PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Vee karşınızda Kyosho usa-1 yakında rock crawler olucak :D

nzferby
28-06-2007, 14:41
Çok yakında:D

abuzer
28-06-2007, 14:47
Çok yakında:D

FOREVER BİG FOOT AND MONSTER TRUCK:ahhahyt: :ahhahyt:

bO4aY
28-06-2007, 15:36
SİTEDE BAYAĞI ROCK CRAWLERCI VARMIŞ ;oleeea: ;oleeea: DAHADA ARTSA BARİ :D İLERDE AYRI BİR BÖLÜMÜ BİLE OLABİLİR BENCE

landjump
28-06-2007, 17:01
Kusura bakmayin ama usa1 den hic birsey olmaz. Kyosho normalde kaliteli modeller uretiyor ancak USA1 plastik dogbonelari, zayif disli kutusu, sadece yaydan ibaret amortisorleri ile bildigim en adi modellerde biri. Isin kotu yani tamiya clodbuster gibi bir aftermarket pazari da yok. Bence hem butcene hem de vaktine yazik o aracin tekerleklerinden baska hicbir parcasi bir ise yaramaz.

cem
28-06-2007, 18:59
Arti soylede bir durum var ,USA 1 oldukca eski bir arac ve su anda yurtdisinda para edebiliyor.Ne parcasini bulursun,ne kebini nede yuruyen herhangi bir aksamini.Bence araca cok yazik olur,birak orjinal kalsin.

nzferby
28-06-2007, 22:04
landjump kardeş usa den hiçbişi olmaz demişsin bence yanlış düşünüyorsun.Ben bu araçla prof. bir rock crawler yapıcam demedimki nerden bu kanıya vardın ?.Dediğin gibi çok kaliteli bi araç deil sonuç olarak yıllar önce üretilmiş ama yapmak isteyince bence çok şey olur !! rc işi hobby işi deilmi ben bu yada başka bi araçla uğraşmaktan zevk alıyorum kusura bakma ama dişli kutusunun zayıf olması yada amortisörlerinin sadece yay olması çokta umrumda deil bana zevk veriyorsa olay bitmiştir..istenincede oluyormuşş 1-2 örnek resim..
http://img520.imageshack.us/img520/5843/imagen440qh4gi6.jpg
http://img517.imageshack.us/img517/1102/imagen438wp1ux1.jpg

landjump
28-06-2007, 22:15
Dosum o araç ebayde satılık suan ve okuduysan eger custom diye belirtmiş. İstedikten sonra ve imkan olduktan sonra neler yapılmaz orası ayrı konu. Ben de USA-1 sahibiyim ve sadece o plastik dogbone/cup ları ddeğiştirmek 200 usdye mal oldu. O da ebay sayesinde.

Eger bu kadadr büyük bütçen ve imkaanların var neden USA 1 le basladın açıklarsan biz de aydınlanmış oluruz. İkinci bir konu ise foruma şöyle bir fikrim var diye cıkarsan eleştiriye açık olacaksın.

İsteyince neler olmaz. İnşallah başarılı olursun biz de seni burdan alkışlarız.

viaconme
28-06-2007, 22:28
nzferby,

Açmış olduğun başlığa iki tecrübeli ve profesyonel arkadaşımız yorum getirmiş. Bence bu şekilde konuşmak yere tecrübelerinden faydalanmalısın. Neticede buradası bir forum ve yapmış olduğun iş için iyi yada kötü fikirler edinmek için açıyorsun konuyu. Kimsenin fikrine ihtiyacın yoksa kendine ait bir web sayfasında anlatırsın!

Her cevabın arkasında art niyet aramayın...

Umarım güzel bir çalışma olur. Bizede resim ve videolarını izlemek kalır...

driver555
28-06-2007, 22:28
Bende bir el atayım dedim :)
Bu işler bütceyle olan işler deildir arkadaşım.Beceri ister yetenek ister...
Ben arabamın her parçasını gidip sağdan soldan ebaydan v.s. aldıktan sonra o işe ben hobby cilik demem...
Haftalık harçlıklarını biriktirip parça istemek deil....
Bazı arkadaşlar bunu böyle yaparak kendinide modelciden sayıyo.Onu parası olan herkes yapabilir.Tek gereken internetten kredi kartı bilgilerini verme yeteneğine sahip olmak..ibraam tatlısesdende bi hobby ci oluyomuş bak;)
ama bu iş bu değil.Bikaç araba ismi bilmek te değil...
Elindeki imkanlarla bişeyler yapmak...
nazifte bu cravler i en kralından yapcak bir kişidir ...
sonuna kadar destekliyorum... ;)
başarılar...

alvertayfun
28-06-2007, 23:16
Ben anladım ki bu sitede gerçekten hobbyden anlayan biri yok

kardeşler varsa yapabildiğiniz birşey koyunda görelim bakalım açık fikirli arkadaşlarımız neler becermişler...

Arkadaş birşeyi sizinle paylaşmak istemiş...
Ordan biri laf atıyo arkasından sanki yandaşları hazır konumda bekler gibi laf üstüne laf atıyolar yaptığınız terbiyesizce birşey burası her konuya açık ama sizin yaptığınız bence çekememezlik...

Yalnış yaptığınız..

cem
28-06-2007, 23:35
Neyi cekemiyoruz?Yazdiklarimizin ana fikri;USA 1 yerine daha farkli bir arac kullansan daha iyi olur dedik,bunun nesi terbiyesizlik,asil senin yaptigina terbiyesizlik deniliyor.Arac tanidigimiz bildigimiz bir arac,forumda son moda sizinki zaten;"konu aciyorum,ama yorum yapmayin,yaparsaniz topa tutariz"Boyle sacma bir mantik olabilirmi?Dincer aracin zayif yonlerini belirtmis,ben kalktim "bu arac yurtdisinda para ediyor,orjinalligini bozma dedim".Bumu cekememezlik yada terbiyesizlik??Arkadasimiz sunu yapmak istiyorum demis,bizde o aracla yapmasan daha iyi olur dedik!!Eger konu acmissa baskalarininda fikir beyan etme hakki var heralde.Yazilan fikri begenmiyorsaniz o zaman konu acmayin,yorum yapmayin.Kaldiki kimse yapamazsin edemezsin gibi birsey soylemedi.
USA1 in benzinli versiyonu iyi olmasina karsin elektrikli versiyonu maalesef benzinlisi kadar iyi degil.Elektriklisi zamaninda Kyoshonun Clodbustera cevabi olarak piyasaya sunuldu ancak maalesef Clodbuster kadar ses getirmedi ve tutulmadi,buna mukabil benzinli olani ilk benzinli monster truck olarak herkes tarafindan oldukca begenilen bir model oldu.(benzinlisi su an kullanilan 1/8 buggylerin babasi olan Burns sasesi uzerine yapildi)

landjump
29-06-2007, 00:08
Burada kimsenin kimse ile alıpveremediği birşey yok. Haksızca ithamlarda bulunmak büyük terbiyesizlik. Yazılan mesajlarda tartışılan konu bir model bunu şahsileştirmenin anlamı yok.

ceyhun34
29-06-2007, 00:40
dostlar:)konu çok güzel bir konu..yalnız bazı yanlış anlaşılma algılamalardan dolayı ortam hafif gerilmiş:)yorumlarımızı birbirimizi kırmadan..üzmeden..özellikle yanlış anlamadan:yapsak...daha hoş olmazmı....neticede hepimiz bu hobby adına bir takım gayretler içerisindeyiz...birbirimize mümkün mertebe hoş görülü davranmamız gerektiği düşüncesindeyim.:).......gördüğüm kadarıyla proje cok iyi gidiyo....aşamaları resimleyip bizimle paylaşmaya devam etmelisin kardeşim.:)

aceven
29-06-2007, 11:10
merhaba nazif arkadasım sonun kadar destekciniz. ustalar imkanınız yoksa bu araçdan bişe olmaz demiş nazif dememiş ama ben yazayım dedim.

nazif arkadaşım kendisi 3d s max ( bilenler bilir) konusunda baya uzmanlaşmış bir arkadaşımdır çizimleri yurt dışından amerikadan vs satın alınır ve alınmakta arkadasım rock cravler projesi için çok güzel bir şase çizdi şu an çok fazla kişinin görmediği bir şasi. ama çizmekle de bitmiyor .

bir diğer arkadaşımızda lazerli cnc ile kesimini yapıcak parçaların geriye kalanlar ise aktarma organlarıydı onun içinde bir başka araca gerek vardı usa 1 onun için alınmıştır esasen deneme amacıyla alındı ve eger olursa süper bişe olacagı kanaatindeyim. nazif hocam inşallah projeden alnınızın akıyla çıkarsınız. kusura bakma belki bunları sende yazabilirdin ama ben dayanamadım kızmassın inşallah.

yani yetenek ve malzeme var kısacası genede ustalara erken uyarı için teşekkürler.

rc-es
29-06-2007, 16:47
nzferby son derece yetenekli bir arkadaşımızdır ve yapılabilecek olanın en iyisini yapar.
Lütfen birbirimize destek olalım;köstek değil!
USA 1 den birşey olmaz diyenler ellerini açıp alkışlamaya hazır olsunlar bence!

nzferby
29-06-2007, 21:13
Tekrar selam arkadaşlar..Öncelikle destek verenlere teşekkür ederim!..Konu başka yerlere kaydı toparlamak için 1-2 resim atıyorum..aracın mekanik kısmının bitmesine az kaldı..bu kadarını yaparken kullandığım parçalar : hp 610 c kaydırma çubuğu ( ana şasi için) , power suply kutusundan kestiğim metal parçlar , 1 metre karbon çubuk , ve yekpare vida..amacım bu arabayı en basit şekilde bir crawler a çevirmek..şu an elimizde yorum yapılmaya değer bişeyler bulunduğuna göre yorum yapabiliriz artık !
http://img412.imageshack.us/img412/1436/88708690ku2.jpg
http://img519.imageshack.us/img519/7794/18675623hx3.jpg

bO4aY
29-06-2007, 21:24
çok hoş devamını beklioruz

burakk7
29-06-2007, 22:43
abicim süpersin senin elinden her iş gelir. bunuda alnının akıyla yaparsın ki bence senın için bu hiçbir şey. en kısa zamanda yakındanda görmek isterim. işte modelcilik bence böyle birşey ortaya birşeyler yaratmak bunu başarılı bir şekilde yapmak. ellerine kollarına onu yaratan aklına sağlık

saygılar...

ceyhun34
29-06-2007, 23:28
çalışma çok iyi gidiyor..:)devam devam....

ecto1
30-06-2007, 00:35
;oleeea:

Nazifcim her zaman senin yanındayız projen için yapabileceğim bir şey varsa lütfen söyle. Umarım en kısa zamanda rock crawler ının test sürüşlerini izleme fırsatı bulabilirim.

;oleeea: ;oleeea: ;oleeea:

DeLLyCeM
30-06-2007, 00:54
Çalışma güzel gidiyor. Gözüme takılan noktaları belirteyim;
Amortisör sistemi bir rock crawler araca göre uygun değil hem konumladırılmasından dolayı çalışma sistemi hem de bu üzerindeki amortisör seti.

Üzerindeki motor çok yetersiz olacak ve motora lehimli olan kablolar kullanılmayacaktır umarım.

Orta şaftı yaparken bu aracın mekaniğinden dolayı sıkıntı çekeceksin.

Rockcrawler olarak kullanılmak için tercih edilmeyen bir yürür aksama sahip
bir araç.

Mutlaka haberin vardır ama fikir edinebilmen açısından göz at derim
http://www.rccrawler.com/

nzferby
30-06-2007, 01:12
teşekkür ederim DeLLyCeM.Aracın üstündeki motor biraz torklu bir printır motoru deneme amaçlı taktım ama volt yetersiz geliceği için kulllanamıycam.Orta şaftı derken neyi kastettin anlamadım şaft aktarması olmuycak önde arkada motor yeri var çift motor olucak yani onu kastettiysen.Yakında rockcrawler üretimine başlıycaz kısmetse , ondan önce elimle bi tutmak istedim nedir ne deildir nasıl işler sırf deneme amaçlı bir çalışma .Siteden haberim var saol.;)

DeLLyCeM
30-06-2007, 01:31
teşekkür ederim DeLLyCeM.Aracın üstündeki motor biraz torklu bir printır motoru deneme amaçlı taktım ama volt yetersiz geliceği için kulllanamıycam.Orta şaftı derken neyi kastettin anlamadım şaft aktarması olmuycak önde arkada motor yeri var çift motor olucak yani onu kastettiysen.Yakında rockcrawler üretimine başlıycaz kısmetse , ondan önce elimle bi tutmak istedim nedir ne deildir nasıl işler sırf deneme amaçlı bir çalışma .Siteden haberim var saol.;)

Çalışmanda başarılar ama bu mekanikle tam anlamıyla rock crawling yapamayacak gibi ama güzel bir offroad aracı olucak.

Mustafa B.
01-07-2007, 10:18
Nazifcim ellerine sağlık proje harika gidiyor eminim başarılı olacak elimizden gelen her türlü desteği vermeye hazırız. Bence modelcilikteki en keyifli olay kutudan çıkan herşeyi ile hazır bi araç yerine özgün olarak tasarlanmış ve yapılmış bi modele sahip olmak. Mesela ABD deki Radio Control Car Action dergisi bu tip çalışmalara çok önem veriyor ve evde yapılmış modelleri dergide tanıtıyor ve üstelik seninki gelişigüzel bi modifikasyon diiil basbayağı sıfırdan araç yeni araç üretimi tebrikler;oleeea:

Dün akşam üzeri güzel bi buluşma yaptık ve ilk defa cumartesi buluşması oldu doğrusu çok da hoş oldu:D Bugünkü pazar buluşmasını da havanın daha serin olması için saat 16:00 da yapmayı kararlaştırdık. Herkese haber vermeye çalıştım ama Alper'e ulaşamadım telefonunu almamışım. Umarım bi şekilde haber ulaşır. Görüşmek üzere...

driver555
08-07-2007, 13:47
Neyi cekemiyoruz?Yazdiklarimizin ana fikri;USA 1 yerine daha farkli bir arac kullansan daha iyi olur dedik,bunun nesi terbiyesizlik,asil senin yaptigina terbiyesizlik deniliyor.Arac tanidigimiz bildigimiz bir arac,forumda son moda sizinki zaten;"konu aciyorum,ama yorum yapmayin,yaparsaniz topa tutariz"Boyle sacma bir mantik olabilirmi?Dincer aracin zayif yonlerini belirtmis,ben kalktim "bu arac yurtdisinda para ediyor,orjinalligini bozma dedim".Bumu cekememezlik yada terbiyesizlik??Arkadasimiz sunu yapmak istiyorum demis,bizde o aracla yapmasan daha iyi olur dedik!!Eger konu acmissa baskalarininda fikir beyan etme hakki var heralde.Yazilan fikri begenmiyorsaniz o zaman konu acmayin,yorum yapmayin.Kaldiki kimse yapamazsin edemezsin gibi birsey soylemedi.
USA1 in benzinli versiyonu iyi olmasina karsin elektrikli versiyonu maalesef benzinlisi kadar iyi degil.Elektriklisi zamaninda Kyoshonun Clodbustera cevabi olarak piyasaya sunuldu ancak maalesef Clodbuster kadar ses getirmedi ve tutulmadi,buna mukabil benzinli olani ilk benzinli monster truck olarak herkes tarafindan oldukca begenilen bir model oldu.(benzinlisi su an kullanilan 1/8 buggylerin babasi olan Burns sasesi uzerine yapildi)

Tabiki yorum yapacaksın ve yorumun iyisi kötüsü olmaz.Fakat yorum yaparken biraz daha dikkatli olmak lazım. Unutmamak lazım ki :

Karşındakinin özgürlüğünün başladığı yerde Senin özgürlüğün biter...

Bu aradaki ince çizgiye sadık kalmak lazım yorum yaparken ;)