model tren

Konu Bilgileri;

•  » Konudaki mesaj sayısı : 30
  •  » Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Bu Sayfayı Paylaşın :

Toplam 30 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 20 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu

Selamlar. Bir kac aydir yeni model resmi yollayamamistim, simdi bir seyler yollayayim dedim... Bos durdugumu dusunmediniz umarim;-)
    Simdi planimiz buna benzer bir sey...

Olcegimiz G-olcek, takriben 1/22,5 gibi bir olcek...Kullandigim alan evin bahcesi, trenlerin markasi LGB ne soyliyeyim bilemiyorum, en iyisi biraz fotograf koyayim...Not bu arada bu is daha bitmedi hala yapip asamasindayiz ...

oo superler
    kimbilir ne kadar uğraşmışsınızdır
    raylar için toplam uzunluk nedir?

Olcegin buyuk olmasinin kotu yani: tamaminin neye benzedigini fotograftan anlamak zor oluyor.

3-5 aydir ugrasiyorum vallahi, toplam ray uzunlugundan emin degilim ama 200 metreyi astim sanirim...

tek kelimeyle harika. tren sevgisi apayrı birşeydir. kolay gelsin.

Simdilik boyle...Daha fotograf var da sanirim bu is icin bir web sitesi veya duzgun bir foto albumu yapmak daha mantikli...

Bu arada isiklandirmayi da unutmadim...hatta kastim diyebilirim

Çok büyük emek harcamışsınız.Tebrikler

Biraz çalışmanızdan bahsedermisiniz ? Boyama işleri nasıl oldu vs.
    Xray Series

Bu ne yaa Çok güzel valla özelliklede gece ışıklandırmalı fotolara bidaha bakın gerçek gibi gözüküor Bu kadar büyüğünü görmemiştim valla resimler için teşekkürler,saygılar..
    Team Losi LST2
    Tamiya DF02
    1/16 Revo VXL

Tek kelimeyle harika.

aman allahım bu ne ya tek kelime ile dondum kaldım olağan üstü emek ve zaman almış olmalı

harika işler yapmışsın tebrik ediyorum türkiyede daha iyisini görmedim müthiş

çok harika bende bu model tren işine merak sardım hatta almayı düşünüyorum ho ölçek bana yol gösterebilirmisiniz?? diaroma mı kendim kurcam

Saolun arkadaslar.
    Diaroma kurmak kesinlikle çok zevkli bir şey, size yol gösterebilirim. Fakat öncelikle treninizi almanız lazım, (ho ölçek olarak marklin firmasının digital modellerinden alın derim) daha sonra diaromanızı kuracağınız alanı seçmelisiniz. Diaroma hassas bir model olacağı için yerinden çok oynatmamanız lazım, kuracağınız alanı belirledikten , kuracağınız masayı(zemini) hazırladıktan sonra elinize keğıt kalem alıp planı çizin. Dağ nerde olacak, karayolu nasıl gidecek, göl, nehir olacak mı vs bütün bunları kegıt uzerınde tasarlamanız lazım... Sonra da planınızı inşa edeceksiniz. Bu arada ,her ne kadar ben gözardı ettiysem de, başarılı diaromalarda uyumun çok önemli olduğunu hatırlatayım (uyumdan kasıtım zamanı ve mekanı belirlemek. Bir hatta amerikan demiryollarına ait bir buharlı lokomotif dolanırken kırmızı ışıkta durup ona yol veren bir isviçre dağ treni gerçek hayatta görülemeyecek bir durumdur. Bu yüzden takribi bir zaman ve ülke belirlemek daha gerçekçi sonuçlar almanızı sağlar)

evet abi anladım ama harika yapmışsınız siz diaromayı birde marklinler pahalı loko yu hornby veya lima gibi bişey düşünüyorum bide Dc olucak diaromam

lima'da pahalıdır hornby ler ucuz burda

Üyelik Tarihi Üyelik tarihi
    Feb 2006
    Nereden Nereden
    West Lafayette, IN
    Yaş Yaş
    29
    ohaa mükemmeel tebrik ederim müthiş olmuş. ben de trenleri çok severim. LEGO trenim vardı, hala durur, küçükken diğer legolardan da köprü vs. gibi şeyler yapar, oynardım. evimde yer olsa bu hobiye tekrar başlamak istiyorum

tek kelımeyle super... aksamları sıze ızlemeye gelebılır mıyım. ellemeyecem bıseye soz

süper tebrik ediorum ellerinize sağlık !

LGB anlasılan trenlerınız ve bayada buyuk bahcenız varmıs , tebrıkler.

Facebook Comments

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)