Club Sakura Zero

Konu Bilgileri;

•  » Konudaki mesaj sayısı : 1917
  •  » Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Bu Sayfayı Paylaşın :

Toplam 1917 adet sonuctan sayfa basi 221 ile 240 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Sayfa 12 Toplam 96 Sayfadan BirinciBirinci ... 91011121314152762 ... SonuncuSonuncu

Üzerinde gelen spur 48p , pinionuda 48p alın.

Spice Desire SRD-01
    3Racing Sakura D3 CS Sport
    Tamiya TT-01D 3Racing Conv. V2
    3Racing Sakura Zero S
    Nissan Silvia S14A/Nissan Silvia S13/Toyota Starlet KP61/BMW 320Si E90

Arkadaşlar bu solid axleyi her iki modda yerlerini değiştirerek kullanma şansımız var mı yoksa ön arka için farklı farklı yedek parça mı almak gerekiyor.Pek anlamadım olayı.
    Rc Team 216
    Traxxas Slash 4x4 Platinum Edition Mamba Max Pro + LRP X12L Short Course 550 BL - RPM - Pro-Line Street Fighter

Üyelik Tarihi Üyelik tarihi
    Jun 2010
    Nereden Nereden
    istanbul
    Yaş Yaş
    28
    Alıntı cc_Zorba Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Üzerinde gelen spur 48p , pinionuda 48p alın.
    marka önemli mi peki. 3racing tavsiye ediiyor ama herhangi bir markanın 48p pinyonu sorun çıkarır mı acaba ses yapar mı?
    Alıntı turuncu779 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar bu solid axleyi her iki modda yerlerini değiştirerek kullanma şansımız var mı yoksa ön arka için farklı farklı yedek parça mı almak gerekiyor.Pek anlamadım olayı.
    sertan ağbi okuduğum ve anladığım kadarı ile öne ve arkaya takılıyor sadece drift ve touring mod olarak farklılık oluyor.

YokoMo BD7 |Sanwa M11x| |Hobbywing v3.1 ESC Thunder Power Brushless Motor| ''Sp33DY''

Alıntı dieforme55 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    marka önemli mi peki. 3racing tavsiye ediiyor ama herhangi bir markanın 48p pinyonu sorun çıkarır mı acaba ses yapar mı?

sertan ağbi okuduğum ve anladığım kadarı ile öne ve arkaya takılıyor sadece drift ve touring mod olarak farklılık oluyor.

abi 3racing al yeni alacaksan kafan rahat olur.

öne takıldığında touring arkaya takıldığında drift olarak kullanılabilir.
    Sakura Zero "S" At Last...
    Eat, Sleep, Drift

Jun 2010
    Nereden Nereden
    istanbul
    Yaş Yaş
    28
    alıyım akif de yok ki kıbrıstaki mağazada stokta. drift için kullanacağım için arkadaş 19t al dedi. ben de kawadanın pinyonunu düşünüyorum. 48px19t..

YokoMo BD7 |Sanwa M11x| |Hobbywing v3.1 ESC Thunder Power Brushless Motor| ''Sp33DY''

alıyım akif de yok ki kıbrıstaki mağazada stokta. drift için kullanacağım için arkadaş 19t al dedi. ben de kawadanın pinyonunu düşünüyorum. 48px19t..
    Bence 19t pinyonu motora takınca spuru çevirmez, yani pinyon spura deymez gibi geliyor bana, iyi kontrol edin derim. Ben şuan 23t kullanıyorum spura zar zor deyiyor , yani daha fazla spura yanaştıramıyorum , biraz da sürat için 26 sından alacağım . spur değişmedikçe sanırım 23 ile 26t arası pinyonlar kullanılıyormuş bu araçlarda . Konu hakkında farklı bilgisi olan varsa paylaşsın ltf.
    Team Losi 5ive-B TLR Racing ® EK Edition
    MCD Rally Proline ® 2017 EK Special Edition
    Futaba 4 PKS - 2,4 FASST

pinyonun spuru çevirebilmesi motora göre değişiyor, yanlış hatırlamıyorsam bir abim 12t ezrun motorda 19t pinyon kullanıyor , ben 19t yokomo motorda 27t pinyon kullanıyorum. 30 koysam yine olacak gibi
    Konu kadirabi tarafından (23-02-2011 Saat 21:13 ) değiştirilmiştir.
    Ofna Hyper 9e

Jun 2010
    Nereden Nereden
    istanbul
    Yaş Yaş
    28
    Alıntı eRDL k Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bence 19t pinyonu motora takınca spuru çevirmez, yani pinyon spura deymez gibi geliyor bana, iyi kontrol edin derim. Ben şuan 23t kullanıyorum spura zar zor deyiyor , yani daha fazla spura yanaştıramıyorum , biraz da sürat için 26 sından alacağım . spur değişmedikçe sanırım 23 ile 26t arası pinyonlar kullanılıyormuş bu araçlarda . Konu hakkında farklı bilgisi olan varsa paylaşsın ltf.
    drift için arkadaş 19t yi önermişti ağbi pinyonu küçük tutup torku artıracağım. biliyorsun drfit için de tork önemli olan. 19t pinyonu motora takınca çevirmezden tam kastın ne ağbi anlayamadım o kısmı değmez mi demek istedin?

Merhaba arkadaşlar bende çok yakında bi sakura zero sahibi olucam.
    Herkese iyi aksamlar diliyorum ayrıcada ONUR GÖKSEL arkadaşımada ilgisinden dolayı çok teşekkür ediyorum..

İYİ FORUMLAR...

Jun 2010
    Nereden Nereden
    istanbul
    Yaş Yaş
    28
    Alıntı spydeniz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar bende çok yakında bi sakura zero sahibi olucam.
    Herkese iyi aksamlar diliyorum ayrıcada ONUR GÖKSEL arkadaşımada ilgisinden dolayı çok teşekkür ediyorum..

İYİ FORUMLAR...
    hoşgeldin aramıza ağbi

drift için arkadaş 19t yi önermişti ağbi pinyonu küçük tutup torku artıracağım. biliyorsun drfit için de tork önemli olan. 19t pinyonu motora takınca çevirmezden tam kastın ne ağbi anlayamadım o kısmı değmez mi demek istedin?
    Yani motora takılacak 19t pinyonun çapı küçük olacağı için normalde motoru spura yaklaştırmak lazım biliyorsun , ancak motor mountta bu kadar yaklaştırabileceğin yer yok , motor vidalarının son geldiği nokta 23t ye kadar sanırım . Tam ifade edebildi m mi bilemiyorum ama bence takılamaz .
    Futaba 4 PKS - 2,4 FASST

Apr 2008
    Nereden Nereden
    K.K.T.C./Ankara
    Yaş Yaş
    32
    Erdal abi motorlardan motorlara değişiyor 15 pinyon sığdıranda var 20 pinyonu sığdıramayanda Spurla da az oynayarak istediğin ratio yu yakalayabilirsin.
    My Race Setup
    Serpent S411 Sanwa M11x Speed PassionGt Pro2.0\Citrix Stok/\5.5r\7.5r\13.5r
    LRP
    Pulsar3/LRP 14a Adaptör-Speed Power 5000mah 45-80c 2s

Alıntı Jarjaryan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Erdal abi motorlardan motorlara değişiyor 15 pinyon sığdıranda var 20 pinyonu sığdıramayanda Spurla da az oynayarak istediğin ratio yu yakalayabilirsin.
    Yavuz, haklısın olabilir, benim dediklerim stok hali için geçerli tabi. Bazı parçaları değiştirerek özellikle spuru büyütürsen iş değişir tabiki Not : stok spura 23 ila 26 arası pinyon takılabiliyormuş aldığım yerden de bu şekilde bilgi verilmişti.
    Futaba 4 PKS - 2,4 FASST

Jun 2010
    Nereden Nereden
    istanbul
    Yaş Yaş
    28
    hmm anladım erdal ağbi 23t pinyon yeter bize o zaman şimdilik ilerde oynarsam spur oranları ile falan o zaman bakarım duruma göre artık

hmm anladım erdal ağbi 23t pinyon yeter bize o zaman şimdilik ilerde oynarsam spur oranları ile falan o zaman bakarım duruma göre artık
    Aynen , bende 22T pinion var hem hız hem de touring için ideal bence.Şimdilerde bir takım solid axle alacağım.Her iki modda değiştirerek kullanacağım aracı.Böylelikle her iki modda daha iyi performans alarak sürüş zevkini ikiye katlayacğım Sonrasında spur ve yanındaki dişlileri değiştireceğim.
    Rc Team 216
    Traxxas Slash 4x4 Platinum Edition Mamba Max Pro + LRP X12L Short Course 550 BL - RPM - Pro-Line Street Fighter

SOLİD AXLE ÖN VEYA ARKADA KULLANIMI DRİFTTE VEYA TOURING DEKI TECRUBELERIMDEN BAHSEDECEİM.

Solid önde; kullanıldıgı zaman pist ve tourıng yarıslarında + sağlar sebebi ivmelenmenin fiziki olarak dönüşlerde yani virajlarda tepkimelerin ve kayıpların en aza indirgenmeye çalışılmasıdır.

Solid axle arkaya takılır ise buda drift için + sağlar çünki açık difransiyelde içerideki tekerleğe daha fazla güç binmesi ile dışta kalan tekerleğin gücünün azalması ile ilgili bu durumu da yok etmek için solid kullanılır ki aynı oranda güç elde edilmesi için.

SOLİD hem önde HEM ARKADA kullanılırsa.

Ne olur sorusunun cevabını bızzat test ederek çözdüm onde ve arkada solıd kullandığımız zaman .

Driftte ;
    1.Dönüş açısı büyüyor.

2.Long drift için araç ideal kıvama geliyor

3.Dar pistte kullanımı çok zorlaştırıyor.

Tourıng de ise güç orantısız hale geliyor araç virajlarda tepkimesini sizin tamam men kumanda kontrolunuze bırakıyor.

Ben sadece tecrubelerımı paylasmk ıstedım bizzat denediğim için arkadaşlar.
    Konu alonewolftr tarafından (25-02-2011 Saat 17:00 ) değiştirilmiştir. Sebep: imla hataları
    HOBBY RC & RCDRIFT 24 EKİM DRIFT ŞAMPİYONASI SPORT CLASSMAN 1. & DRIFT ŞAMPİYONU

Alıntı alonewolftr Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sertan abi akif kısaca sölemiş fakat şuna değinmek istiyorum.

Solid önde; kullanıldıgı zaman pist ve tourıng yarıslarında + sağlar sebebi ivmelenmenin fiziki olarak dönüşlerde yani virajlarda tepkimelerin ve kayıpların en aza indirgenmeye çalışılmasıdır.

Solid axle arkaya takılır ise buda drift için + sağlar çünki açık difransiyelde içerideki tekerleğe daha fazla güç binmesi ile dışta kalan tekerleğin gücünün azalması ile ilgili bu durumu da yok etmek için solid kullanılır ki aynı oranda güç elde edilmesi için.

Ne olur sorusunun cevabını bızzat test ederek çözdüm onde ve arkada solıd kullandığımız zaman .

Driftte ;
    1.Dönüş açısı büyüyor.

Tourıng de ise güç orantısız hale geliyor araç virajlarda tepkimesini sizin tamam men kumanda kontrolunuze bırakıyor.

Yaw ne anlaşılmaz yazılar yazıyorum ben.Tdk ya başvurup türkçemi ve yazım kurallarını bir daha öğreneceğim.Ben diyorum ki kısaca.Drift yapacağım zaman arkada solid axle olacak.Touring yapacağım zaman ise önde olacak.1 takım alacağım.Hangi şekilde kullanacaksam (Öne yada arkaya) takacağım.Drift de arkada olacak önde olmayacak ki zaten 1 takım aldığımdan 2. olmayacak.Touring yapacağım zaman arkadaki solid axleyi söküp öne takacağım.Umarım anlaşılmıştır.

Başka sorusu olan
    Rc Team 216

Alıntı turuncu779 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yaw ne anlaşılmaz yazılar yazıyorum ben.Tdk ya başvurup türkçemi ve yazım kurallarını bir daha öğreneceğim.Ben diyorum ki kısaca.Drift yapacağım zaman arkada solid axle olacak.Touring yapacağım zaman ise önde olacak.1 takım alacağım.Hangi şekilde kullanacaksam (Öne yada arkaya) takacağım.Drift de arkada olacak önde olmayacak ki zaten 1 takım aldığımdan 2. olmayacak.Touring yapacağım zaman arkadaki solid axleyi söküp öne takacağım.Umarım anlaşılmıştır.

Başka sorusu olan
    1.Kusura bakma hocam msj tekrar düzenledim

2.Ben sizin sorunuz uzerınden gıderek genel bı acıklama yaptım zaten yoksa sızın anlayasınız veya benden kaynaklı bı anlayıssızlık soz konusu degıldı.
    Konu alonewolftr tarafından (25-02-2011 Saat 17:01 ) değiştirilmiştir.
    HOBBY RC & RCDRIFT 24 EKİM DRIFT ŞAMPİYONASI SPORT CLASSMAN 1. & DRIFT ŞAMPİYONU

Jun 2010
    Nereden Nereden
    istanbul
    Yaş Yaş
    28
    Alıntı alonewolftr Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    SOLİD AXLE ÖN VEYA ARKADA KULLANIMI DRİFTTE VEYA TOURING DEKI TECRUBELERIMDEN BAHSEDECEİM.

Driftte ;
    1.Dönüş açısı büyüyor.

güzel bir açıklama olmuş ağbi eline sağlık. öne one way arkaya da solid axle takılsa nasıl olur drift için ağbi ne diyorsun? ben one way aldım da kargo yolda gelicek. olmadı solid axle alırım bir de.

güzel bir açıklama olmuş ağbi eline sağlık. öne one way arkaya da solid axle takılsa nasıl olur drift için ağbi ne diyorsun? ben one way aldım da kargo yolda gelicek. olmadı solid axle alırım bir de.
    One way mantıgıda acık dif ters çalışma prensibi gibi one way şaft sistemi ile kurar isen gazı bıraktıgın anda arka tekerlerı kılıtler el frenı etkısı yaratır.

Mesela ben one way kullanamıyorum stılıme aykırı neden;çünki ben drage brake sistemi ile kullanıyorum aracı o yuzden one way takınca sapıtıyorum.

One way kullanmak yeterınce zordur cok tavsıye etmedıgım bı olay benım ama sen dene.
    one way dar pıstlerde felan baya ıse yarıyor fren kullanmıyorsun bu da tepkımelerını hzılandırıyor.

Facebook Comments

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)