1957 chevy belair SONUNDA BİTTİ :) yorumlarınızı bekliyorum arkadaşlar

Konu Bilgileri;

•  » Konudaki mesaj sayısı : 39
  •  » Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Bu Sayfayı Paylaşın :

Toplam 39 adet sonuctan sayfa basi 21 ile 39 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Sayfa 2 Toplam 2 Sayfadan BirinciBirinci 12

Bu model benim çocukluk aşkım. Sizinki sarışın olmuş benimki maviydi o zamanlar. İzninizle birkaç öneride bulunayım. Bir kere bu arabanın özelliği nikelajları. Mat görünen tüm parçalara yapabiliyorsanız parlak nikelaj görünümü verin. Daha sonra tampondaki çıkıntılar orjinalinde lastik olduğu için siyah mat boyanmalı. Arkadaki lambalar arasında kalan düz oval bölüm de siyah boyansa iyi durur.
    Jant ise yine parlak nikelaj telli olmalı. Belki uyduracağınız basit bir jant üzerine bu görünümü veren bir kapak uydurabilirsiniz.

Alıntı ibanez130 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    18lik himoto var şase olarak.lastiklerimden çok memnunum ama jantlar beyaz kollu vtec yani 57'ye uymayan bir jant sizde de var sanırım klasik modeller varsa resimlerini görmek isterim bide bahsettiğiniz eklemeleri nasıl yapabilirim(istepne bagaj vs..)
    Selam;

Kusura bakma geç oldu. Bende 52 Chevy pickup, 56 ford pickup, 57 belair, 32 ford hotrod var.

Dediğim gibi Parma' nın Gangster jantları uyar. 1/10. Bagaj kapağına stepne yapmak için, tam ortaya bir küçük delik açıp jantın eni kadar uzunlukta bir burç takmak ve o deliğin içinden, kepin içtarafına artık PC parçalarından ve bir de puldan yararlanarak destek yapıp geçirmek ve burcu takıp lastiği de vdaya somunla tutturmak. Tabii jant ile lastiğin arabanın ayağındaki ile aynı olması gerektiğini belirtmeye sanıyorum gerek yok.

Jant hadisesie gelince; benim zevkim telli janttan ziyade düz kullanmak yönünde. Bunun için de 1 ya da 2 mm offseti olan (içe doğru konik) dish jant alıp onu statik maket yaparken kullandığım Tamiya X kromla boyamak. Tabii önceden Dremel ile arkadaki destek kollarının arasına küçük delikler açtıktan sonra...

M2 matkapla açılan delikler, daha gerçekçi bir görüntü veriyor.

Selam ve sevgiler
    MS

Ne Mutlu Türküm Diyene !

aslında varda bendeki vtec beyaz kollu jant,belaire yakışmıyor artık onada bi çare bulucaz
    KARDES YA BU CHEVY İ SENMİ YAPTIN VE NASIL.EGER SEN YAPIOSAN BANADA YARDIMCI OLURMUSUN.SAHİSİNİ ALANA KADAR BÖLE Bİ MAKETLE İDARE ETMEK FENA OLMAZ

Güzl olmş arkadaşların dediklerileri gibi biraz jantlar bozuyor o kdr yoksa gerise çok hoş...Kırımsız sürüşler
    McCooTai... Rc Onroad ELecTRiC istiyorummmm

Ne Demek Kardeşim Nasıl Bir Yardım Istersen Söyle Yeter, Yapması Zor Zahmetli Detaylı Ama Bittiğinde Inan Izlemeğe Doyamıyosun.dediğim Gibi Ne Merak Ediyosan Sorabilirsin Ilgine Teşekkürler...

Alıntı kaptanelvıs Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kardes Ya Bu Chevy I Senmi Yaptın Ve Nasıl.eger Sen Yapıosan Banada Yardımcı Olurmusun.sahisini Alana Kadar Böle Bi Maketle Idare Etmek Fena Olmaz

arkadaşlar sonunda HPI GP drift lastiğim ve 5 kollu krom jantım elime ulaştı ve hemn sizlerle paylaşmak istedim.yorumlarınız mutlu eder beni herkese ii günler....

DSC00320.JPG

DSC00321.JPG

DSC00324.JPG

DSC00316.JPG
    Konu ibanez130 tarafından (28-11-2008 Saat 20:20 ) değiştirilmiştir.

olmuş diyen kişi yokmu ya kötümü oldu anlamadım walaha.

Üyelik Tarihi Üyelik tarihi
    Jan 2006
    Nereden Nereden
    Ankara
    Yaş Yaş
    25
    olmuş diyemiyorum çünkü çok güzel olmuş, ellerinize sağlık kırımsız sürüşler
    İmzalarımızdaki fotoğraflar max 500*90 boyutunda olmalıdır.

çok hoş olmuş ellerinize sağlık
    i am back

Guzel bir calisma ellerinize saglik paylasim icin tesekkurler
    ''İmkanın sınırını Görmek için İmkansızı denemen lazım'' ve bunun için MCD kullanmak lazım

Bu kasa gas power ve drift nasıl olacak çok merak ediyorum.1 aydır yok arka dif kitle yok önleri %40 yavaşlat, özel lastik derken sonunda bitti bakalım bu kadar uğraş sonunda drift denen olayı GP ile başarabilecekmiyim yorumlar için teşekkür ederim.sanırım bu kadar uğraşın sonunda güzel olmuş cümlesini okumak tüm yorgunluğunu alıyor modelcilerin.herkese iyi ve kırımsız sürüşler.

Arka diff'i kiliyledim ön diff'i gresle ağırlaştırdım HPI'ın GP arabalar için özel ürettiği drift lastiğinden aldım ama arabam yanlamıyor düz giderken direksyonu çeviriyorum ya normal bi şekilde dönüyor yada spin atıyor.yanlama sürekli olmuyor acaba neden olabilir???

Merhaba,
    Drift işinde uzman sayılmam ancak ön tekerleri arka tekerlere göre %40 yavaşlattıysan pek iyi bir şey yapmamışsın.
    Onun dışında yanlamak için önce az sol hemen sonra sonuna kadar sağ yaparsan yanlaması lazım düşünüyorum (Standart lastik ile ben az da olsa yanlıya biliyordum).
    Kolay gelsin.

Alıntı mcadirci Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba,
    Drift işinde uzman sayılmam ancak ön tekerleri arka tekerlere göre %40 yavaşlattıysan pek iyi bir şey yapmamışsın.
    Onun dışında yanlamak için önce az sol hemen sonra sonuna kadar sağ yaparsan yanlaması lazım düşünüyorum (Standart lastik ile ben az da olsa yanlıya biliyordum).
    Kolay gelsin.
    teşekkürler ancak herkes önleri arkaya göre yavaşlatmam gerktiğini söylüyor en azından yazılar bu şekilde.artık yaza yeni denemeler yapıcaz şimdilik rafta bu hobi...iyi yıllar

Kep 10 numara ama jant sanki bu aracın modeline uymuş gözükmüyor daha klasik ve güzel jant uygulasanız daha güzel görünür.Saygılar.

Şu çok yakışırdı mesela;
    http://www.hpieurope.com/piw.php?lang=tu&partNo=3822
    Konu driftking28 tarafından (28-08-2009 Saat 00:46 ) değiştirilmiştir.

Bu klasik keplere hastayim ama uzerinde far seti gelmiyor diye cekiniyorum. Ama mutlaka bir tane hazitlayacam cok hos

10 yıl olmuş evlendik çocuk oldu 7 yaşına geldi bizim bel air depoda hala. Ufaklığa göstereyim dedim forum akıma geldi burdan fotolarını gösterdim yıllar sonra tekrar girdim...herkese selamlar

10 yıl olmuş evlendik çocuk oldu 7 yaşına geldi bizim bel air depoda hala. Ufaklığa göstereyim dedim forum akıma geldi burdan fotolarını gösterdim yıllar sonra tekrar girdim...herkese selamlar
    Ne güzel , yıllar sonra aklınıza gelmiş ve foruma girmişsiniz

Facebook Comments

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)