Strafor Yapıştırma

Konu Bilgileri;

•  » Konudaki mesaj sayısı : 48
  •  » Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Bu Sayfayı Paylaşın :

Toplam 48 adet sonuctan sayfa basi 21 ile 40 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Sayfa 2 Toplam 3 Sayfadan BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Üyelik Tarihi Üyelik tarihi
    Jul 2008
    Nereden Nereden
    Bursa
    Yaş Yaş
    20
    setetik reçine işe yarıya bilir

2. # Reklam

Jan 2009
    Nereden Nereden
    istanbul
    Yaş Yaş
    31
    sıcak silikon dene derim ben strafor ve kapronda kullanıyorum gayet iyi yapıştırıyor
    Hitec Aurora 9 +Full telemtry

Nov 2007
    Nereden Nereden
    Muğla - İzmir
    Yaş Yaş
    40
    merhaba

http://www.hobbyrc.com/forum/threads...%A7ak-Inceleme bu modelimde 2 parça olan EPO gövdeyi yapıştırmak istiyorum.

Daha önce yine EPO olan Easy Fly modelimde gövdeyi falçata ile ayırma tecrübem olmuştu. Bunda kullanılan yapıştırıcı çok hoşuma gitmişti. Nasıl anlatsam bilemiyorum. Yoğunluğu aynen sıvı conta gibiydi ama 2 parça EPO yu sağlam bir şekilde tutuyordu. Falçata ile keserken sanki sıvı silikonu keser gibi hiç zorlanmadan 2 parçaya ayırmıştım.

Kuruduğunda sertleşen ve gerektiğinde ayırmam gerektiğinde EPO nun her iki tarafında zarar veren sıcak-silikon, epoxy, uhupor tarzı yapıştırıcılardan kullanmak istemiyorum. Çünkü ileride gövdeyi kolay bir şekilde ayırmam gerekecek.

Bu sağlam bir şekilde EPO yu tutan ve kuruduğunda sıvı conta gibi kıvamda olan yapıştırıcı nedir acaba ? Zaman önemli değil gerekirse 1 gün bile beklerim kuruması için. Soğuk silikon ile köpük yapıştırma tecrübesi olan oldu mu ?
    Teşekkürler...

May 2010
    Nereden Nereden
    İstanbul
    Yaş Yaş
    54
    Emrah merhabalar,,,

Soğuk silikon ile yapıştırılanları bir an gözümü kapayıp düşündüğümde neden olmasın dedim kendi kendime. Cam yapıştıran, Metal yapıştıran, Mermer yapıştıran, Metal yapıştıran bir malzeme EPO yumu yapıştırmayacak. Ben olsam hemen bir parça üzerinde denerim.

Aklıma diğer gelen bir yapıştırma şekli de contact cement yani Bally malzemeye atack edermi emin değilim. Eğer etmez ise süper işine yarar diye düşünüyorum.

Sevgilerimle,
    Konu MURAK tarafından (28-06-2010 Saat 02:19 ) değiştirilmiştir. Sebep: imla hatası
    Murat Kılıççöte

Nov 2007
    Nereden Nereden
    Muğla - İzmir
    Yaş Yaş
    40
    Haklısın Murat Abi yarın hemen elimdeki EPP ler üzerinde soğuk silikon ile bir deneme yapayım.
    contact cement i daha önce hiç duymadım. Örnek bir link varmıdır acaba ?

Alıntı MURAK Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Emrah merhabalar,,,

Soğuk silikon ile yapıştırılanları bir an gözümü kapayıp düşündüğümde neden olmasın dedim kendi kendime. Cam yapıştıran, Metal yapıştıran, Mermer yapıştıran, Metal yapıştıran bir malzeme EPO yumu yapıştırmayacak. Ben olsam hemen bir parça üzerinde denerim.

Aklıma diğer gelen bir yapıştırma şekli de contact cement yani Bally malzemeye atack edermi emin değilim. Eğer etmez ise süper içine yarar diye düşünüyorum.

Sevgilerimle,

May 2010
    Nereden Nereden
    İstanbul
    Yaş Yaş
    54
    Alıntı emo23 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Haklısın Murat Abi yarın hemen elimdeki EPP ler üzerinde soğuk silikon ile bir deneme yapayım.
    contact cement i daha önce hiç duymadım. Örnek bir link varmıdır acaba ?
    Contact cement den kasıt yapıştırma yöntemidir. Buna en uygun yapıştırıcı da nalburlarda satılan bally dir. İki yüzeye bally sürülür 10 dakika kuruması beklenir sonra iki yapıştırıcılı yüzey birbirine tatlı bir basınç ile yapıştırılır. Bu yöntemde aslında yapıştırıcılar birbirine yapıştırılmış olur

Bunu da bir dene derim...

Sevgilerimle,
    Murat Kılıççöte

Nov 2007
    Nereden Nereden
    Muğla - İzmir
    Yaş Yaş
    40
    Bu bali ; sert kokan, halıları parkeye, ayrılan ayakkabı tabanlarını yapıştıran mı ? Asit bazlı olup köpüğü eritmez mi abi ?

May 2010
    Nereden Nereden
    İstanbul
    Yaş Yaş
    54
    Aklıma diğer gelen bir yapıştırma şekli de contact cement yani Bally malzemeye atack edermi emin değilim. Eğer etmez ise süper işine yarar diye düşünüyorum.
    Bu bali ; sert kokan, halıları parkeye, ayrılan ayakkabı tabanlarını yapıştıran mı ? Asit bazlı olup köpüğü eritmez mi abi ?
    Evet Emrah aynen tarif ettiğin Bally. Tam emin olamadığım için ilk mesajımda yazmıştım. Sana başımdan geçen bir olayı anlatmak isterim. Yıllar önce Türkiye ye ilk Zagi ler geldiğinde sadece slop için köpükten olanlar gelmişti. Daha doğrusu ilk EPP ler ile tanışmamızdı. Köpüğün yapısı ilgimi çekmişti, elimdeki orta yoğunlukdaki cyanoacrylate ı denemek için sürdüm zagi nin köpüğüne. Arslanlar gibi atak etmeden kullanılabiliyordu. Zagileri getiren arkadaşa söylediğimde inanamadı söylediklerime

O gün bu gün kenarda malzeme denemekten hiç çekinmem..

Sevgilerimle,
    Konu MURAK tarafından (28-06-2010 Saat 03:25 ) değiştirilmiştir. Sebep: İmla hatası
    Murat Kılıççöte

Kardeş ben mimari m aket işiyle uğraşıyorum. Evet peligom ve diğer yapıştırıcılar straforu eritir. Straforun en güzel yapıştırıcısı silikondur. Taş gibi olur ve sorun çıkmaz. Kolay gelsin.

Nov 2007
    Nereden Nereden
    Muğla - İzmir
    Yaş Yaş
    40
    kadir bey teşekkürler.

az önce yemeği fırına attım. EPP ve soğuk slikon . akşam neticeyi yazarım.

Alıntı bilkakadir Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kardeş ben mimari m aket işiyle uğraşıyorum. Evet peligom ve diğer yapıştırıcılar straforu eritir. Straforun en güzel yapıştırıcısı silikondur. Taş gibi olur ve sorun çıkmaz. Kolay gelsin.

Nov 2009
    Nereden Nereden
    izmir
    Yaş Yaş
    39
    Arkadaşlar deniz tutkalı adıyla nalburlarda satılan 'polyurethane adhesive' kullanıyorum. Depron ve straforu gayet güzel yapıştırıyor. Denemenizi tavsiye ederim. 525 ml ambalajı 7.5 TL'ye almıştım.

Nov 2009
    Nereden Nereden
    izmir
    Yaş Yaş
    39
    Kullandığım tutkalın resmini ekliyorum
    Eklenen Resim Ön İzlemesi

Feb 2010
    Nereden Nereden
    balıkesir
    Yaş Yaş
    25
    bende deniz tutkalı kullanıyorum 1 saat içinda süper bi sertliğe ulaşıyo

Nov 2007
    Nereden Nereden
    Muğla - İzmir
    Yaş Yaş
    40
    evet
    dün sabah ocağa attığım yemeğe ancak bakabilme fırsatım oldu

soğuk silikonun ne beyaz köpük, ne EPP nede EPO üzerinde tutucu özelliği yok. silikon kuruyor ama ufak bir darbe ile köpük parçalar ayrılabiliyor.
    Yaşasın 15dk. lık EPOXY

kadir bey teşekkürler.

az önce yemeği fırına attım. EPP ve soğuk slikon . akşam neticeyi yazarım.

Feb 2010
    Nereden Nereden
    balıkesir
    Yaş Yaş
    25
    epoksi biraz masraflı geldi bana onu çok hassas ve çabuk yapılacak ufak tefek önemli işlerde kullanıtyorum onun dışında yeni bir modele başladığımda deniz tutkalı favorim ucuz ve köpürüyo çokta sağlam yapıştırıyo ileriki kazalarda çatlaklarda epoksiye baş vuruyorum

Nov 2007
    Nereden Nereden
    Muğla - İzmir
    Yaş Yaş
    40
    en sonunda solvent bazlı olmayan, köpük ile barışık, istediğim şekilde yapıştırıcı buldum
    straforda denedim. sonuç güzel kuruma süresi 24 saat
    Ürün Adı : NP1 MS ( dikkat edin bunun birde solvent içerikli köpüğü eriteni var.)
    Fiyat : 4 TL
    Yapı marketler ve hırdavatçılarda bulunuyor.

merhaba

http://www.hobbyrc.com/forum/threads...%A7ak-Inceleme bu modelimde 2 parça olan EPO gövdeyi yapıştırmak istiyorum.

Daha önce yine EPO olan Easy Fly modelimde gövdeyi falçata ile ayırma tecrübem olmuştu. Bunda kullanılan yapıştırıcı çok hoşuma gitmişti. Nasıl anlatsam bilemiyorum. Yoğunluğu aynen sıvı conta gibiydi ama 2 parça EPO yu sağlam bir şekilde tutuyordu. Falçata ile keserken sanki sıvı silikonu keser gibi hiç zorlanmadan 2 parçaya ayırmıştım.

Kuruduğunda sertleşen ve gerektiğinde ayırmam gerektiğinde EPO nun her iki tarafında zarar veren sıcak-silikon, epoxy, uhupor tarzı yapıştırıcılardan kullanmak istemiyorum. Çünkü ileride gövdeyi kolay bir şekilde ayırmam gerekecek.

Bu sağlam bir şekilde EPO yu tutan ve kuruduğunda sıvı conta gibi kıvamda olan yapıştırıcı nedir acaba ? Zaman önemli değil gerekirse 1 gün bile beklerim kuruması için. Soğuk silikon ile köpük yapıştırma tecrübesi olan oldu mu ?
    Teşekkürler...
    • Dosya tipi: jpg np1.jpg (30,9 KB (Kilobyte), 135x kez indirilmiştir)

May 2010
    Nereden Nereden
    İstanbul
    Yaş Yaş
    54
    en sonunda solvent bazlı olmayan, köpük ile barışık, istediğim şekilde yapıştırıcı buldum
    straforda denedim. sonuç güzel kuruma süresi 24 saat
    Ürün Adı : NP1 MS ( dikkat edin bunun birde solvent içerikli köpüğü eriteni var.)
    Fiyat : 4 TL
    Yapı marketler ve hırdavatçılarda bulunuyor.
    Azmin ve inancın zaferi,,,

Öğrenmenin yaşı yoktur. Teşekkürler Emrah. Sayende bir şey daha öğrendik.

Sevgilerimle,
    Murat Kılıççöte

Nov 2007
    Nereden Nereden
    Muğla - İzmir
    Yaş Yaş
    40
    evet azimle başladım ve neticeye ulaştım....
    9 saat sonunda bekleyemedim ve numune üzerinde çalışmalara başladım. bilhassa yanlardan taşırdığım yapıştırıcı tam istediğim, sıvı conta kıvamına gelmişti.
    2 parça köpüğü elimle ayıramadım. falçata bıçağı ile köpüğe zarar vermeden rahatça kesildi.

merhaba

Teşekkürler...
    Azmin ve inancın zaferi,,,

Öğrenmenin yaşı yoktur. Teşekkürler Emrah. Sayende bir şey daha öğrendik.

Sevgilerimle,

Apr 2006
    Nereden Nereden
    Kocaeli
    Yaş Yaş
    52
    Strafor'u eritmeyen kontak yapıştırıcı, klasik bally değil 25TL civarı 2.5kg'ı
    • Dosya tipi: jpg Z940.jpg (57,0 KB (Kilobyte), 105x kez indirilmiştir)

Aktivatörlü japon yapıştırıcısı strafor yapıştırmada kullanılabilir mi ? Ceyhun abinin 1/5 man tga aracının kalıbını yaparken aktivatörlü japon yapıştırıcısını kullandığını gördüm ve banada onu önerdi 5 tlye satılıyordu. Hiç kullanmadım ama straforda kullananlar varsa straforda sorun çıkartıp çıkartmadığını azarlarsa sevinirim.

Facebook Comments

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)