Telefon ilk şarjı

Konu Bilgileri;

•  » Konudaki mesaj sayısı : 18
  •  » Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Bu Sayfayı Paylaşın :

Toplam 18 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 18 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Üyelik Tarihi Üyelik tarihi
    Mar 2011
    Nereden Nereden
    Trabzon
    Yaş Yaş
    23
    Arkadaşlarım abilerim merhabalar aklıma bi soru takıldı size danışmak istedim. Yaklaşık 10dk kadar önce yeni telefonumu internetten sipariş verdim bi aksilik olmazsa 2 gün içinde telefon elimde olmuş olacak. şimdik sorum şu telefonda li-ion batarya var bu bataryalarda li-po pillerimiz gibi şarj üst-alt sınırlarına sahiplermi? yani belli voltun üstüne çıkmamaları veya inmemeleri gerekiyor mu? benim için can alıcı kısım aslında şurası ki: telefonu ilk aldığımda 10-12 saat şarj etmek bana mantıksız geliyor lipo pille tanışıp bu pil konusunda araştırma yaptıktan sonra. eskisi gibi ni-mh piller kullanılmıyor telefonlarda. seneler öncesinden bi 10saat şarj et hikayesi sürüp gidiyor hala. bu işlem ne kadar doğru acaba? telefonu ilk aldığımda batarya dolu diyene kadar şarj etmem yeterli olurmu?
    Slash 2wd

[ Flo-Tek Ford F-150 Raptor SVT + Mamba Max Pro SCT + neu-castle 3800KV + RPM mod]

2. # Reklam

Sep 2011
    Nereden Nereden
    samsun
    Yaş Yaş
    25
    batarya dolu dedikten sonra zaten akımı kesiyor şimdiki telefonlar.. yani şarjda bırakmak anlamsız oluyor çok bilinen bir yanlış 16 saat bırakın diolar zaten en fazla 2 saatte doluoyr batarya daha neresine alsın.. doldugu zaman cek kardeşim, zamanla zaten bataryan formuna kavuşur bikaç şarjdan sonra....
    Ahmet 23

Serpent S411/Hobbywing V3 Esc/Speed Passion v3 5.5R/BMS-617MG+HS Super Fast Servo/Fly-Sky GT-3B/Ride 28

Mar 2011
    Nereden Nereden
    Trabzon
    Yaş Yaş
    23
    teşekkürler kimse zaten 16saat şarj olsun dokunma diyemez bana o kadar para vermiş almışım öğrenci halimle 2dk nın hesabındayım
    Slash 2wd

[ Flo-Tek Ford F-150 Raptor SVT + Mamba Max Pro SCT + neu-castle 3800KV + RPM mod]

Sep 2011
    Nereden Nereden
    samsun
    Yaş Yaş
    25
    hayırlı olsun n aldın androidli xperia tarzı birşey de yanar ortalıkk
    Ahmet 23

Serpent S411/Hobbywing V3 Esc/Speed Passion v3 5.5R/BMS-617MG+HS Super Fast Servo/Fly-Sky GT-3B/Ride 28

Mar 2011
    Nereden Nereden
    Trabzon
    Yaş Yaş
    23
    android :d ama samsung galaxy gio
    Slash 2wd

Aug 2011
    Nereden Nereden
    İstanbul
    Yaş Yaş
    17
    Kaca aldin ?

Mar 2011
    Nereden Nereden
    Trabzon
    Yaş Yaş
    23
    peşin 483tl
    Slash 2wd

Hayırlı olsun...

Android güzeldir
    Beden Saksılarında Edeb Çiçekleri Sararmış

Mar 2011
    Nereden Nereden
    Trabzon
    Yaş Yaş
    23
    teşekkürler arkadaşlar android için bu kadar masrafa girdim zaten
    Slash 2wd

Jan 2012
    Nereden Nereden
    Kahramanmaraş
    Yaş Yaş
    24
    Hayırlı olsun kardeş, kırımsız kullan inş Şarj konusunda ki o 16 saat 18 saat olayı hikaye, çok şarjda durunca pil açılıyormuş güya Nasıl bir şeyse bu pil Samsung u bilmiyorum ama Nokia'nın kullanım kılavuzunda 'Pilin ilk şarjı için belirli bir süresi yoktur, telefon doldu dediğinde şarjdan çıkarın' tarzı bir yazı okumuştum. Şehir efsanesi bu 16-18 saatler bence

Jun 2009
    Nereden Nereden
    ARDAHAN
    Yaş Yaş
    26
    bir batarya yeni alındığında en az 8 saat şarz edilmesi gerekir edilmez ise hemen boşanmalar olabilir.
    Comanche | Trex 450 Pro. | Dynam EZ HAWK

Jul 2011
    Nereden Nereden
    81 Düzce
    Yaş Yaş
    28
    Arkadaşlar banada şehir efsanesi gibi geliyordu teknoloji çağındayız sonuçta diyordum ta ki androidli bir Galaxy Ace alana kadar... Yani benzer telefonlar kullanıyoruz Mehmet bu arada hayırlı olsun bizde speed passionu aldık sonunda

Konuyu toplayayım Malum şarj %100olduğunda uyarıyor telefon... Diyelim ki %100e gelince hemen çıkardık o zaman telefonun şarjı daha az gidiyor... Ben genelde gece yatarken takıp sabah alıyorum... Gerçi android marketi olan bi telefonu sen şuan günde 3 kez şarja takabilirsin gözünü korkutmasın ilk hafta benimde öyle olmuştu
    Düzce Darıcia Park RC/Drift Pistleri;http://www.hobbyrc.com/forum/threads...%29?highlight=

Mar 2011
    Nereden Nereden
    Trabzon
    Yaş Yaş
    23
    teşekkürler öncelikle ya aslında muhtemelen bende geceleri şarja koycam sabahları alcam androide alışcaz artık ya bi kaç küçük araştırma yaptım bakalım telefon gelsin kullanıp görecez. ebayda zaten bu telefonlar için 2300mah civarı (orj batarya 1200 civarları olması lazım) bataryalar var 20$ civarlarında bir ihtimal onlardan sipariş verebilirim
    Slash 2wd

Apr 2011
    Nereden Nereden
    istanbul
    yeni telefonunuz hayırlı olsun!
    androidler malesef çok şarj yer ılk aldıgınızda full sarj edın ve guncellemelerını yapın ayrıca gunluk hayatta telefon ıle ısınız bıttıgınde ılk gorev yonetıcısınden etkın uygulamalar bolumunden cıkıs yapın sonra ram bolumunden tumunu sıl deyın bu ıslem sıze hız kazandıracaktır ayrıca telefonunuzun şarjınıda korumuş olacaksınız ekranın parlaklıgıda cok on plandadır ornegın benım telefonumda ekran parlıklagı en yuksegınde %70 sarjını o yıyor. otomatık yada en dusugunde yapmakta fayda olacaktır. (galaxy sl plus)
    Batuhan Dursun
    Fatih

HPİ PULSE 4.6
    DYNAMİTE PLATİNUM Exhaust

Mar 2011
    Nereden Nereden
    Trabzon
    Yaş Yaş
    23
    önerileriniz için çok teşekkür ederim. teknolojiyi yakından takip eden biri olsamda bu android oldukça yeni ve ilk defa kullanma fırsatım olcak. aslında benim gibi yabancısı çok imkanım olursa öğrendikçe ufak bi rehber hazırlamayı düşünüyorum aslında güncelleme konusunda tam olarak olayı kavrayamadım rom falan atmak gibi terimler var vede sanırım garanti dışı kalıyor cihaz. samsung un kendi güncellemesi biraz sorunluymuşta sanırım forumlarda öyle okudum en azından cihaz 2.2.1 versiyonda geliyor güncelleme ise 2.3.x gibi bi versiyondu tam hatırlamıyorum bu görev yönetici ram gibi şeylere dikkat edicem ama
    Slash 2wd

Yanında kies yazılımını veriyor. Bu kies yazılımının kendi güncellemesini yaptıktan sonra eğer telefonunuz için yasal bir güncelleme varsa sizi uyarıyor ve kendisi güncelleme yapıyor yasal olarak. Sürüm yükseltmenize gerek olacağını sanmıyorum sadece cihazın güncellemelerini yaparsınız kies'ten. Kendinizi android marketin derinliklerine bırakın
    Beden Saksılarında Edeb Çiçekleri Sararmış

Apr 2011
    Nereden Nereden
    istanbul
    guncelleme derken samsungun kendıne ait guncellemelerıne ve android market guncellemesı demıstım
    Batuhan Dursun
    Fatih

HPİ PULSE 4.6
    DYNAMİTE PLATİNUM Exhaust

Mar 2011
    Nereden Nereden
    Trabzon
    Yaş Yaş
    23
    forumlarda yazılanlara göre samsung'un gio için çıkarmış olduğu son sürüm biraz sorunluymuş (2.3.x bilmem ne olan ginger fln olan android :-) ) pek stabil değil söylenene göre. sorun çıkarana kadar güncellemeyi düşünmüyorum o yüzden şuan forumlarda okuduğum kadarını biliyorum. sanırım bi işletim sistemi güncellemesi var (örn. 2.2.1 olan versiyonu 2.3.x falan sürüme yükseltme -ki bunu yapmayı düşünmüyorum), bi kies denilen pc programının güncellenmesi olayı var bir de telefondaki programların güncellenmesi var anladığım kadarıyla. bunlardan 2. ve 3. söylediklerimi yapmayı düşünüyorum tabi ne kadar doğru anladım bilmiyorum doğru anlamışsam da şuan uygulamada sıfırım
    Slash 2wd

Facebook Comments

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)