Yapıştırıcı Seçimi

Konu Bilgileri;

•  » Konudaki mesaj sayısı : 17
  •  » Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Bu Sayfayı Paylaşın :

Toplam 17 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 17 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Üyelik Tarihi Üyelik tarihi
    Jan 2008
    Nereden Nereden
    İzmir
    Yaş Yaş
    39
    Selamlar köpük ve epronları yapıştırmak için hangi yapıştırıcı türü kullanmalıyım. (Baly ve japon eritiyor)

2. # Reklam

Nov 2004
    Nereden Nereden
    Ankara
    Yaş Yaş
    41
    -Uhu por köpük yapıştırmak için yapılmış özel bir yapıştırıcı ama kontak yapıştırıcı olduğu için doğru kullanmak gerekir. Kutusunun üzerindeki kullanma talimatına uygun kullanıldığı zaman çok başarılı.

-Aktivatörü ile birlikte satılan "MDF japonu" diye bilinen solventsiz CA yapıştırıcılarda az miktarda kullanıldığı zaman hızlı ve kuvvetli bir yapıştırıcı. Depronu ve köpüğü eritmeden yapıştırır. Çok kullanıldığı zaman donma esnasında oluşan kimyasal reaksiyon yüzünden ısı yaratıp köpüğü eritebiliyor.

-Sıcak silikon bir başka alternatif. Ama bunda da silkon tabancasının sıcak ucunu köpüğe fazla yaklaştırırsanız eritebilirsiniz.

- 5 dakikalık epoksiler çok sağlam yapıştırır, ama çalışırken hızlı olmak gerekir. Bir de epoksi sertleştiği zaman hiç esnemeyen bir materyal. Darbelerde kendisi kırılmıyor ama etrafındaki köpüğün kırılmasına neden oluyor.

-Şimdiye kadar görmüş olduğum en iyi köpük yapıştırıcı "Shoe Goo". Ankara'da bir spor mağazasında rastlayıp almıştım. Hem hızlı, hem çok sağlam, hem de esnek olduğu için özellikle köpük yapıştırmaktaki tek tercihim oldu. Bulması biraz zor, özellikle spor ayakkabı yapıştırmakta kullanılan bir yapıştırıcı. Benzer bir versiyonu "Zap-A-Dap-A Goo" adı ile THK'da satılıyor. Tavsiye ederim.
    Aut dosce, aut disce, aut discede (*)

(*) Ya Öğret, Ya Öğren, Ya da Terket

May 2008
    Nereden Nereden
    izmir
    Yaş Yaş
    37
    red-fin'e aynen katılıyorum. ekleyebileceğim bir kaç şey var.

-Epoksiyi zımparalamak çok zordur ve oldukça ağır bir yapıştırıcıdır (buna rağmen kullanılabileceği yerler vardır köpük/depron inşalarında)

-Sıcak slikon çok ağır bir yapıştırıcıdır.

- Bir de poliüretan (deniz tutkalı olarakda geçer) çok başarılı bir köpük yaoıştırıcısıdır. özellikle kurudukça kabarıp köpüklenmesi sayesinde boşlukları aralıkları doldurmada birebirdir. yalnız biraz pahalı ve uzun zaman alıyor kuruması.

- son olarak da ahşap tutkalı kullanabilirsiniz (beyaz ve pembeleri vardır). oldukça ucuzdur, iyi yapıştırır fakat uzun zamanda kurur.

Benim %80 kullandığım uhu por.

G.

Jul 2008
    Nereden Nereden
    ankara
    Yaş Yaş
    43
    Alıntı red_fin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    -Şimdiye kadar görmüş olduğum en iyi köpük yapıştırıcı "Shoe Goo". Ankara'da bir spor mağazasında rastlayıp almıştım. Hem hızlı, hem çok sağlam, hem de esnek olduğu için özellikle köpük yapıştırmaktaki tek tercihim oldu. Bulması biraz zor, özellikle spor ayakkabı yapıştırmakta kullanılan bir yapıştırıcı. Benzer bir versiyonu "Zap-A-Dap-A Goo" adı ile THK'da satılıyor. Tavsiye ederim.
    Shoe Goo Ankarada nerde bulunabilir acaba ?

Oct 2007
    Nereden Nereden
    Isparta
    Yaş Yaş
    23
    Modeli sabırla bekleyerek yapıyorsan '' Agaç Tutkalı veya Beyaz Tutkal '' beyaz renkte oluyor.Renkli strafor(sarı,mavi,pembe)-depron ve beyaz strafor gayet güzel yapıştırıyor.Sıcak havalarda 1 saat icinde kuruyor,fiyatıda uygun Hırdavatcı (Nalburcu) bulunuyor.Tek zayıf yönü var,su deydimi su koyuyor.
    Eklenen Resim Ön İzlemesi

Oct 2005
    Nereden Nereden
    istanbul
    Yaş Yaş
    24
    Bir tavsiyede ben vereyim parke yapıştırıcılarıda köpüğü güzel yapıştırıyor hem epoxiden hemde uhu pordan çok daha ucuza geliyor.Tek kötü yanı az satılmaz fakat çok alsanızda sorun olmaz kapağı kapalı durduğu sürece hiçbir şey olmuyor.
    Uçmayan uçak yoktur uçuramayan motor vardır.

BASHAVK
    Bakırköy Sportif Havacılık Kulübü

Nov 2004
    Nereden Nereden
    Ankara
    Yaş Yaş
    41
    Alıntı tr06e Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Shoe Goo Ankarada nerde bulunabilir acaba ?
    Ben Karum'dan, zemin katta sol tarafta bulunan bir spor mağazasından almıştım. Başka nerede bulunur bilemiyorum. Ama muadili olan "Zap-A-Dap-A-Goo" isimli yapıştırıcıyı, Tandoğan'da bulunan THK Model Uçak Uğraş Evi'nden alabilirsin.
    Aut dosce, aut disce, aut discede (*)

(*) Ya Öğret, Ya Öğren, Ya da Terket

Jul 2008
    Nereden Nereden
    ankara
    Yaş Yaş
    43
    Ben Karum'dan, zemin katta sol tarafta bulunan bir spor mağazasından almıştım. Başka nerede bulunur bilemiyorum. Ama muadili olan "Zap-A-Dap-A-Goo" isimli yapıştırıcıyı, Tandoğan'da bulunan THK Model Uçak Uğraş Evi'nden alabilirsin.
    çok teşekkür ederim.

Jun 2005
    Nereden Nereden
    Antakya
    Yaş Yaş
    47
    Gerekli cevaplar verilmiş ama linkte de bazı bilgiler var:
    http://www.hobbyrc.com/forum/showpos...1&postcount=48
    www.gurmanbayraktar.com
    -Hobi ile saplantı arasındaki ince bir sınırda...-

Sep 2007
    Nereden Nereden
    malatya
    Yaş Yaş
    27
    vvalla ben 5 ytl yew tekne tutkalı aldım uzun sürüyo kuruması ama çok sağlam yapışıtırıyo

404..

May 2008
    Nereden Nereden
    HATAY-ANKARA
    Yaş Yaş
    23
    -
    .................
    -......Aktivatörü ile birlikte satılan "MDF japonu" diye bilinen solventsiz CA yapıştırıcılarda az miktarda kullanıldığı zaman hızlı ve kuvvetli bir yapıştırıcı. Depronu ve köpüğü eritmeden yapıştırır. Çok kullanıldığı zaman donma esnasında oluşan kimyasal reaksiyon yüzünden ısı yaratıp köpüğü eritebiliyor.
    Arkadaşlar çok az bir şekilde sürünce bu yapıştırıcıda güzel yapıştırıyor egemen abi demiş ben de katılıyorum.
    Yalnız aktivatorunu kullanmayın hemen eriyor.
    Depronu kesinlikle bırakmıyor.
    Çok bilenin,derdi de çok olur.

Alıntı ymn Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Modeli sabırla bekleyerek yapıyorsan '' Agaç Tutkalı veya Beyaz Tutkal '' beyaz renkte oluyor.Renkli strafor(sarı,mavi,pembe)-depron ve beyaz strafor gayet güzel yapıştırıyor.Sıcak havalarda 1 saat icinde kuruyor,fiyatıda uygun Hırdavatcı (Nalburcu) bulunuyor.Tek zayıf yönü var,su deydimi su koyuyor.
    Suya dayanıklı d3 normunda beyaz tutkal kullanmanızı öneririm.

Koçtaş'ta Henkel'in Pattex isimli ürününü tavsiye ettiler köpük yapıştırmak için, henüz kullanmadım ama köpüğü iyi yapıştırdığını ve kısa sürede tutunduğunu söyledi öneren usta.
    Ürün bu; http://www.henkel.com.tr/cps/rde/xch...2_TRT_HTML.htm
    Sizce köpük için uygun mudur bu ürün?
    2 teyyare 1 de kumanda

Evet, ürünü denedim. Gayet başarılı bir ürün. Kısa sürede tutunuyor ve oldukça sağlam yapıştırıyor. Geç kuruyor ancak anında tutunduğu için çalışmaya engel değil.
    Yumuşak olması yapıştırılan yerin kolay kırılmasını da engelliyor, tavsiye ederim.
    2 teyyare 1 de kumanda

Nov 2009
    Nereden Nereden
    izmir
    Yaş Yaş
    39
    Uygun ve kolay bulunabilir çözüm deniz tutkalı. Bende kullanıyorum gayet sağlam tutuyor. Ayrıca koçtaş'ta uhupor mevcut. Fiyatı diğer yerlere göre çok uygun. Tüp fiyatı 4.60 TL

Alıntı emrebuyukok Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Uygun ve kolay bulunabilir çözüm deniz tutkalı. Bende kullanıyorum gayet sağlam tutuyor. Ayrıca koçtaş'ta uhupor mevcut. Fiyatı diğer yerlere göre çok uygun. Tüp fiyatı 4.60 TL
    Evet UHUPOR daha ucuz ancak küçük tüpte, benim aldığım ürün tam hacmini bilmiyorum ama büyük silikon tüpleri gibi bir tüpte, çok daha fazla yani. Fiyatı da 12 lira.
    Zaten Koçtaş'ta da UHUPOR ile Pattex arasında kaldım ama UHUPOR zaten bilinen bir ürün olduğu için Pattex'i deneyeyim dedim, memnun kaldım.
    2 teyyare 1 de kumanda

Facebook Comments

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)