yine düştü. İşin ilginç kısmı depo biterken, son damlalarında motor %80-90 performanslara yine çıkıyor 5-10 saniyeliğine ondan sonra yakıt bitiyor ve stop ediyor. Her depoda istisnasız depo biterken bu işi yapıyor. Sorun motorda diye düşünüyordum ama dediğim gibi bi ara ayarla yüksek performansı yakalamıştım ve onun dışında her depo sonunda performans tatmin edici seviyede oluyor. Yakıt normalde %20 nitro, aldığım günden beri öyle kullanıyordum. Şimdi bi tane taze %25 lik yakıt aldım ama performans yine değişmedi %55 falan olarak gidiyor. Bunun sebebi neler olabilir?