PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Bilenler bilmeyenlere öğretsin =)

nerf_paladins
30-12-2006, 15:22
Arkadaşlar selamlar !

Ben bir hevesle her newbie gibi youtubedan forumlardan işte v.b. şeylerden gördüklerimle bir tekne yapmaya karar verdim! Ama ne yazıkdır ki bu konuda en ufak bir bilgim bile yok :/
Yaza kadar güzel bi tekne toplamak istiyorum! Açıkçası nasıl yapacağımıda bilmiyorum... 1 2 arkadaşımda helikopter var onlar bu siteyi tavsiye ettiler...
fakat bu forumlardan okuduklarımla yola çıkarak düşündüşüm dalgalı sularda gidebilecek yakıtlı bir tekne! Ama bu konuda biraz bilgi sahibi olmak istiyorum döküman, bilgi alabileceğim site, İstanbul içinde konuşabiliceğim hobby ciler veya dükkanlar bu tip şeylere ihtiyacım var yolun çok başındayım!

Yardımlarınız için şimdiden çok teşekkür ediyorum!

MSN Messenger: mcojalvo@gmail.com
Skype Nickim: Ojalvino

viaconme
30-12-2006, 21:02
Merhaba aramıza hoşgeldiniz,

bunun için
1- sabır
2- araştırma
3- sabır
4- araştırma

öncelikle bu yollardan geçmeniz gerek :)
Tekneyi herşeyiyle baştan yapmak çok ciddi bir iştir. Bu işle yıllardır tecrübe sahibi olan insanların bile uzunca bir zamanını alıyor. Öncelikle bir kit olarak tekne alıp yapmaya başlayın derim. Motor, servo,receiver kumanda gibi elektronik kısmın çalışma prensiblerini öğrenin. Bu konuda bir tekne kullanmadan yapmaya kalkmak sizi bu işten çok soğutacaktır.
Daha ilerki zamanlarda bu işle ilgilenen üstadlardan planlar alarak başlıyabilirsiniz ama aylar alabilir yapım aşaması :)

nerf_paladins
31-12-2006, 16:42
Onu iyi dediniz işte her türlü öneriyi değerlendiriyoruz önerilere açız :D Lütfen yardımlara devam!

deepdrastic
31-12-2006, 16:58
selamlar arkadas guzel aciklamis gercekten hem sabir hem de arastirma isteyen bir ugras eglencedir arastirmayi yuzeysel degilde derinlemesine yapmak gerekiyor

ben model yapmaya karar verdigimde rtr turu modellere yanasmadim rtr hazir toplanmis anlaminda gidip kit halinde paramparca olan bir model aldim tekne degil gerci araba topladim ama kit halinde alman parcalari taniman acisindan cok cok faydali olacaktir esc servo receiver ve diger parcalar ama yakitli dusunuyorum demissin yakitlilarda esc kullanilmiyor bunu da bilgi edinmis oldun boylece eger bilmiyorsan

benden tavsiye surekli arastir modelini almadan once forumda tekne yapan arkadaslar edin msn de vs yazis yeterli olucaktir harika teorik bilgiler edinirsin ve teknik bilgiye sahip yada yatkinsan fazla zorlanmaz yada sorunlar yasamazsin
forumu takip etmen bile sana bilgi kazandiracaktir

ilk modelinde sorunsuz ve kusursuz bir calisma dilerim iyi bayramlar :D

nerf_paladins
01-01-2007, 06:05
Valla harika önerileriniz ve ilgilendiğiniz için herkeze çok teşekkür ederim! Tabbikkiiii kolay olmayacak işte ama uzun araştırmalar ve cabalar sonucu yaza iyi bir şeyler çıkarmayı planlıyorum! Umarım iyi olur.. OLmazsada tecrübe olsun :D

selamlar arkadas guzel aciklamis gercekten hem sabir hem de arastirma isteyen bir ugras eglencedir arastirmayi yuzeysel degilde derinlemesine yapmak gerekiyor

ben model yapmaya karar verdigimde rtr turu modellere yanasmadim rtr hazir toplanmis anlaminda gidip kit halinde paramparca olan bir model aldim tekne degil gerci araba topladim ama kit halinde alman parcalari taniman acisindan cok cok faydali olacaktir esc servo receiver ve diger parcalar ama yakitli dusunuyorum demissin yakitlilarda esc kullanilmiyor bunu da bilgi edinmis oldun boylece eger bilmiyorsan

benden tavsiye surekli arastir modelini almadan once forumda tekne yapan arkadaslar edin msn de vs yazis yeterli olucaktir harika teorik bilgiler edinirsin ve teknik bilgiye sahip yada yatkinsan fazla zorlanmaz yada sorunlar yasamazsin
forumu takip etmen bile sana bilgi kazandiracaktir

ilk modelinde sorunsuz ve kusursuz bir calisma dilerim iyi bayramlar :D