PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Yakıtlı tekne seçimi

saydin
22-04-2007, 22:22
Arkadaşlar yakıtlı tekne almayı düşünüyorum bu konuda yardımınıza ihtiyacım var.Yakıtlı teknelerin iyisi hangi markadır hangi modeldir? Eğer iyi diyebilileceğiniz model towerda varsa link atabilirseniz sevinirim.Birde tekne sudayken yakıt bitince pille devam edebilen modeller varmış bu konuda bilgisi olan varsa paylaşırsa sevinirim.Şimdiden teşekkürler.

uur
23-04-2007, 00:23
bende bu aralar tekne düşünüyorum.traxxasın nitro vee var motor istop ederse kıyıya elektrik motoruyla dönüyormuş onu almayı düşünüyorum ama çok hızlı olmadığını söylediler:S genede tavsiyelerinize açığım tekne konusunda

bO4aY
23-04-2007, 00:30
http://www.traxxas.com/products/marine/nvee/trx_nvee_video.htm
burda traxx vee'nin videosu var

cem
23-04-2007, 00:44
oncelikle yakitli tekneyi gazliycak yer bulmanizi tavsiye ederim,teknelerin hepsi dalgaya gelmez bunlari dusunup karar verin

saydin
23-04-2007, 13:31
O konuda bir sıkıntı yok Cem bey çünkü burada bir baraj gölü var çok büyük değil aynı zamandada suyu çok duru tekne için ideal yani.Traxxasın Nitro Vee si iyi gözüküyor.Bunu nereden ve nasıl satın alabilirim? Ayrıca fiyatı ne kadar? Başka fikirleri olan onlarıda dinlemek isterim.Çünkü tekne yabancı olduğum bir alan.İlginize çok teşekkür ederim.

saydin
23-04-2007, 13:44
Bu arada Uur un dediği gibi bu tekne çok hızlı değil 20+ gösteriyor hızını.Daha hızlı ve de benzin bitince kıyıya dönmek için elektrik motoru olan tekneler varsa önerilerinizi bekliyorum.

ZEUS34
23-04-2007, 22:32
Saydin, malesef istediğin gibisi yok. Keşke olsa...
Benzer konuda(Tekne) urr'nin daha önce açtığı yazılar içindeki yorumlarımı okuyabilirsen sevinirim.

saydin
27-04-2007, 20:59
Peki return to shore(yakıt bitince kıyıya dönme) özelliği olmayan diğer yakıtlı teknelerden tavsiye edeceğiniz rtr model hangisidir?Towerdan link verirseniz sevinirim.Yardımlarınız için teşekkürler.

saydin
28-04-2007, 12:03
Fikri olan yokmu arkadaşlar?

bonetty
05-03-2008, 18:54
yakiti bitince geriye donen tekne cok kolay. montajda oldukca basit. oncelikle istedigin tekneyi aliyosun.hizi onemli degil. sonra karakoyden gidip en ucuzundan bir kamis bir makara we misina aliyosun. bunlar 50 60 ytl ye kadar ucuz olabiliyo. teknenin ucuna misinayi bagliyip gonderiyosun. yakiti bitince de bilege kuwwet balik tutar gibi geri cekiyosun tekneyi

emo23
08-03-2008, 02:37
hoş öneri... tam türkvari bir düşünde... :D

yakiti bitince geriye donen tekne cok kolay. montajda oldukca basit. oncelikle istedigin tekneyi aliyosun.hizi onemli degil. sonra karakoyden gidip en ucuzundan bir kamis bir makara we misina aliyosun. bunlar 50 60 ytl ye kadar ucuz olabiliyo. teknenin ucuna misinayi bagliyip gonderiyosun. yakiti bitince de bilege kuwwet balik tutar gibi geri cekiyosun tekneyi

emo23
08-03-2008, 02:42
bende 2 ay önce USA den gelen bir arkadaşımın geitrdiği ( tower alımı) Aquacraft Super-Vee 27 Nitro mevcut. işlerimin yoğunluğu nedeniyle rodaj bile yapamadan ofiste duruyor. nasip ise yaza artık. getirirken sadece propper ı kırıldı. onuda yine geçen hafta tower dan sipariş verdim...

http://www.aquacraftmodels.com/boats/aqub22-main.html

saydin
08-03-2008, 10:09
Benimde almayı düşündüğüm tekne bu Emrah bey fikirlerinizi alırız tekneyle ilgili.İyi günlerde kullanın.

SpaceWalker
08-03-2008, 13:08
Bende başka biryerde okumuştum,ucuzundan bir kumandalı pilli tekne alıyorsunuz,Yakıtlı teknedede,pilli teknedede kuvvetlice 2 adet mıknatıs bulunuyor,yanaşınca mıknatıslar birbirine yapışıyor ve elektrikli tekne ile yakıtlıyı çeke çeke karaya getiriyorsunuz :)

kitmanrappy
08-03-2008, 15:10
17397

Resimdeki Traxxas Nitro Vee nin bahsettiğiniz amaç için ürettiği elektrk motor sistemi. Tekneye bu modelle merhaba dedik. Çok da güzel çalışan bir sistem. Gaz stick i ters yönde çalıştırdığınızda elektrik motorunun dişlisi şaftı döndüren dişlinin üzerine düşüyo ve alıcı pil yardımıyla sistem çalışıyor. Traxxasın sitesinde daha detaylı bilgi vardır sanırım. :)

saydin
08-03-2008, 20:32
Peki bahsettiğiniz bu sistem teknenin üzerinde varmı yoksa sonradan mı monte ediliyor? Birde pahalı bir sistemmi?

haşmettt
30-05-2008, 18:30
arkadaşlar herkese merhaba bi tekne merakdır benide sardı ki sormayın elimde bitane fiberden 1 metre boyunda mono tekne var ve buna motor, dümen , şaft ,pervane,servo alarak kendim toplamak istiyorum ancak kaçlık bir motor hangi marka servolar ve hangi marka malzemeler kullanmalıyım bu konularda bana yardımcı olacak abiler ve kardeşlere şimdiden teşekkür ediyorum birazda hızlı bişey olsun istiyorum teşekkür ederim

haşmettt
30-05-2008, 18:37
arkadaşlar herkese merhaba bir teknede ben toplamak istiyorum ama hangi motoru ve ne gibi malzemeler alacağımı bilmiyorum bana yardımcı olursanız çok teşekkür ederim bu arada elimde 1 metre boyun fiber boş bir mono tekne var çalışmalarımı onun üerinde yapmak isityorum yardımlarınızı bekliyorum şimdiden teşekkürler herkese