İlk uçak

Konu Bilgileri;

•  » Konudaki mesaj sayısı : 21
  •  » Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Bu Sayfayı Paylaşın :

Toplam 21 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 20 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu

http://urun.gittigidiyor.com/3-KANAL...QQidZZ15896323

ilk uçak için bu uygunmu hem ucuz hermde kırılsa bile sorun etmem nedersniz 30 saat pilatojım olcak sonra p-51 mustang(yada başka birtane alıcam)????
    (30 saat yeterlimi)

merhaba

bu modelı almak yerıne bence uzerıne eger maddı ımkanınız var ıse wıng tıger almanızı tavsıye ederım

nedenıne gelınce hıc olmazsa ıcınde sımılator var kumandası .2.4 ghz

wıng tıger almnız ıcın baska bır neden denenmıs ucurulması kolay bır baslangıc modelı olması

30 saat pılotaj demıssınız 30 saat pılotaj kısıden kısıye degısen bır konu kımı ınsan 3 gunde ucar kımı ınsan 30 gunde gorecelı bır ıfade olmus sızınkısı

saolun simalator programı real flight 4.5 mevcut elimizde birtane 6 kanallı kumanda alınca kulanabilicez ama bazı sim. programlari ile uyumlu e-fly 4 programlı kumnadamız var Bu işi komşumuzla ortak yapıyoruzda
    Maddi durum elverişlideğin buınuda 3 ay saonra fln alıcam haftada 10 ytl ile bu işler zor

Wing tiger gerçekten göz dolduran ve iyi uçacak bir model gibi duruyor ki bence bu linktekinden iyi bir uçak. Yalnız bazı sorunları var onu da belirtmek lazım.

ESC kesin yanıyor. Bizimki yandı etti derken, Antalya'dan alan bir başka arkadaşınki de daha montaj aşmasında gitti. ek olarak yine bu forumda açtığım başlıkta kazadan sonraki görüntüsü var, gerçekten bu kadar hasar beklemiyorduk.

Ben yinede wing tiger derim çünkü bol miktarda yedek parça ve bu uçağı kullanan modelci olması oluşacak sorunları çözmenizde büyük kolaylık olacaktır.
    | Sbach 342 55cc | Yak 54 50cc | Super Chipmunk .46 | Elite .46 | Piper Cub J3 .46 |
    | Soaraction EP | Islander EP | HK-450 V2 | HK Yak 54 EPP |

** Soprano Sevenler Cemiyeti Bşk.Yrd. #2/2 **

saolun ama dediğim gibi trainereada çok para vermek istemiyorum

Bu uçak 3 kanal ? hangi kanal eksik ? Rudder yada eleron yok demek oluyor sanırım bu.
    Ayrıca aynı arkadaşın 2 kanallı bir helikopteri profesyonel bir hobi ürünü diye satıyor olmasıda ayrı bir detay
    Konu Spunky tarafından (13-05-2009 Saat 10:06 ) değiştirilmiştir.
    | Sbach 342 55cc | Yak 54 50cc | Super Chipmunk .46 | Elite .46 | Piper Cub J3 .46 |

gg bu
    http://urun.gittigidiyor.com/F727-UZ...QQidZZ17495890

şunu alsam aslında çok daha iyi olur nedersiniz similatörde veriyolar
    valla bu dahha iyi hem planör özelliğide var ndersiniz

Aileron eksik ayrıca bu bir oyuncak bununla pilotaj öğrenilemez yukarıdaki önerileri dikkate almanızı şiddetle tavsiye ederim.

Son verdiğinizde oyuncak

bu bütçeyle bu kadar oluyo be

Bunları almak parayı çöpe atmak demek; Özellikle ikincisi çok küçük bir oyuncak yerden kalkamaz elle atmanız lazım ki o da işe yaramıyor! 2 motor var biribirine fark yaratarak güya dönüş sağlıyor ama yok öyle bişey
    Pervaneler kesin kırılacaktır ve yedeğini bulamazsınız ayrıca straforu da bildiğiniz köpük yani yeteri kadar sert ve sağlam değil.

En önemlisi de kumanda alışkanlığı ben 3ch heli kullanarak başladığım için bile 4ch'a geçince ciddi sıkıntı yaşadım.

bu uçağı alırsın oynar kırarsın çöpe atarsın sonra

yani almak istediğin 2 modelide bu şekilde kullanırsın almak istiyorsan al oyna ama ben bundan ( her ikiside olabilir) edindiğim tecrübeyle model kullanırım gibi aklına bişey getirme sadece oynamak için alıyorsan al .

yukarıda yazdığım bu başlık altında yazan arkadaşların genel düşüncesidir aslında size bunu demek istediklerini sanıyorum tabi bende böyle düşünüyorum...

saygılar kolaylıklar ...
    HEDEF: Kendin Yap Kendin Uçur ..........................

bu wıng tıger larda hastalık sanırım esc yakması bu modelı alıp kullanan ve esc yakan arkadaslar thk bılgı verırler ıse belkı bır duzeltme yapılabılır dıye dusunuyorum

ozaman en ucuz kumandalı rtf galiba kullanıma hazır model hangisi

en ucuzu wing dragon thk da satılıyor 4 kanallısını aldığın zaman bütün modellerde faydalı olabilecek öğrenimler kazanırsın tabi tam randuman alabilmek için değişiklik yapman gereken parçalar varmı bilmiyorum onuda kullanan biri açıklar galiba

İlla WD4 diyosan Motor ESC ve pili değiştirmen gerekicek buda sana 60$ a falan mal olucak

valla hocam en son 200 lirabaşkja uçakda olur

Evet kararımı verdim kend,m yapcıam yarın balsaları alıcam planları nerden bulabilirm yada full plan olan bi yer varmı ona göre seç yap olsun :d

http://www.hobbyrc.com/forum/showthr...7ak+planlar%FD

burda istediğin kadar plan istediğin kadar plan sitesi var ...

Üyelik Tarihi Üyelik tarihi
    Nov 2004
    Nereden Nereden
    Ankara
    Yaş Yaş
    46
    Alıntı RealPower Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İlla WD4 diyosan Motor ESC ve pili değiştirmen gerekicek buda sana 60$ a falan mal olucak
    Anlatmaya çalışmaktan klavyem eskidi vallahi.....

WING DRAGON hiç bir motor ve ESC modifiyesine ihtiyaç duymadan gayet güzel uçan bir uçaktır.

Kolay kolay kırılmaz, kırılsa da tamiri çok basittir. Şu anda Türkiye sınırları içerisinde satılmakta olan en iyi eğitim uçağıdır.

Uçurmayı öğrendikten sonra da motor, ESC ve pil değiştirilerek gayet başarılı bir akrobasi eğitim uçağı olur.
    Aut dosce, aut disce, aut discede (*)

(*) Ya Öğret, Ya Öğren, Ya da Terket

denge noktasını ayarlayınca yerden bile kalkıyor. ben ilk aldığım sportster denen aileronsuz modeli kaldırmıştım yerden.ama indirememiştim
    Kırdığında tamir edemeyeceğin şeyleri alma...

Facebook Comments

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)