El Yapımı Tofaş Serçe

Konu Bilgileri;

•  » Konudaki mesaj sayısı : 32
  •  » Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Bu Sayfayı Paylaşın :

Toplam 32 adet sonuctan sayfa basi 21 ile 32 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Sayfa 2 Toplam 2 Sayfadan BirinciBirinci 12

Ukab Ukab - ait Kullanıcı Resmi (Avatar) Ziyaretci
    Furkan fatih camisine getirde alayim bunun da bir ifadesini

• # Reklam

Alıntı hot rod Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Slm Furkan senin konuna ilk defa yazıyorum. Ömerin olumsuz gibi görünen ama aslında yapıcı olan eleştirisini dikkate alman bu konudaki azmini gösterdi. Bu tür eleştirileride kendi gelişiminde bir fırsat olarak görmen ve olumlu karşılaman çok güzel. Ben senin yaşındayken senin yaptığının yarısını bile yapamıyordum. Sadece bildiğimiz beyaz kartondan statik motosiklet maketleri yapıp keçeli kalemle de renklendirmeye çalışıyordum. Şu anda estetik olarak göze çok hoş gelmeyen daha doğrusu yapmak istediğin modele benzemeyen modellerinden 10 kat daha kötüydü benim yaptıklarım Ancak şöyle bir şey varki ben küçük bir ilçede doğdum ve büyüdüm. Bu zaman zarfında da Türkiyede modelcilik diye bir şey varmıydı onu bile bilmiyorum. Varsa da günümüzdeki kadar yaygın malzeme, ekipman seçeneği, en önemlisi internet gibi dünyamızı değiştiren bilgi alışverişi yapabileceğim araçlar yoktu. Şu anda benim 16 yaşındayken yaptığım komik şeylerin yanında senin çalışmaların şaheser gibi kalı r elbette ancak ben 16 yaşındayken sene 1994 dü şu anda 2010 dayız. Elinde bu kadar hem görsel hem de bilgi alışverişi yapabileceğin imkanlar varken amerikayı yeniden keşfetmeye gerek yok. Bu imkanlardan faydalanıp yapmak istediğin şeye odaklanıp, doğru malzemelerle çalışıp, doğrusunu yapmaya çalış. Asla ama asla yapmış olmak için hiç bir zaman hiç bir şey yapma. En iyisini yapmaya çalışmalısın kaldı ki onda bile kusurlar olacaktır. Ancak bu tecrübene ve yaptığın çalışmanın zorluk derecesine göre normal karşılanacaktır. 2 nci 3 ncü 100 ncü modelini veya çalışmanı yaptığın zamanlar geldiğinde daha önceki hatalarını eksiklerini artık yapmıyor olacaksın. Buna tecrübe deniyor işte sende her çalışmanda bunu kazanacaksın. Ancak her modelinde veya çalışmanda bir önceki modelindeki eksiklerini geliştirmiş olamlısın. Yapmış olmak için yapma derken bunu kastediyorum. Açtığın konunun ismi eğer kep yapıyorum olsaydı ok. Ama tofaş serçe yapıyorum dediysen, yaptığın araç tofaş serçeye benzemek zorunda andırmak değil. Bu konuyu daha da ileriye taşıdığında ki gelecekte hhayatında bu hobi olacaksa illaki sonu oraya dayanır. O da scale model yani gerçeğinin aynısını modellemeye çalışmak. ilk başta kaporta aksamı aynı olan bir model yaparsın. Daha sonra buna interior detaylar eklersin v.s. o zaman adım adım mükemmele yaklaşırsın. Her modelinde eninde sonunda bir kusur bulursun yada başkaları daha tecrübeli kişiler bulur. Hedefin bir sonrakinde bunlarıda geliştirmek olmalı. Bu hobi evet yerine göre pahalı bir uğraş ancak yaratıcılığını ve el işçiliğini kullanarak çok para harcamadan da bu iş yapılır. yapılan eleştiriler kepin altındaki şasinin markası yada fiyatı yada modeli ile ilgili değil unutma. Kimi insan altına TT-01 koyar kimiside Xray koyar sonuçta görsel olarak TT-01 daha iyi olabilir. (Ulaşılmak istenen amaç teknik üstünlük değilse) Herneyse lafı çok uzattım. Kolay kolayda bu kadar yorum yapmam Senin şu anki projenle ilgili olumsuz ama yapıcı eleştirimi söyliyeyim. Daha önce yapmış olduğun Tofaş Kartal modelinde arkadaşların, önden yada arkadan bakıldığında cam direklerinin yukarı doğru daralan bir açı yapması gerektiği ancak senin modelinde bunun olmadığıyla ilgi yorumları var. Ok buraya kadar sorun yok o ilk çalışmandı belki. Peki niye bu modelinde aynı hatayı bile bile tekrarlıyorsun. Dikkat et detaylara girmiyorum bile. İşte yukarıda yazdıklarımın sebebi bu

Selamlar
    Serkan abi değerli yorumun için teşekkür ederim. Tofaş kartalda yukarı doğru çıktıkça içerie doğru daraldığı doğru bende tofaş kartalda içeriye doğru yamulttum ama az yamultmuşum ve yapıştırma sonrası düzleşti. Yoksa normalde içeriye doğru basıktı. BUnda neden yapmadın dersen cam çıtaları daha bir içeride onu hallettim ama içeriye basık olduğunu unuttum demesen hala aklımda olmayacaktı. Geliştirme konusuna gelince artık ciddi birşeyler yapmak için denemeler yapıyorum. Vakumlama makinası yaptım plastik levhamıda aldım herşeyi hazır birkaç saat sonra herhalde elimde bulunan sert oyuncak kepini vakumlamaya çalışıcam bakalım nasıl bir sonuç elde edicem. Sonrasında kendime maverick strada sc offroad araç almaya karar verdim. Bundan sonraki projemde şase yapımı dahil 1-2 haftalık değil 6 ay yada daha fazla zaman alıcak ciddi projeler için adımlar atmaya başladım ar-ge çalışmaları yapıyorum + olarak işte malzeme denemeleri yapıyorum. Bu vakumlama tekniği ile güzelce bir kep elde edebilirsem. Kalıbı yaptıktan sonra bu yöntemle plastik olarak çıkartmayı düşünüyorum. Yada vakumlama tekniği ile kepimi üretemezsem Ceyhun abinin yaptığı polyester yöntemi ile yapmayı planlıyorum. Ama dediklerini dikkate alıcağıma emin olabilirsin. Teşekkürler...

Alıntı Ukab Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Furkan fatih camisine getirde alayim bunun da bir ifadesini
    Tamam abi drag yarışı yaparız artık Brushles strada tc ve çin malı şaseli tofaş serçe Bilmeyenler için söyliyim neyin ifadesini alıcağını benim tofaş kartalı çekinerek fatih camisine getirdim şimdi burak abide brushless setli prof bir araç bende çin malı şaseli el yapımı tofaş kartal gitti baktım araba canavar gibigidiyo benim çantamdada araba duruyodu arabayı getireceğimi burak abiye önceden söylemiştim ama ben ses etmiyim çıkartıp rezil olmıyım dedim ama tofaş kartal olunca yinede biraz da olsa sempati topladı. Kullanmaya başladım biraz biraz sonra burak abinin araca çarpmasıyla kep bir tarafa şase bir tarafa gitti iyiki hızlı gitmiyodu hızlı gitse kim bilir ne olucaktı. sonra yine tamir ettim ama balsadan kep yaparsan bu kadar olur yani. ama bi tampon bi yan çamurluk dağıldı birde yan altta hafif çatlak oldu ama tamir ettim hiç belli bile olmuyo. Bakalım Burak abi istanbula gelirse serçe ile kapışmada ne olucak

Bu sefer daha iyi hazırlandım Furkancım sırf senın için Nitroluyu getircem

Abi camide kullanırken hoca kızmasın Zaten Bl maverickin çok ilgi çekiyodu artık nitroluyu oraya getirince ne olur bilemem

Orası işin şakası artık orda süremeyiz. Biliyorsun caminin yanı mezarlık artık cukara gideriz yada sizin okulun bahcesine tabi istanbula gelirsem

kardeş bunu ne boyası ile boyadın

Alıntı murat_131 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kardeş bunu ne boyası ile boyadın
    Nalburlarda satılan sprey boya ile boyadım.

BU AraCIn BOyAsI SÜpER OlMUŞ HA

Alıntı murat_131 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    BU AraCIn BOyAsI SÜpER OlMUŞ HA
    Teşekkürler.

abi sen bu aracı tahtadan mı yaptın yoksa kartondan mı

Furkan Son Yaptığın Tofaş Serce Çok Güzel Bende Öyle Birşey Yapmak İstiyorum Ama Mukavva Kartonundan İlk Yapısım Olucak Bilginiz Varsa Yardımcı Olurmusunuz ??

• Sayfa 2 Toplam 2 Sayfadan BirinciBirinci 12

Facebook Comments

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)