PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Yakıtlı RC helikopterler hakkında bilgi

Esquire87
20-04-2007, 03:22
Arkadaşlar
Birkaç ay önce elektrikli bir heli almaya karar verdim ama onların 10-15 dakika uçttuğunu öğrenince yakıtlı bir RCheli almaya karar verdim ancak, internette bununla ilgili sitelerde bu tür helilerin motorlarının ne kadar dayandığı saaatte ne kadar yakıt tükettiği (150 cmlik bir heli) hakkında bilgi bulamadım bir kişi yardım ederse çok sevininirim.

KripteX
21-04-2007, 17:01
yakıtlı helilerinde dayanma süresinin az olduğunu duymuştum. 20-25 dk bile uçmadığını söylemişti bir arkadaş.

fatal1ty
21-04-2007, 20:24
Raptor 30 lar 25-30 dk
Raptor 50 ler ise 15 dk falan uçuyor sanırım.

Ama 3d için takılan yakıt deposu süreyi arttırır...

15 dk bile başlangıç için iyi bir süre. Çünkü sürekli dikkat gerektiren birşey.

Esquire87
22-04-2007, 01:35
O zaman en iyisi elektrikli almak. Hiç değilse ona özel yakıt arama derdi(+masrafı) yok.

Esquire87
22-04-2007, 01:36
Bu arada size de teşekkür ederim

Esquire87
22-04-2007, 01:38
Ama yakılı olsa iyi de olurdu be. Yakıtlının sadece uçarken çıkardığı pervane sesi insanı mest ediyor

fatal1ty
22-04-2007, 10:29
Yeni başlıyorsan zaten yakıtlı almak pek mantıklı bir seçim olmayacaktır.
-İlk önce simulator çalışırsın,
-Sonra basit bir elektrikli heli alırsın,(twister bell -TR 'de parçası çok)
_Daha sonra Trex gibi daha iyi bir ep alman tavsiye edilebilir ama, Bence çok masraflı olur.Yakıtlılıyı sakin sakin uçurabilirsin.

-Sonra yakıtlıya geçersin.
Ben şahsen böyle yapıyorum. sırada Raptor50 Titan var. Dediğin gibi yakıtlı ayrı bir dünya, eğer uğraşmayı seviyorsan...

batekkaan
23-04-2007, 11:01
selamlar arkadaşlar; yakıtlı heli ayrı bir dünya, gazın kokusunu ve aletin sesini duymak insana o an için kanat takıyor. ucuş süreleri ise elektriklidede yakıtlıdada hemen hemen aynı ama yakıtlının su avantajı var artı hadertank ile ortalama 20 dakika havada kalabiliyorsunuz sonra motor ısısını biraz düşürüp ve yakıt ihmali yaptıktan sonra tekrar ucubiliyorsunuz ancak sunu unutmamak lazım elektrikli bir heliyi ucurmak için ihtiyacınız olan ekstra saha ekipmanına ihtiyacınız yok ama gp ler de bir yığın ekipmana ihtiyac olacaktır bunlarıda öğrenip anlamak biraz zaman alacaktır. bu sebeple elektrikli ile başlamak herzaman ideal denir ama bence bütce yeterli ise bu ekipmanları toparlayıp bir hocadan ders alarak gp ile başlamak cok daha basit ve garantilidir. cünkü elektrikli heliler ufak oldukları için cok agrasifler havada resmen savaş veriyorsunuz heleki yeni başladıysanızda öğrenene kadar cok zorluk cekip kırım yaşamak kacınılmazdır bence bütceniz elveriyorsa direk 30 veya 50 lik stabil ve aynı zamanda büyük bir heli ile başlanmalı saha ekipmanları biraz masraflı tutacak ama bu ekipmanlar sizin demir başınız olacaktır ve daha sonra bir heli daha aldığınızda yada helinizin başına bir iş geldiğinde saha ekipmanlarınız elinizde olacak ve her zaman gp kullanma şansınız olacaktır. ben daha yeni gp ye geçtim ama su an olsa direk gp ile başlardım.

başarılar.