İstanbul ''Orhanlı Grubu'' Uçuşlar

Konu Bilgileri;

•  » Konudaki mesaj sayısı : 102144
  •  » Şu anda 27 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 27 misafir)

Bu Sayfayı Paylaşın :

Toplam 102144 adet sonuctan sayfa basi 102.141 ile 102.144 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Sayfa 5108 Toplam 5108 Sayfadan BirinciBirinci ... 410846085008505850935105510651075108

Alıntı Cengizhan Yurdalan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bir video da ben atayım, eski günlerin son zamanları

eyvah eyvah ne oryantasyon kalmış, ne alan kalmış, ne güvenli uçuş kalmış, ne disiplin kalmış, ne olmuş böyle dağılmışız resmen yahu..inmeyi bile unutmuşuz...
    bugünleri görecekmiydik?
    )))
    HAYAT ALIP VERİLEN NEFESLERİN SAYISI İLE DEĞİL NEFESİN KESİLDİĞİ ANLARLA ÖLÇÜLÜR

Değerli abilerim...

Gruptan bir ses seda çıkar diye uzun zamandır bekliyorum ama sanırım henüz kimse uçuş için hazır değil. Affınıza sığınarak merakımdan soruyorum tamamen, grup farklı bir mecraya taşınmış olabilir mi?
    Tabii ki içinde bulunduğumuz dönem belki de insanların kafalarını ya da vakitlerini uçuşa harcama imkanı sağlamıyor olabilir. Uçuş bahane tabii asıl merakım sizlersiniz. Umarım sohbet ettiğim, merhabalaştığım, henüz tanışma fırsatı bulamadığım ve daha da önemlisi üzerimde emeği olan tüm büyüklerim ve arkadaşlarım sağlık ve huzur içerisindedir.

Saygı ve selamlarımla
    Fırat Coşkun
    http://www.firatcoskun.net
    Calmato 40 Trainer / Beagle / DJI Phantom 3 Adv
    Hitec - Aurora 9

Az önce Bülent abimden yadigar olan "Carl Goldberg Piper Cub" ın son uçuşumdaki küçük-orta seviyede olan hasarın onarımından kalktım.

Piste tekerlek koymuştum ki arkamı döndüğümde pistte birinin (Beni izlemek için gelen arkadaşım) olduğunu görmemle, can havliyle tekrar kalkış verdim. Lakin çekmiş olduğum throttle cut havalandıktan 8-10 mt. sonra etkisini gösterdi ve motor stop ile hafif-orta ölçekte bi kırım oldu. (Firewall, yatay ve dikey stab. kırıldı.)

An itibariyle uçak kaplama yapmaya hazır hale geldi, sanırım 1-2 haftaya kırım sonrası maiden yaparım.

Vakit buldukça Düzce'de uçmaya devam ediyorum. Bülen Abim'le de arada bir görüşüyoruz.

Bende durumlar böyle, sizde nasıl?

Saygılarımla...
    Nullius in Verba...

Merhabalar,

Hafta sonu memleketim olan Kıyıköy'de idim. Uzuuunca bir ara verdiğim hobime geri dönmek adına tüm hazırlıklarımı yapıp Calmato 40 Trainer uçağımı da yanıma almıştım. Uygun bir arazi bulup uçmaya karar verdim Ancak sanırım çok uzun zaman geçmiş olucak ki, beceremedim. Motor sanırım 2013 yılından bu yana çalışmıyordu ama uçuş öncesi tüm temizliğini yaptım. Yakıtı koydum (daha doğrusu koyduğumu sandım) sonrasında ısıtıcı bujimi takıp çalıştırdım ancak ayar yapılmadığı için bir süre sonra durdu. Bir kaç ayar çalışması sonrasında sonuç yine olumsuz oldu. Havanın sıcaklığından ötürü fazla ısrar etmedim. Ertesi gün (pazar günü) denemek istedim ancak bu kez de alıcı pilimin + kutbu koptu. Kısacası yine uçmak nasip olmadı. Bugün düşününce şunu farkettim ki aslında yakıtı dolduramadım Kısmetse denemelerim önümüzdeki günler de fırsat buldukça devam edicek.
    Uçağım tamir gördüğü için balansla ilgili bir ayar yapmam gerekiyor. Biraz günlük gibi yazmış olabilirim kusuruma bakmayın lütfen. Uçağımın motorunu çalıştırmak bile bana heyecan verdi ve sizlerle paylaşmak istedim.

Hepinize saygılar, selamlar
    Fırat Coşkun
    http://www.firatcoskun.net
    Calmato 40 Trainer / Beagle / DJI Phantom 3 Adv
    Hitec - Aurora 9

Facebook Comments

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 27 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 27 misafir)