Lipo pil şişti ayrıldı

Konu Bilgileri;

•  » Konudaki mesaj sayısı : 2
  •  » Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Bu Sayfayı Paylaşın :

Toplam 2 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 2 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Herkese merhabalar. Siteye 2012 yılında üye olmuştum o zamanlar daha aktiftim ama meslek hayatına başlamam, evlilik, çoluk çocuk derken siteden uzak kaldım. Bu hobimi de ayda 1 kere ancak yapar haldeydim. Bir sorunum için size danışmak istedim. Yeni konu açmadan önce de araştırdım konuları ama benim sorunum ve istediğim çözümü bulamadım. 5800 mah 2s lipom zaten şişmişti öyle kullanıyordum arada. Dün şarj ederken bir anda şişti be dışındaki hardcase açıldı 4-5 cm. Sorum şu. Pili imha edeceğim ama şarj aletine takıp deşarj etmeye çekiniyorum. Tuzlu su çözümünü yapayım diyorum en tehlikesiz o görünüyor şuan ama pil hemen hemen yüzde 70 civarı doludur tahminen. Bu şekilde tuzlu suya bırakılır mı? Teşekkürler. Bir an önce halletmeliyim evde çocuk var nereyi karıştıracağı belli olmuyor 😊
    Eklenen Resim Ön İzlemesi

merhaba aşırı şarjdan kaynaklı olarak lipolarda şişme meydana gelebilir tehlike arz eder patlayabilir yangına sebeb olabilir ,eğer imha edcek iseniz toplu iğne ile üst kısmından delikler açın ,ama şarja bağlamayın bosta elektirkli motor vs var ise bağlayın boşalsın kısa devrede size zarar verebilir ,,saygılar tabletlerde daha cok görüyorum mesleğimiz gereği şarj ünitesinin şarjda dolduğunda kesmemesi veya devrenin zarar görmüş olması etkendir ,aşırı akım çekimlerde ısıdan dolayı da şişmiş olabilir ,,saygılar ,,kolay gelsin
    OKUMAK TUTKULARIN EN SOYLUSUDUR,,

Facebook Comments

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)