ahşap ev maketleri

Konu Bilgileri;

•  » Konudaki mesaj sayısı : 51
  •  » Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Bu Sayfayı Paylaşın :

Toplam 51 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 20 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Sayfa 1 Toplam 3 Sayfadan 123 SonuncuSonuncu

yapmış olduğum maketleri sizlerle paylaşmak istedim.

URL=http://imageshack.us][/URL]
    [URL=http://g.imageshack.us/g.php?h=61&i=dsc00218pc2.jpg][IMG

2. # Reklam

Üyelik Tarihi Üyelik tarihi
    Jun 2007
    Nereden Nereden
    Eskişehir-Gaziantep
    Yaş Yaş
    25
    çok büyük emek veremişsiniz paylaşım için teşekkürler...

yanlız:
    evler çok yeni gözüküyor ve çimenler çok yeşil evrin çatılarına ve çimenlerine biraz eskitme yapabilirseniz çok hoş olur. ve bence her yeri farklı olmalı mesela bazı kiremitler kırılmış olabilir yada evin önüne bir el arabası vs iliştirilebilir. çatların rengide pembemsi değilde biraz kiremit rengi olsa daha güzel olur kanımca.

ama genel olarak hoş çalışmalar tebrik ederim çalışmalarınızın devamını bekliyorum...

Jul 2006
    Nereden Nereden
    İzmir
    çok hoş tebrikler devamını bekliyoruz.

Nov 2004
    Nereden Nereden
    Ankara
    Yaş Yaş
    41
    Muhteşem çalışmalar. Her biri işçilik bakımından birer sanat eseri adeta.

Ellerinize sağlık.

Aslında ev modelciliği, modelciliğin dünyadaki en eski branşı. Arabalar, uçaklar, helikopterler yokken de evler vardı, tabii modelcilerde.

Çalışmalarınızın devamını ve yeni projelerinizi merakla bekliyoruz.
    Aut dosce, aut disce, aut discede (*)

(*) Ya Öğret, Ya Öğren, Ya da Terket

Apr 2004
    Nereden Nereden
    İstanbul
    Yaş Yaş
    37
    Hepsi birbirinden güzel olmuş elinize sağlık, yanlış anlamazsanız birşey sorucam, anladığım kadarıyla hobi olarak uğraşıyorsunuz fakat; sattığınız da oluyor mu ?

Yaptığınız yapıcı eleştiriler için teşekkür ederim.Renklerin parlak çıkmasında maketi bitirirbitirmez fotoğraflarını çektiğimden vede flaştan kaynaklanıyor.Haklı oldığunuz üzere evler üzerinde eksitme tarzı çalışmalara başlamayı düşünüyorum.Fakat maketleri uzun sürelerde yaptığımdan yapmak istediğim bazı şeyleri ertelemek zorunda kalıyorum.Mesala ilk fotoğraftaki evi 4 yıl önce yaptım.Maket benim için sadece hobi olduğundan kendimi sıkmadan ve bıktırmadan yapmayı seviyorum.Boyalar konosunda haklısınız onun için daha özenli çalışmam lazım.Birde sizlerle paylaşımım geç oldu çünkü;internetten paylaşmaya daha yeni karar verdim.Satma konusuna gelince tekliflere açığım.Ama bunu birebir konuşmanın yararlı olacağını düşünüyorum nazizane yaptığım maketler el emeği olduğundan herhangi bir eşya gibi düşünülmesini istemem.Sonuç itibariyle yazdığınız ve yazacağınız mesajlar için teşekkür ederim.Yazdığınız her mesaj benim için itici bir güç olacaktır(beğenilmek güzeldir)

En son yapmakta olduğum maketten görüntüler

Önümüzdeki günlerde başka detaylarıda göndereceğim

Nov 2004
    Nereden Nereden
    Ankara
    Yaş Yaş
    41
    Çalışmalarınız hakkında biraz detay verebilir misiniz? Örneğin;

- bir plan üzerinden mi çalışıyorsunuz yoksa tamamen doğaçlama mı yapıyorsunuz.
    - Malzeme (tahta, yapıştırıcı, boya vs) olarak ne kullanıyorsunuz?
    - Evlerin içlerini boş mu bırakıyorsunuz, yoksa herhangi bir aydınlatma tertibatı vs. döşüyor musunuz?

Bu ve bunun gibi detaylarla bizleri çalışmalarınız konusunda biraz daha ayndınlatırsanız seviniriz.

Teşekkürler.

İlk yaptığım makette internetten indirdiğim bir plana göre dış görünüşünü benzetmeye çalıştım.Fakat maketin ilerleyen bölümlerinde bir kısmı doğaçlama oldu(çatı,çimenler,baca).İkinci yaptığım kiremitli olan makette ise;amerikan ev planlarını gösteren bir kitaptan yararlandım.Ama bundada görünüş resimlerine sadık kalmayarak biraz hayal gücüne dayanarak yaptığım.Site halinde olan makette ise oğlumun dönem ödevine yardım etmek isterken ortak bir fikirle böyle bir maket ortaya çıktı.Son yapmakta olduğum makette ana fikir 1/10 ölçeğinde gerçek bir evin benzerini yapmaktı.Kulandığım malzemeler;doğramacıdan aldım 5x10 kalasları testerede doğrayarak çıta haline getiriyorum.yapıştırıcılar genelde tutkal ve hızlı yapıştırıcılar.Son yaptığım maketi gerçek ev benzeri olmasını istediğimden,mufak,masa sandalye,tezgah,mutfak dolabı,buzdolabı,oturma odası,yatak odası gibi elektrik tesisatı dahil bütün bölümlerini yapmak istiyorum

çalışmalar daha bitmedi bittiğinde güzel olacağından eminim.Biliyorsunuz ki ben sipariş üzeri çalışmadığımdan kendimi sıkmıyorum o yüzden uzun sürüyor.Bumaketi bitirebilirsem diğerleri için bir ip ucu vereyim.Bundan sonrakiler sadece diş görünüşü olan diyaroma şeklinde bahçe düzenlemesi ağaçları olan bir maket düşünüyorum

çok tatlı olmuşlar elinize sağlık

Sep 2007
    Nereden Nereden
    Ankara
    Yaş Yaş
    41
    Güzel çalışmalar ve bir o kadar da güzel bir atölye... İmrenmemek elde değil. Elinize sağlık.

Nov 2004
    Nereden Nereden
    Ankara
    Yaş Yaş
    41
    Atölyenize hakikaten hayran kaldım. Sadece ev maketleri ile mi ilgileniyorsunuz, yoksa bunca alet edevat ile başka işler de yapıyor musunuz?

Şu anda sadece ev maketleri ile ilgileniyorum ama ilginç birşeyler olursa ilgilenirim.Tabiki bu kadar alet makette kullanmıyorum.Evde olabilecek tamiratları bunlarla yapıyorum.Yanlız aldığım her alet mutlaka işime yaramıştır.Zaten alet edinme merakım var.Hoşuma giden birşey olusa lazım olur diyerek alıyorum

Dec 2007
    Nereden Nereden
    ESKİŞEHİR
    Yaş Yaş
    20
    harika yaaa çok güzeller paylaşım için teşekkler o eve ben bile girerim
    CAUTİON: DRİFTER

TAMİYA TT 01 D Sunshine RX8

iki gün önce yaptığım sehpa

yeni aksesuarlar

Apr 2004
    Nereden Nereden
    İstanbul
    Yaş Yaş
    37
    Çalışmalar harika olmuş elinize sağlık, en çok yukarıda mutfaktaki çalışmanıza hayran kaldım

Feb 2006
    Nereden Nereden
    istanbul-b.düzü
    Yaş Yaş
    39
    gerçekten muhteşem çalışmalar...el beceriniz çok iyi ..tebrik ederim
    el yapımı.......başka tanımam

Apr 2007
    Nereden Nereden
    İzmir
    Yaş Yaş
    36
    Bende gerçekten hayran kaldım TERBRİKLER. Çalışmalarınızı ve atölyenizi çok beğendim. Projenizin ilerleyen aşamalarını sabırsızlıkla paylaşmanızı bekliyorum.

Saygılarımla

Feb 2006
    Nereden Nereden
    İstanbul
    Yaş Yaş
    36
    El emeği dedikleri şey bu olsa gerek çalışmalarınız gerçekten çok güzel elinize saglık .Ayrıca çalışmalarınızı bizlerle paylaştığınız için teşekkür ederiz
    Konu orhantekkan tarafından (28-12-2008 Saat 16:42 ) değiştirilmiştir.
    ''İmkanın sınırını Görmek için İmkansızı denemen lazım'' ve bunun için MCD kullanmak lazım

Facebook Comments

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)