PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : İyice kafam karıştı!!!!

atom_edo
01-08-2006, 23:21
Arkadaşlar yeni bir ep helikopter almak istiyorum ama hangi modeli alacağımı bi türlü kararlaştıramadım. sadece 6 kanallı bir ep helikopter olmasında karar alabildim. Ama şu 2 model arasında kaldım. yardımlarınızı bekliyorum.

1.)Walkera 22e , bu forumdaki bir çok arkadaşımın da sahip olduğu model. yedek parça sıkıntısı yok sanıyorum.300ytl civarlarında

2.)Falcon 3d rtf AT600. özellikleri fiyat:320 ytl sıfır

1. Rotor Çapı : 630mm
2. Uzunluk : 670mm
3. Ağırlık : 530gr
4. 3D Uçuşları için Kollektif pitch
5. Bağımsız Cayro
6. Kuyruk rotoru pitch control sistemi
7. Karbon fiber tail road
8. Paslanmaz çelikten shaft
9. fırçasız motorlu
10. CCPM(collective cyclic pitch mixing)
11. 11.1v 1300 ya da 1400 mAh Li-po batarya

benim en büyük korkum ise bu 2. seçeneği alıp da batarya şarj ederken inflak etmesi. ve bu şarj kontrol cihazlarına verecek kadar çok paramın olmayışı.(daha doğrusu para vermek istemiyorum)

acaba walkera 22e üstünde gelen batarya ile kaç dk uçuyo? forumu okudum ama göremedim.

bir de bu falcon 3d helikopterin yedek parçalarını nerden bulacam? biliyo musunuz? ben gezdiğim sitelerde rastlayamadım.

bu ahret sorularıyla uğraştığınız için çok teşekkür ederim. iyi geceler.

cline
02-08-2006, 10:17
ben daha henüz 22e ucuramamış biri olarak öğrendiğim bilgilere göre 3-4 dk ucar diyorlar. Ama forumda bir arakdaşın pilini değiştirmeden helisinin ucmadığını okumuştum. Yani içinden çıkan pil dandik oluyor sanırım.

bluetooth81
02-08-2006, 11:22
22E yi, orijinal piliyle uçurabilmiş biri olarak, cline arkadaşımın dediği gibi 3-4 dakkayı geçmez, tabi bu pilin durumu, helikopterlerin ayarları ve uçuş stiline göre değişecektir... Ancak li-po pil ile de 20-30 dk uçmasını beklemeyin. mAh sine bağlı olarak uçuş süresi orijinal pili yaklaşık 2-3 e katlayacaktır, tabi bununla birlikte daha güçlü, tepkili ve keyifli bir uçuş sağlayacaktır...

teaparty
02-08-2006, 18:08
Pil konusunda lipo patlaması yaşamış biri olarak yinede kurallara uyulduğu sürece korkacak birşey yok diye düşünüyorum. Hala lipo kullanıyorum çünkü ni-hi piller le en fazla 6-7 dk. uçuluyor. Helikopter olarak 22E öneririm çünkü yedek parçasını ertesi gün bulabilmen çok önemli. Dğer helikopteri hiç duymadım.:ahhahyt:

cline
02-08-2006, 22:52
ben 22e kullanıyorum ve yedek parçamı bulamıyorum. :) amerikadan getirme ihtimalim var ama anca ağustos sonunda gelecek. ball link seti bulan var mı?

cyberguy
03-08-2006, 09:04
Selam,

Daha önceki mesajlarda gittigidiyordaki linki göndermiştim ball linkler için :)

cline
03-08-2006, 12:59
onu satışını yapan rockyard ile msnden görüştüm elinde yokmuş bana söylediği

savagegarden
12-08-2006, 16:36
Helikopter olarak 22E öneririm çünkü yedek parçasını ertesi gün bulabilmen çok önemli. Dğer helikopteri hiç duymadım.:ahhahyt:

ben de işte bunu duymak istiyordum, teşekkürler,
yani en çok 22e ve yedek arçaları var türkiyede doğru mu anladım?

DeLLyCeM
12-08-2006, 18:09
Hayatında elindeki modelden başka bir model kullanmamış olan bir modelcinin şu modeli al yada bunu al demesini doğru bulmuyorum. Elindeki modelin artılarını, eksilerini söyleyebilir ama kullanıcıları yanlış yöneltmek pek doğru değil...

Walkera, Dragonfly ve diğer fason helikopterler ucuz olduğundan, çoğu kişininde helikoptere ilgisi olduğundan, alınca hemen uçurabileceğini sandığından satın alıyor. Bu satın alanların yüzde 80'i uçuramayıp bir kenara koyuyor yada satıyor. Bunu ben kimseden duymadan kendi gözlemlerimle söylüyorum günde en az 4-5 kişi bana soru sormak için listesine ekliyor. Bu insanlardan çoğu model helikopter sahibi olmak isteyen şahıslar. Alıpta uçuramayanlar, ayar için yardım isteyenler vs.vs...

Amacım walkera yada dragonfly helikopterleri kötülemek değil, şuanda piyasada satılmakta olan bütün modelleri kullanma şansım oldu, ayarları iyi yapıldıktan sonra ve uçurmak için yeterli deneyime sahipseniz çok çok stabil olmasada uçuyorlar. Üzerlerinde gelen elektronik aksamın ve kullanılan malzemenin çok kaliteli olmamasından dolayı problem çıkartıyorlar.

Helikopter sahibi olmak isteyenlere tavsiyelerim,

Yapacağınız masrafların sadece helikopter için gidecek ücret olarak görmeyin uçurmayı öğreninceye kadar üzerine bir helikopter parası daha hatta belki daha fazlasını harcayacaksınız. O yüzden bu modeller size zaten pahalı geliyorsa hiç bulaşmayın derim.

Ayrıca helikopteri uçurabilmeyi öğrenmek için vakit ayırmanız ve sabırlı olmanız gerekli. Herkesin yapabileceği birşey de değildir bu iş için yetenekli olmanız gerekli.

Şu an için aklıma gelenleri açıkça yazdım...

Kırımsız uçuşlar....

savagegarden
12-08-2006, 21:05
alınca hemen uçurabileceğini sandığından satın alıyor.

ne güzel tarif etmişsin Cem sanırım ben de bu düşünceye kapılmıştım
ama seninle konuştuktan sonra bilgilendim, teşekkürler

cembaba
06-11-2006, 17:06
Geç bir cevap:
Falcon 3d'yi THK da satıyor ve yedek parça listedi bayağı geniş. Ama gerçekte var mı bilmem.
Bağımsız cayro ne demek anlamadım. Head lock gyro mu acaba

serhathakan
06-11-2006, 20:30
Geç bir cevap:
Falcon 3d'yi THK da satıyor ve yedek parça listedi bayağı geniş. Ama gerçekte var mı bilmem.
Bağımsız cayro ne demek anlamadım. Head lock gyro mu acaba

Bağımsız Gyro gyronun alıcını içinde olmaması ve ek bir sürü özelliğinin olması demek.

Falcon 3D dediğin helikopter Shogun 400 veya Walkeranın yaptığı 35 modelinin aynı tasarımlısı gibi gözükyor. Paran varsa Shogun yada benzeri şekilde arka kuyruğun ana milden şaftla tahriklendiği modellerden alma. Ordaki konik dişliler (şaftın ucundaki dişliler) yüksek kavrama oranına sahip fakat malzemesi polimer (plastik) yada benzeri olduğu için çok çabuk sıyırır. Metal olanlarda çok gürültülü çalışır o yüzden kayışlı modelleri tavsiye ederim