99.89 dolar gümrüğe takılır mı?

Konu Bilgileri;

•  » Konudaki mesaj sayısı : 36
  •  » Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Bu Sayfayı Paylaşın :

Toplam 36 adet sonuctan sayfa basi 21 ile 36 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Sayfa 2 Toplam 2 Sayfadan BirinciBirinci 12

Alıntı Nobran Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sorulan soru şu:
    152 dolarlık ürüne ne kadar kargo öderim?

Sizin anladığınız:
    152 dolarlık ürüne ne kadar vergi öderim?

HobbyKing' e girin ve 30 dolarlık şu ürünü sepete ekleyip kargo fiyatına bakın
    http://www.hobbyking.com/hobbyking/s...0T_3900Kv.html

Ürünü sepetten silip yaklaşık 39 dolarlık şu ürünü sepete ekleyip kargo fiyatına bakın:
    http://www.hobbyking.com/hobbyking/s...otor_ARF_.html

Birisi 170 gram, ötekisi 2.5 kilo

Bir yerden okumaya gerek yok mantık bu şekilde, deneyip kendiniz görün alınan ürünün ücretiyle kargo ücretiyle arasında bir bağlantı olmadığını...
    Alıntı Curse* Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    152$ lık ürün aldım ne kadar kargo öderim
    bence bu kardeşimin soylediğinde bir yanlıslık var.arkadasım orda urunu aldıum diyor ve kargoda oraya yazıyor gormesi gormus olması lazım diye dusundum.bide konu kargo ile alakalı degil gümrüğk ile alakalı sorulmus.bende gumruk vergisi ile anladım cvp yazdım.olay bu
    OVERDOSE DİVALL & sanwa m11x
    Keyence AIRIA - PK Tachyon / Keyence LUXON BS Dual 7.5t
    hpı savage flux hp - 2.4 ghz
    https://www.facebook.com/groups/217143371720330/

Merhaba,
    geçenlerde ilk siparişimi teslim aldım.aradan 5 gün falan geçti başka sipariş verdim hobbyking den.sipariş listesi şöyle:

-WHS-6MM-RED - Turnigy 6mm Heat Shrink Tube blue 1m (4adet)
    -AM1001A - PolyMax 3.5mm Gold Connectors 10 PAIRS(1adet)
    -XT60 - Nylon XT60 Connectors Male/Female(2adet)
    -Z22003S-25 - ZIPPY Flightmax 2200mAh 3S1P 25C (2adet)
    -APC10x5-E - APC style propeller 10x5-E(1adet)
    -Spin-45-4 - Spinner 45diam / 4mm shaft(1adet)
    toplam ürün ücreti 32.08$ + 14.99$ kargo=47$ tutuyor.üstelik sipariş verirken %30 indirimli seçtim ve kategoriyi toy parts seçtim.indirimli olarak 9$ küsür bir rakam tutuyordu.toplamda 690gr oluyor.Gümrüğe takılır mı sizce? içime kurt düştü şimdi

Ben insanlar neden bu kadar telaş yapıyor anlamıyorum açıkcası eğer verdiğin sipariş kargo dahil 180TL yi dolar üzerinden 100 dolar euro üzerinden 75 euro gümrük sınırını geçiyorsa sen takılır mı takılmaz mı diye iklemde kalmayacaksın kanun bu gümrük sınırını geçti takılacaktır %20 gümrük vergisi ödeme ve topkapıya gitme şansın yoksa sipariş geçmeyecek işini şansa bırakmayacaksın senin böyle bir lüksün yokken sen işini şansa bırakırsan bu konuda böyle uzar gider umarım kendimi ifade edebilmişimdir.

dip not:Yakın zamanda ebay üzerinden 250 dolarlık bir sipariş geçeceğim detayları burdan bildiririm.
    ...

Alıntı Tamer Öztürk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba,
    geçenlerde ilk siparişimi teslim aldım.aradan 5 gün falan geçti başka sipariş verdim hobbyking den.sipariş listesi şöyle:

toplam ürün ücreti 32.08$ + 14.99$ kargo=47$ tutuyor.üstelik sipariş verirken %30 indirimli seçtim ve kategoriyi toy parts seçtim.indirimli olarak 9$ küsür bir rakam tutuyordu.toplamda 690gr oluyor.Gümrüğe takılır mı sizce? içime kurt düştü şimdi
    yok takılmaz için rahat olsun..birdahakı sefere daha buyuk rakamlarda miktarı %100 beyan edersen daha iyi olur.

Üyelik Tarihi Üyelik tarihi
    Oct 2007
    Nereden Nereden
    Ankara-Isparta
    Yaş Yaş
    29
    Alıntı maviadam Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bence bu kardeşimin soylediğinde bir yanlıslık var.arkadasım orda urunu aldıum diyor ve kargoda oraya yazıyor gormesi gormus olması lazım diye dusundum.bide konu kargo ile alakalı degil gümrüğk ile alakalı sorulmus.bende gumruk vergisi ile anladım cvp yazdım.olay bu
    152 dolarlık alışveriş yapabilen birisinin kargo ücreti yazarak gümrük vergisini manâ ettiğini düşünmedim, düşünmeye de gerek duymadım çünkü sipariş verebildiyse kargonun ve gümrüğün ne olduğunu bilmesi gerekirdi. Eğer gümrük vergisini soruyorsa arkadaşın ürüne verdiği ücret (bu ücretin içine kargo ücreti dahil edilmez)
    güncel limitleri aşıyorsa paketin geldiği yere göre gümrük vergisi alınır. Avrupa' dan gelen paketlerde %18, diğer ülkelerden gelen paketlerde %20' dir...

Merhaba,

Faturada %30 indirimli seçmeseydin bile gümrüğe o şartlar altında büyük ihtimal takılmazdı. Herkes söylüyor indirimli seçmeyin diye, gümrüğe takılıp takılmaması biraz şans işi ama limiti geçtiğinde büyük ihtimal takılıyor, limitin altında olsa bile takıldığı oluyor. Keşke faturada düşük bedel göstertmeseydin gümrüğe takılırsa paypal yada kredi kartı ekstresinin çıktısını istiyorlar orada gözükecek gerçek fiyatı ve o zamanda başka problemler çıkabilir vergi kaçırma vs. gibi.

Alıntı maviadam Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yok takılmaz için rahat olsun..birdahakı sefere daha buyuk rakamlarda miktarı %100 beyan edersen daha iyi olur.
    Teşekkürler bundan sonra %100 beyan ederim.ilkten %100 seçiyordum 0$ olarak gözüküyodu %30 yaptım sonra
    ayrıca gümrük beyannamesini düşük göstermenin sorun olacağını sanmıyorum.
    Konu Tamer Öztürk tarafından (22-11-2011 Saat 14:55 ) değiştirilmiştir.

2 kep ve 5 adet boya sıparısım vardı ve toplam tutar 67$ ve 40$ da kargo tuttu.paket halı ile biraz buyuk ama hafifbugun dağıtıma cıkmıs yarın elimde olur

Ben kktc de ikamet ediyorum.o yüzden sormuştum belki gümrük kanunu farklıdır ve bilen birisi cevap verir diye

Oct 2007
    Nereden Nereden
    Ankara-Isparta
    Yaş Yaş
    29
    Teşekkürler bundan sonra %100 beyan ederim.ilkten %100 seçiyordum 0$ olarak gözüküyodu %30 yaptım sonra
    ayrıca gümrük beyannamesini düşük göstermenin sorun olacağını sanmıyorum.
    Faturayı düşük göstermek sana göre sorun olmayabilir ama bunun öteki adı vergi kaçırmak yada vergi hırsızlığıdır. Gümrükte faturanın düşük gösterildiği ortaya çıkarsa bunun cezası nedir, başıma ne gibi işler gelir bir araştır bakalım. Kaldıki forumda özellikle faturayı düşük gösterme konusunu konuşmak dahi yasaktır

Alıntı Nobran Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Faturayı düşük göstermek sana göre sorun olmayabilir ama bunun öteki adı vergi kaçırmak yada vergi hırsızlığıdır. Gümrükte faturanın düşük gösterildiği ortaya çıkarsa bunun cezası nedir, başıma ne gibi işler gelir bir araştır bakalım. Kaldıki forumda özellikle faturayı düşük gösterme konusunu konuşmak dahi yasaktır
    kesin sorun çıkarır mı bu hadise onu mu demek istiyorsunuz?

Oct 2007
    Nereden Nereden
    Ankara-Isparta
    Yaş Yaş
    29
    kesin sorun çıkarır mı bu hadise onu mu demek istiyorsunuz?
    Hayır kesin problem çıkar demek istemedim, sadece sorun olacağını düşünmüyorum dediğin için aslında çok önemli olduğunu belirtmek için söyledim yani bundan sonra yapmazsan kafan rahat olur

merhaba arkadaşlar şimdi benim kafam karıştı hobbykingden esc ve motor alcam yaklaşık 100€ tutuyor. ne olur nasıl sipariş veriyim hangi kargoyu seçiyim bi açıklama yaparmsınız ?

Feb 2007
    Nereden Nereden
    Adana
    Alıntı ardabilal Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    merhaba arkadaşlar şimdi benim kafam karıştı hobbykingden esc ve motor alcam yaklaşık 100€ tutuyor. ne olur nasıl sipariş veriyim hangi kargoyu seçiyim bi açıklama yaparmsınız ?
    İstediğiniz kargoyu seçebilirsiniz. Alış-verişinizi de rahatlıkla yapınız. 20€ (%20) vergi çıkarsa öder ürünlerinizi alırsınız.

01-ADANA

ucuz olanı seçsek bir sorun yok yani
    cevap için teşekkürler.
    çok baş ağtrıyorum ama yavaş yavaş öğrencez napalım

Hocam türk lirasına çevirince belli bir sınırı var diye biliyordum ben o işi.
    Mesela güncel kur 6.5 lira görünüyor şu an https://piyasa.paratic.com/doviz/dolar/
    çarpınca 650 lira yapıyor ya. 500 limit mi ne öyle bir şeydi sanırım. Tam hatırlayamadım.

Alıntı cangündüz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hocam türk lirasına çevirince belli bir sınırı var diye biliyordum ben o işi.
    Mesela güncel kur 6.5 lira görünüyor şu an https://piyasa.paratic.com/doviz/dolar/
    çarpınca 650 lira yapıyor ya. 500 limit mi ne öyle bir şeydi sanırım. Tam hatırlayamadım.
    Merhaba,

Konu çok eski bir konu. Tarihleri takip ederseniz sevinirim. Son güncelleme ile gümrük sınırı 22euro olmuştur. Bu tutarın üzerindeki her sipariş için gümrük vergisi ödersiniz.
    İst@nbuL KRC Te@m

Facebook Comments

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)