PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Ahlatlibel Pİstİ TemİzlİĞİ

emrepark
26-08-2007, 11:11
arkadaşlar, ahlatlıbel pistine gidenleriniz bilir ki, kırılmış bordürler, yollarda sallanan hortumlar vs, kurumuş ve uzamış otlar, taş parçacıkları araçların sürücünün hatası dışında meydana gelen kazalar yapmasına sebep oluyor.

bir cumartesi model araçlarımızı cıkarmadan önce yarım saatimizi vererek bu otlardan belki kurtulabiliriz. pisti belki süpürebiliriz. daha detaylı bakım gerekiyorsa da oturup belki konuşabiliriz yetkililerle. fikirleriniz varsa paylaşmanızı ve destek vermenizi istiyorum, saygılar Emre Park ( kyosho v-one r)

WhiteWolf
26-08-2007, 11:26
bencede katılıyorum benim arabam yoq daha hiiç sürmedim ama ilerde sürceğim için tabiki bu konu önemli bencede bi cumartesi toplanıp orayı temizliyebiliriz ama gelmemezlik yapmak olmasın;)
ü

ersunsoz
26-08-2007, 17:21
haha kirleten de ben olduğum için savageyle temizleriz seve seve:D:Dya savageyi getirirsem daha çok kirletebilirim kusura bakmayın:D:D

musti72
26-08-2007, 18:28
bende aynısını düşünüyorum arabamın şaseye etti o pist.

atinch
27-08-2007, 10:59
Merhaba Arkadaşlar,
Öncelikle şunu belirteyim Ahlatlıbel Pisti aslında kapatılmış bir pist.
Yani aslında o pist bu sene çocuklar için Go-Kart pisti olarak kullanılması planlanıyordu. Ancak Pistin Sahibinin (Erdem Bey) bu projesini gelecek seneye ertelemesi üzerine pist bu sene atıl bir durumda kaldı. Kendisiyle yaptığım görüşmeler sonucunda pisti bu sene modelcilerin ücretsiz kullanmasına izin verdi. Ancak seneye pist kesin kapanacak gibi. Ben bu konuda 11.04.2007 tarihinde forumda bir başlık açmıştım " Ahlatlıbel Pisti Kapanmasın (http://www.hobbyrc.com/forum/showthread.php?t=17732) " ancak gereken ilgi gösterilmedi. Zaten Pistin sahibi de pisti kapatmaya kararlı, o yüzden bu sezonun tadını çıkarmaya bakın.
Pistin temizliğine gelince; Biz Melikle piste her gittiğimizde zaten ilk önce pistin dağılan bordürlerini düzeltip taşları temizleyip, oradaki görevlilerden aldığımız süpürge ile bütün pisti temizliyorduk. Yine aynı şekilde buluşmalarda ilkönce 10-15 dakikamızı bu işe ayırmamız araçlarımız için daha iyi olur kanaatindeyim.

ersunsoz
27-08-2007, 13:23
valla atınç abi ben yeni öğreniyorum pistin kapatılacağını...ya kapatmamak için ne yapmalıyız?demek istediğim mesela teklif etsek her girişte 3-4 milyon para versek?onlar da o paraya pisti hem temizleseler hem de açık tutsalar?

atinch
27-08-2007, 15:06
Bir işe yarayacağını sanmam. Zaten bunlar geçen sene uzun uzun konuşulup tartışılmış. Kapatma sebepleri parasal nedenler değil bildiğim kadarıyla, yani değil 3-5 YTL, 20-30 YTL de verilse (günlük) değişen birşey olacağını sanmam, zaten pistin kapatılmasına karar verilmiş ve kapatılmış durumda.
Mesele para meselesi olsaydı pistin işletmecisi bu sene "hiç değilse günübirlik gelenlerden para alayım" diye düşünürdü heralde.
Dolayısıyle artık yapılabilecek birşey yok.
Pistte yeni projeler uygulanana kadar kullanmamız serbest ve haliyle temizlenmesi ve bakımı yine bize düşüyor.

ersunsoz
27-08-2007, 15:32
ok atınç abi
kaldık child circuite ha?:Dsiz gidersiniz artık o diğer pizte ben de kenarlardan kullanırım:D:D

WhiteWolf
27-08-2007, 15:43
şimdi çoook üzüldüm ya peki bu ersunun dediği pist hangisi???

RcMaNiAc
27-08-2007, 21:19
Ersunun dediği yavrupist:) arkadaşlar biraz zaman harcayıp el ele verip şu pisti düzeltelim...