Merhaba arkadaşlar, yeni aldığım OS 46 ax II model bir motor var. Rodajını yapmak üzere çalıştırdığımda buji ısıtıcısını çektiğim anda stop ediyordu. Sonra LSN vidasını yaklaşık 45 derece kıstım (OS motorlarda lsn biraz zengin geldiğini okumuştum) ve bu kez motor düzgün olarak rölentide çalıştı. Biraz ısıttım ve kitapçıkta yazdığı üzere birkaç dakikalığına tam gaza yakın getirip HSN vidasını kısma-açma şeklinde oynattım ve sonrasında HSN vidasını optimum yerinde bıraktım (en yüksek devri biraz düşürmek suretiyle). Bu ayarlarda motor hem rölentide hem de yüksek hızda sorunsuz çalıştı ve 2 depo yakıtı bitirdim. Sorun aslında tam da burada başlıyor. Rölentiden tam gaza geçmek istediğimde motor hemen stop ediyor ancak rölentide iken "pinch test" yöntemiyle motorun sesini dinlediğimde yaklaşık 6-8 saniye sonra motor devirlenerek duruyor. Bu iki durum sanki birbirinin zıttı gibi duruyor yani hem fakir kalmışçasına tam gaza geçişlerde stop ederken; önerilen pinch testi uyguladığımda ise zenginmişçesine davranıyor ve bu durumda ne yapılmalıdır ? Not: Motoru 90 derece saat yönünün terine monte etmiştim ve deponun kapak ekseni ile karburatör ekseni hemen hemen aynı hizadalar (belki çok çok az karburatör aşağıda olabilir). Şimdiden teşekkür eder, iyi günler dilerim.