1/10 nikko araba satılan yer bilen varmı?ankara

Konu Bilgileri;

•  » Konudaki mesaj sayısı : 17
  •  » Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Bu Sayfayı Paylaşın :

Toplam 17 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 17 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Üyelik Tarihi Üyelik tarihi
    Feb 2005
    Nereden Nereden
    ankara
    Yaş Yaş
    24
    arkadaşlar ankarada (toysrus dışında) nikko 1/10 araba satılan bi yer varmı.genellikle 200 ytl oluor.bilen varsa yazsın lütfen.

2. # Reklam

May 2004
    Nereden Nereden
    istanbul
    Yaş Yaş
    27
    arkadasim ne yapıcan nıkko yu ona o kadar para verıcegıne 50 mılyon daha koy 250 mılyan ıkıncı el bır rc al daha mantıklıı

bedava verselerde nıkko alma sorunlu

Apr 2004
    Nereden Nereden
    İstanbul
    Yaş Yaş
    23
    parani cope atma kardes nikko mikko hikaye oyuncak birazcik forumu gezin bilgi topla

Feb 2005
    Nereden Nereden
    ankara
    Yaş Yaş
    24
    ok çok sağolun.bakarım.

Sep 2004
    Nereden Nereden
    İzmir
    Yaş Yaş
    26
    nikko bir model değildir ama asla vede asla oyuncakta değildir parayı çöpe atmakdır diyenler sanırım unuttular buradaki birçok insan bu hobiye nikkolarla başladı

Feb 2005
    Nereden Nereden
    ankara
    Yaş Yaş
    24
    buraki aslında haklısın.200 milyona buldum.içinde crystal set,bonus sticker kit,endurance&sprint motor,stick&racing tekerlekleri var.kepte ford gt.yani hiçde kalitesiz bişiye benzemio.bende nikkoyla başlayacam walla .ama işte kredi kartı sorun çıkarıo alamıorum.bunun aynısını ankarada toysrus dışında gören varsa lütfen yazsın.bulamıom yawww!
    ۝--|Cεza Єtnik βir کεntεzdir|--۝
    |--|Ceza-Fuat-Fuchs-Funky-Silahsız Kuvvetler-Nefret-Sagopa Kajmer|--|

May 2004
    Nereden Nereden
    ankara
    Yaş Yaş
    42
    tekno sa da gördüm ama 1/14 galiba

May 2004
    Nereden Nereden
    istanbul
    Yaş Yaş
    27
    iyi peki basla o zmaan neden soruyorsunkı neyle balsıyım dıye koymussun kafana soyluyoruz hala ben nıkko ıle baslıcam dıyorsun ozamn sen bılrıısın ama bu dedıklermıız bır bulusmada veya bır model gorunce daha ıyı anlarsın

Feb 2005
    Nereden Nereden
    ankara
    Yaş Yaş
    24
    yok yaw ben öle bişe demedim.nikko diye yazdım neyle başlıyım demedim ki.yani herkes onla başlamış buraki sorun çıkmış da demedi.içindekilerde bırakılacak gibi değil zaten.tamiya falan almam.belki senin nikko ya karşı bi nefrtin vardır banada alma diosundur.çünkü forumda başka yerlerde nikko ii diolar.

Jun 2004
    Nereden Nereden
    istanbul
    Yaş Yaş
    39
    RACERMAN :Kardeşim; Arkadaşlar senin sorduklarına karşı biraz sert yanıtlar vermişler haklısın, FAKAT bu nikko konusu senin gibi, nikko almak isteyen bu hobiye başlayan bir çok arakadaşımız tarafında defalarca bu sitede konuşulmuş bir konuda olduğunda bu konuda bilgileri olanlar sana karşı bu şekilde tavır takınıyorlar:

arkadaşlar: Bir konuda yardımcı olacaksanız, neden veya niçinleri yazacaksanız cevap vermeyi tercih etmelisiniz, sert yanıtlar vereceğinize cevap yazmayın bu kişilerde cevap alamadığı konuda ısrar etmez...

RACERMAN: nikkonun avantajları::
    Daha önce hiç modelle uğraşmadım, ailem bu paraya izin verir, ikinci el işine giremem yaşım küçük korkuyorum, evdede takılırım, ciddi modelciliği düşünmüyorum, bu işte zevk alırsam ileride ciddi model düşünürüm; diyorsan okey...
    NİKKONUN dezavantajları:
    1- modelcilerin arasına bir partide bir yarışta katıldığında, başka bir nikko daha göremezsin,
    2- Sitelerde nikko ile ilgili fazlaca bilgi bulamayabilirsin
    3- Sorunlarla ilgili fazlaca yardımcıda bulamayabilirsin, (sadece daha önce nikkosu olanlar sana yardımcı olabilir.)
    4- NİKKOLAR verceğin paraya karşılık vermez (200 milyon yazık)
    5- Satamazsın satarsan bu gün 200, yarın 80, 100 olur
    6- modelcilikle ilgili sana fazla bir şey öğretmez
    7- Sitelerde modelcilikle ilgili konuşulan ve yazılanlarda bir şey anlamazsın.

BU YAZDIKLARIM, senin içindir, avantajları senin için yeterli ise al kullan,
    ben bugün 30 yaşıma girdim, bu hobiye başladığımda böyle sitelerden ve böyle modellerden haberim olmadığı için 1 sene önce nikko aldım, 1 ay kullandım. GERÇEK modelleri görseydim, param olmadığı için değil ama gerekirse 3 ay bekleyip, her yeri sökülüp takılan insana el becerisi kazandıran gerçek model alırdım. OKEY SEVGİLERİMLE
    Summit 1/10 - E-max 1/10 - sakura zero 1/10 - Walkera CB180 - Sback 342 Epp - H.K Vanquish 1100mm V-hull - Serpent 705 1/10 - Kyosho Mini-z MR1 + MR2 - Megatech razor 1/10 - Nikko 1/16

Feb 2005
    Nereden Nereden
    ankara
    Yaş Yaş
    24
    Oke zaten benim için önemli olan modelcilik.Sadece sürmek için almıyorum.Fakat ankarada 200 milyona başka nasıl arabalar bulabilirim?nerde vardır?Bu nikko 1/10 un içinde ayrıca endurance&spint motor,Slick&racing tekerlek,crystal set,bonus sticker set var(bonus,yani dükkan kendi koymuş bu paketi).hepsini anladım da crystal set nedir sizce?çip gibi bi şey.nikkod an vazgeçtim ama soruorum işte.

May 2004
    Nereden Nereden
    İstanbul
    Yaş Yaş
    45
    Racerman, aramıza hoşgeldin. RC modelcilikle gerçekten ciddi olarak ilgileniyorsan emin ol ki doğru yerdesin. İlk defa başlayacaksan ve çok paran da yoksa, hesaplı ama temiz bir 2. el elektrikli araba almanı öneririm. HobbyRC sitesinin 2. el sayfasından, www.rcpano.net veya www.rcteamgo.com nun 2. el sayfasından bakabilirsin.
    Profesyonel RC kumandalarının belli frekansları vardır ve aynı anda iki modelin aynı frekansta olup komutların karışmaması için farklı frekanslar seçmek gerekir. Bunu da hem verici hem de alıcı üzerine takılan ve belli frekanslarda üretilen kristal dediğimiz küçük elektronik parçalarla yaparız. Sadece bu parçaları değiştirerek bir çok frekansta tek bir kumandayı kullanmak mümkündür...

May 2004
    Nereden Nereden
    ankara
    Yaş Yaş
    42
    illa alacam diyosan al ama sonunda genede bir model almak istersin böylece nikkoya verdiğin paraya yazık olur benim aynen öyle oldu.

May 2004
    Nereden Nereden
    istanbul
    Yaş Yaş
    27
    simdik nikko hiç bir ayarı olmıyan bır arabadır geldıgı gıbı kullanırsın rulman fılan yoktur pıller vasattır vede kucuk kapasıtededeır kumandalırında hassas ayarları yoktur yolu tutumazlar bır seyı kırdıgın zaman parcasını bulamassın 200 mılyona alırsın 1 sene sonra 100 mılyona satarsın

modelde ıse herturlu ayarı yapmak mumkundur lastık acıları suspansıyon sertlıklerı aks sekılleerı bunların hepsının bır suru farklı seklı vardır
    cok degısık pıllerle kullanabılrıısın yuksek kapasıtelı kumandaları cok kalıtelıdır bazılarında hersey dıgıtal ekran uzerınden kontrol edılır
    herturlu parcasını gerek yurt dısıında gerek burada bulabılrıısın
    modellerın bınlerce cesır lastık jantları keplerı kayısları pıllerı motorları vardır modıfıye rahat olurr

Sep 2004
    Nereden Nereden
    İzmir
    Yaş Yaş
    26
    skyline a son derece katılıyorum skyline herşeyi çok doğru bi şekilde açıklamış. Yanlız yanlış anlamışsın herkez nikkoyla başlamadı modelciliği çok seven insanlar çok profösyenel araç kullanan insanların hepsi değil bazılarıda nikkoyla başladı

Aug 2004
    Nereden Nereden
    İSTANBUL
    Yaş Yaş
    32
    mesela ben modeli bilmezken rastgele toysrustan nikko aldım.

aaa bi baktım lastik falan değişiyo kep değişiyo motor değişio..

başladım internetten nikkoma parca bakmaya sonuc husran hiç biryerde parca yok. ve ustune ustluk sase de parcada kırdım(ben bunu hep yapıyorum)

ama ne oldu ben nikkoya parca ararken model dunyasının içine giriverdim. girme yanlış olur dusuverdim. ve hiç dusunmeden gittim gercek sekilde model diye nitelendirebileceğimiz bir araba aldım (keske biraz dusunseydim)

saka bi yana o arabadan cok cabuk sıkılacaksın.
    model dediğimiz arabaları gordugun zaman zaten kendinde o arabaya 200m vermenin cok mantıksız oldugunu goreceksin.

sanırım sen biyeri yanlış anlamıssın.

nikko modelde başlangıc arabası değildir.
    ama nikko alan insanların %80i modele ciddi bir şekilde giriş yapmıstır.

biz senin yanlış bi şekilde yonlenmeni istemiyoruz. pişman olup paranı boşada harcamanı istemeyiz

ben kendi adıma konusayım ben zamanın da cok yanlış şeyler yaptım. baskalarınında yasamasını istemem.

tavsiyelerimiz bu yonde karar senin tabiki..
    ...

Apr 2004
    Nereden Nereden
    İstanbul
    Yaş Yaş
    23
    Alıntı buraki2 Nickli Üyeden Alıntı
    nikko bir model değildir ama asla vede asla oyuncakta değildir parayı çöpe atmakdır diyenler sanırım unuttular buradaki birçok insan bu hobiye nikkolarla başladı
    nıkko oyuncaktır bu unutulmasın ama kalıtelı oyuncak..............

Facebook Comments

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)