PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : arkadaslar bı bakıverın

soul
17-10-2006, 15:23
http://www2.towerhobbies.com/cgi-bin/wti0001p?&I=LXLJH8&P=ML

ilan bu urun ıcın rtf yazıyor ancak

Venom Air Corps Night Ranger Collective Pitch 3D Helicopter with
6-channel FM transmitter, three micro servos, 650mAh battery, 8AA
cells, photo-illustrated instruction manual, wall charger, blade
tape decal sheet, extra set of blades

INCLUDES kısmında bunlar yazıyor nasıl oluyor bu yardım edersenız sevınırım

acaluka
17-10-2006, 16:28
Tmm işte includes zaten içinden cıkanlar anlamındadır. Bu hei rtf bi sorun yok. Orada kutunun içinden cıkacak olanlar yazılı. Fakat alet demonte mi gelir yoksa monteli mi gelir orasını bilemeyiz.

drkkbn
17-10-2006, 16:31
Montajlı halde gelse bile ayarları bir gözden geçirmek gerekir.

acaluka
17-10-2006, 16:34
Tabiki. Zaten ayarları iyi yapmadan sonuç felaket olur. Yannız heliye bi baktım ve acayip hosuma gitti. Yani ucus olarak nasıl bilmiyorum ama dış görünüş harika..

Sümer Yamaner
17-10-2006, 17:00
Dış görünüşe pek aldanmamak lazım. Sonuçta basit bir kanopi ki normalde birçoğumuz özellikle başlarken kanopisiz uçuyoruz.
Alet Walkera 22E karşılığı bir helikopter. Kalite düzeyini ise bilemem.

4Channel
17-10-2006, 17:59
Arkadaslar öncelikle bu sümer beyin dediği gibi 22e muadili bir cihaz ama walkera kalite konusunda zaten vasatın üzerinde olmadıgı için diğer muhtemel çoğu markalar degerlendirilebilir ancak çok önemli bir konu var ki o da yedek parca nasıl temin edilebilmesi kolay mı? Elbetteki modelin satısı yapılan siteden temin edilebilir budadakilerden de kat kat ucuz olabilir ama önemli olan 2 faktör var 1. si hevesin kursagında kalması faktörü :) o parcalar bana 10 gunde geleceklerse, benim helim 10 gun kırımlı yerde yatacaksa ve 10 gun boyunca bakısacaksak bence bir degeri yok 2. si ise fixed shipment fee diye bir olay var ki kargonuzun agırlıgına bakılmaksızın vermeniz gereken minimum bir kargo ücreti vardır (malum yol uzun , aracı ve el degiştirme cok fazla) yani bu ücrette 220 dolarlık bir heli için degmez (30-40 dolarlık parcalar almayacaksanız tabiki)ben bu 2 faktoru de göze alamam.Onun yerine nacizane tavsiyem yine yabancı bir siteden yedek parcalarını TR den temin edebileceginiz bir model almanız ki bu model de bana gore 22e olmalı (Gösterdiginiz modeli baz alarak konusuyorum)

herkese saygılar

4Channel
17-10-2006, 18:04
Tmm işte includes zaten içinden cıkanlar anlamındadır. Bu hei rtf bi sorun yok. Orada kutunun içinden cıkacak olanlar yazılı. Fakat alet demonte mi gelir yoksa monteli mi gelir orasını bilemeyiz.

Cihazın , rtf yazdıgına göre monteli gelmesi gerekir. Demonte gelmesi ise zaten rtf olmadıgı demektir , orada belirtmek istedigi sanırım kanal sayısı falan olsa gerek.Ama sitesinde zaten rtf yazıyorsa rtf dir .Merak etmeyin.

saygılar...

Sümer Yamaner
17-10-2006, 23:37
Bir seçenek de helikopteri alırken kırılması en olası yedek parçaların da birlikte sipariş edilmesi olabilir.

4Channel
18-10-2006, 02:12
sümer bey dogru haklısınız da kırımların tümünü önceden öngöremezsiniz ki ben mesela df4 ümün rotor kafasında ki rulmanlardan birisini dusurdum ve kaybettim onlar olmadan asırı bir sürtünme olusuyor onlarsız olmuyor demek istedigim , hiç de aklıma gelmezdi o parcaya ihtiyacım olacagı simdi ben yabancı abidik firmasından gubidik modelini almıs olsaydım degeri 5 para etmeyen o rulman için 10 larca $ kargo parası verecektim :(

yanlısım varsa düzeltin lütfen .
saygılar

Sümer Yamaner
18-10-2006, 08:51
Yoo hiç de yanlışınız yok. Son derece doğru bir tespit.
Gittigidiyor'a bakınca tüm satıcıların en önemli yedek parça olarak ana palleri ve kuyruk pallerini verdiğini görüyoruz. Halbuki özellikle Walkera 4 türü fixed pitch ana palli bir alette pal kırmak çok zor. Örneğin benim pallerde neredeyse çizik yok ama o arada rotor head kırıldı! Benzer şekilde kuyruk pervanesi de kırılmıyor ki. Fırlayıp gidiyor ve o arada dişlisi kayboluyor. Pervane kalıyor :) Hatta bir seferinde kuyruk pervanesinin milinin ucundaki küçük plastik stop kayboldu. Ne yapacağımı bilemedim. Kanopiyi tutan pimi çıkarıp oraya taktım. Diğer bir sefer servo kolunu çıkarırken kırdım.
Yani söylediklerinize tam olarak katılıyorum. Hiç akla gelmeyecek kırımlar olabiliyor. Ben son olarak Tower'dan epeyce yüklü bir yedek parça getirttim. Ne olur ne olmaz mantığı ile. Ama herşeye rağmen elimde yedeği olmayan parçalar da var ve onlardan birisi kırılırsa helikopter yine yatacak demektir.

soul
18-10-2006, 11:25
valla ben yenı baslıyacagım ancak model bılgım var bu yıl helı ıle ugrasmayı planlıyorum zevklı gelırse bır gp model alırım neyse ben 3d ucus yapabılen helı dusunuyorum sanırım pallerını deıstırerekte bunu saglıyabılıyormusuz pekı arkadaslar bana baska marka tavsıyesınde bulunabılırmısınız

DeLLyCeM
18-10-2006, 11:55
valla ben yenı baslıyacagım ancak model bılgım var bu yıl helı ıle ugrasmayı planlıyorum zevklı gelırse bır gp model alırım neyse ben 3d ucus yapabılen helı dusunuyorum sanırım pallerını deıstırerekte bunu saglıyabılıyormusuz pekı arkadaslar bana baska marka tavsıyesınde bulunabılırmısınız

Palleri değiştirerek 3d modunu sağlamak olayını nerden uydurdun yada kim salladı?
3d kapasiteli helikopterler; fixed pitch'lere göre çok farklı bir mekanizmaya sahiptir, pal değiştirerek 3d sağlayamazsın.

4Channel
18-10-2006, 12:29

Fixed pitch bir helini pallerini degiştirmek sana 3d ucus yapabilen bir heli elde etmeni sağlamaz 3d ucus için pallerin acısını da degiştiren bir sistem gerekir ki bu da extra servo demek.yani 4 kanallı bir helinin pallerini degistirerek bir akrobasi helikopteri elde edemezsin.

saygılar

serhathakan
26-10-2006, 05:09
Helikopter walkera 22E nin aynısı. Zamanında bayağı araştırmıştım. Tek farkı fırçasız motor işleminde alıcının motor çıkışını ellememiz gerekmiyor bide rengi farklı.

İnanmayacaksınız ama takip ediyorum Walkera firması son 6 aydır acayip yol katetti. Bir sürü yeni model çıkardı hatta kendi alüminyum tasarımlı alttan flybarlı rotorlarını bile yapıyorlar.

Helikopterleri eskiden walkera birebir taklit ediyordu (sanırım 22E Venom 3D nin taklidiydi) şimdi firmalar yavaş yavaş walkerayı taklit eder oldu. Neden anlatıyorum Venom firmasının Night Ranger 3D XL diye çıkardığı bir helikopter var WK 60 ın aynısı.Bence Venom alana kadar ucuza Wk 60 al daha iyi.