Gümüldür Denizatı/Hipo Kamping Hava Fotoları

Konu Bilgileri;

•  » Konudaki mesaj sayısı : 22
  •  » Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Bu Sayfayı Paylaşın :

Toplam 22 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 20 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu

Üyelik Tarihi Üyelik tarihi
    May 2008
    Nereden Nereden
    izmir
    Yaş Yaş
    37
    Herkese merhabalar,

Haftasonunu ailecek Gümüldür'de Hipo Kamping'de geçirdik.

Hipo Kaming Gümüldür ile Özdere arasında İzmir'den 53 km uzaklıkta nezih bir kamp alanı. Aslında burası senelerdir var olan bir kamp alanı ve kampçılar arasında ismi Denizatı Kamping olarak bilinir. Ben henüz 2-3 yaşlarındayken ailecek burada 15-20 gün kadar kamp yapmışız örneğin. Yanılmıyorsam geçtiğimiz sene özelleşmiş ve ikiye bölünmüş, bir bölümü Denizatı Tatilköyü olmuş diğer tarafını da Hipo Kamp olarak muhafaza etmişler. Kamp'ta kalanlar da tatilköyünün imkanlarından faydalanabiliyor indirimli bir ücret karşılığı isterlerse. Ayrıca özelleşmesi fiyatların da artmasına sebep olmuş. Orman Müdürlüğü'ne ait kamp alanlarının yaklaşık 3 katı bir ücret talep ediiyorlar kamp yapmak için. Fakat tesis çok temiz, tenha, sakin ve sıcak suyundan mutfağına kadar her türlü imkanı var. Denizi biraz soğuk olmakla birlikte muhteşem (zaten mavi bayraklı).

Biz 3 yaşındaki kızımız Ada ile bu yaz ilk kamp tatilimize çıkmaya hazırlanıyoruz. Fakat, kendimizi uzun yola vurmadan önce bir deneme yapmak istemiştik bu hafta sonu. Bu yüzden de temiz, medeniyet imkanlarının mevcut olduğu ve her hangi bir acil durumda eve hemen dönebileceğimiz (İzmir - Hipo Kamping arası yaklaşık 40 dakika) bir yer arıyorduk - Hipo Kamping'de tüm bu aradıklarımızı bulduk diyebilirim - çok keyifli ve bedenen yorucu olsa da zihnen dinlendirici bir haftasonu kaçamağı yaşadık. Yüzlerce çam ağacı, ağustos böcekleri, hamak, tüm gün çıplak ayak ve doncak dolaşmanın verdiği hafiflik ve masmavi tertemiz bir deniz.

Bu arada, ben onca kamp malzemesinin arasında Tespitkar II'ye de bir yer ayarladım elbette küçücük Yaris'imizin bagajında Tüm hafta sonu hava oldukça rüzgarlıydı fakat Pazar sabah erken kısa bir uçuş sıkıştırabildim araya.

İlginç bir tali not: hemen arkamızda yine küçük çocuklu bir aile vardı, İstanbul'dan. Onlarda yanlarında elektrikli bir Buggy getirmişlerdi

İşte bir kaç foto...

Fotolarda görünen hemen deniz kenarındaki yoğun ormanlık bölge Hipo Kamping ve Denizatı Tatilköyü

Herkese sevgiler,

G.
    Eklenen Resim Ön İzlemesi
    Konu gokcen tarafından (03-08-2009 Saat 12:07 ) değiştirilmiştir.

2. # Reklam

Resimler mükemmel elinize sağlık.
    Baja 5B SS 30.5!! / Savage X SS / Cyclone WCE / Mini Quake / Wheely King / RC18T / GP Reactor 3D / GP Riot 3D vs....

Futaba 7C/Spektrum DX3S [/COLOR][/I][/B], Frekans:2.4ghz / Yeşilköy-İst

Nov 2007
    Nereden Nereden
    Muğla - İzmir
    Yaş Yaş
    40
    gökçen
    bu hava fotoların gerçekten muhteşem. yolun bodrum a düşerse çok güzel fotoluk yerler var bekleriz...

May 2008
    Nereden Nereden
    izmir
    Yaş Yaş
    37
    Teşekkür ederim arkadaşlar,

Aslında her seferinde yeni bir başlık açmaktansa bütün hava fotolarımı(zı) bir başlık altında toplama niyetim var, hem böylece Türkiye'nin farklı yerlerinden hava fotoğrafları arşivlenmiş olur. Fakat henüz girişemedim bu işe...

Burak Bey,

Tespitkar II'nin fotoları aşağıdaki linkte. Sayfanın biraz aşağısında 8. mesaj.

http://www.hobbyrc.com/forum/showthread.php?t=41790
    Konu gokcen tarafından (03-08-2009 Saat 13:47 ) değiştirilmiştir.

Nov 2007
    Nereden Nereden
    Muğla - İzmir
    Yaş Yaş
    40
    harika olur

Alıntı gokcen Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aslında her seferinde yeni bir başlık açmaktansa bütün hava fotolarımı(zı) bir başlık altında toplama niyetim var, hem böylece Türkiye'nin farklı yerlerinde hava fotoğrafları arşivlenmiş olur fakat henüz girişemedim bu işe...

May 2008
    Nereden Nereden
    izmir
    Yaş Yaş
    37
    Alıntı emo23 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    harika olur
    Bence de çok güzel olur. Belki bu forumda böyle bir başlık açabiliriz...

Nov 2007
    Nereden Nereden
    Muğla - İzmir
    Yaş Yaş
    40
    gökçen güzel aşı yapıyorsun ben dahil birçok kişiye

AXN Floater-Jet / Ready To Fly EPO

bu modeli aylardır bekliyordum stoklara girmesini. bu ay girecekmiş. elimde yüksek çöz.te foto ve idare edebilecek video kayıdı yapan FCO2 mevcut ve bunu gövde altına gömmeyi planlıyorum. sayende artık farz oldu almam
    birde http://www.rcgroups.com/forums/showthread.php?t=300157 EasyStar var ama rudder ve aileronlu bir model tercih ediyorum.

AXN Floater-Jet / Ready To Fly EPO hakkındaki düşüncelerin nedir ?
    Teşekkür ederim.

May 2008
    Nereden Nereden
    izmir
    Yaş Yaş
    37
    AXN Floater'ı ben de görüyordum bir süredir. Benim anladığım Easystar'ın bir klonu bu model - biraz daha küçük bri versiyonu yalnız. Easystar zaten bu iş için sanıyorum en çok kullanılan modellerden birisi.

AXN in easy ye göre avantajları motor servolar hazır gelmesi, aleronları ve fiyatı olabilir. Easy starın avantajları ise EPP benzeri bir malzeme olan elapordan yapılmış olması, biraz daha büyük olması ve geniş kokpit hacmi. Ben easy nin daha fazla süzüleceğini tahmin ediyorum fakat bence asıl sorun AXN de neredeyse hiç kokpit hacmi yok. Ben kameramı ve alıcımı kokpite yerleştirik kapağı kapatıyorum, bu epey bir koruma veriyor kameraya falan. Pili de kanatların birleştiği noktanın hemen altındaki boşluğa sıkıştırıyorum.

Aşağıda easy ile AXN'in karşılaştırıldığı bir youtube videosu var, oldukça güzel bilgiler var içinde (ingilizce).

http://www.youtube.com/watch?v=R9PkA...layer_embedded

Umarım, sende katılırsın bana ve farklı bölgelerden H.F. ları ile bir arşiv oluştururuz burada. Bu arada Recep bey'de FPV'den bir ara bulursa belki o da katkı yapar

Sevgiler,

G.

Nov 2007
    Nereden Nereden
    Muğla - İzmir
    Yaş Yaş
    40
    haklısın gökçen. AXN i eledim ama 3. bir alternatif buldum.
    Multiplex Easy Glider Pro - EGP
    http://www.multiplexusa.com/models/k...glider_pro.php

EGP daha fazla süzülücü, yavaş uçuyor gibi geldi bana. Büyüklüğü sayesinde rüzgarda bile daha dengeli uçacaktır. FCO2 boyutu, hafifliği ve montaj kolaylığı bakımından rahat bir alet. kanat gövde birleşim yerlerinde, kanat altına takarım diyorum. Böylece pervane alanına girmez gibime geliyor.

2 seçeneğim var.
    1. Ail. modifiyeli Easy Star
    2. Multiplex Easy Glider Pro

May 2008
    Nereden Nereden
    izmir
    Yaş Yaş
    37
    Easyglider'ın da bu iş için çokça kullanıldığını biliyorum. En büyük avantajları geniş/uzun kanatları sayesinde süzülme kabiliyeti ve ağırlığı sayesinde rüzgara olan direnci. Benim Easystar'a dair en büyük sıkıntım rüzgarla arasının iyi olmaması.

Yanlız dikkate alınabilecek bazı noktalar:

- Eazyglider Easystarın uçtuğu her yerden uçamayabilir. İniş için geniş bir alana ihtiyacı olacaktır (bir çözüm spoiler veya flap modifikasyonu olabilir). Ben çoğu zaman easystarı elden atıp elle yakalıyorum. Bu easyglider ile pek mümkün olmayabilir.

- İkinci sorunda öndeki pervane olabilir. Eğer hava videoları çekmeyi de düşünüyorsanız yana bakan bir kamera ile çekilen videolardan kısa sürede tatmin olmaz hale gelebirisiniz. Yana bakan/ileri bakmayan videolar izlerken benim başımı döndürüyor ve midemi bulandırıyor Kamera karşıya baktığı zaman ancak video çekimleri çok keyifli oluyor.

Ben şu ana kadar easystarda aleron ihtiyacı hiç duymadım hatta pek çok kişinin yaptığı gibi rudder'ı bile büyütmedim. Kontrolü yine de gayet kolay. Fakat şu aralar spoiler veya flap eklemeyi düşünüyorum daha dar alanlardan daha kolay yükselip alçalabilmek için.

May 2008
    Nereden Nereden
    izmir
    Yaş Yaş
    37

May 2009
    Nereden Nereden
    istanbul
    Yaş Yaş
    23
    emrah bey,
    rc panodaki AXN ile ilgilenmiyorsanız ben talip olayım bari çin fiyatının altına türkiyede. satıcıdan son durum fotolarını istedim bile

gökçen bey videoyu izledim ama ingilazca sorunum var. aradaki temel farkları yazabilirmisiniz zahmet olmazsa.

May 2008
    Nereden Nereden
    izmir
    Yaş Yaş
    37
    Alıntı ruhi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    emrah bey,
    rc panodaki AXN ile ilgilenmiyorsanız ben talip olayım bari çin fiyatının altına türkiyede. satıcıdan son durum fotolarını istedim bile

gökçen bey videoyu izledim ama ingilazca sorunum var. aradaki temel farkları yazabilirmisiniz zahmet olmazsa.
    Ruhi Bey,

Easystar:

- Rudder, Elevatör ve gaz ile uçuyor
    - Diğer modele göre çok az daha büyük
    - EPP aşdeğeri elapordan yapılmış
    - Kanopinin içerisinde ve kanat altında genişçe bir boş alan var
    - ARF olarak geliyor RTF deyil

AXN:

-Aleron, Rudder, elevatçr ve gaz ile uçuyor
    - Easystar'a göre daha küçük
    - Kaliteli bir strafordan yapılmış vakat EPP deyil
    - Kanopinin içerisinde çok az boş alan var
    - RTF olarak geliyor fakat üzerindeki motor ve elektroniklerin kalitesini bilemiyoruz

Benim aklıma gelenler bunlar...

May 2009
    Nereden Nereden
    istanbul
    Yaş Yaş
    23
    elimdeki efly kumanda setiyle birine hediye etmeyi düşünüyorum. inşallah utandırmaz.

wd4 radyosuz set alana kadar bu daha mantıklı geliyor. wd4 te köpük zaten
    alınca görürüz kalitesini.

teşekkürler.

Nov 2007
    Nereden Nereden
    Muğla - İzmir
    Yaş Yaş
    40
    gökçen teşekkürler ilan için.
    satıcı arkadaş mail attı ve Bodrum a kargo ile yollaması imkansızmış.
    hayırlısı ile kim alırsa

ben halen easy glider ve axn arasında kararsızın. aslında easy star diyorum ama US den kargo olayı pahalıya geliyor. HC dede axn ise stokta yok.
    Konu emo23 tarafından (04-08-2009 Saat 11:41 ) değiştirilmiştir.

Jul 2008
    Nereden Nereden
    istanbul
    Yaş Yaş
    45
    Alıntı emo23 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ...
    hayırlısı ile kim alırsa
    ...
    Teşekkürler Bugun o uçağı yerde elektroniğini test ederek aldım. Gayet güzel, bir sorunu görünmüyor. Sadece bir kaç makyajlık işi var ve birazdan da uçurmaya gideceğim. Umarım istediğim gibidir. Bende FVP için bişeyler bakıyordum ve bunu uygun gördüm. Bakalım belki bodruma gideceğim, gelirkende getiririm kimbilir
    FVP sistemin uçağa yerleştirilmesinde nasıl yapacağım konusunda yardımlarınız olursa çok sevinirim.
    Zeki Coskun
    ----------------------------
    Extra 260 EP, Bae Hawk Turbin, Telemaster 23cc benzin motor, Trex 700 F3C Elektrikli, Vario Trainer Benzin, Graupner MC22, HeliCommand RIGID, Futaba 2.4 12C

May 2009
    Nereden Nereden
    istanbul
    Yaş Yaş
    23
    işim dolayısıyla bugün (çarşamba) gidecektim bakmaya. :S

hayırlı olsun. kullanmayacak olursanız haber verirseniz alabilirim
    saygılarımla

Nov 2007
    Nereden Nereden
    Muğla - İzmir
    Yaş Yaş
    40
    zeki bey
    hayırlı, uğurlu olsun. kırımsız uçuşlar dilerim. güzel bir video bekleriz sizden

gökçen bey hava fotoğrafçılığı için ekteki linkteki flycamoneII marka kamera sizce uygun mudur?
    http://www.hobbyking.com/hobbyking/s....03)_w/_Extras!

Jul 2008
    Nereden Nereden
    Bursa
    Yaş Yaş
    26
    http://www.hobbyrc.com/forum/showthread.php?t=32035

Buyrun FlyCamOne2 için inceleme konusu Emrah abi sağolsun...
    KULEYLE KAVGALI ÇİLEKEŞ PİLOT

Geride kalan pistin, yukarıda kalan irtifanin pilota faydası yoktur.

Facebook Comments

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)