PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Ankara Offroad Yarışı...

MR.RC
26-12-2007, 15:05
Beyler selamlar forumda konuşulduğu gibi yaza Tolga abi offroad pistini kesin açıyor. Yanlız bazı detaylar var mesela; gene sadece RTR araçlar yarışacakmış, 2 kategori olucakmış MT ve Buggy/Truggy diye... Başka birşey olursa tekrar bildirmeye çalışırım...

ersunsoz
26-12-2007, 15:46
biraz önce aradım.Alpaslan abi daha pistin yapılacağının kesinleştiğini ama kurallar hakkında kesin bir tablo oluşturmadıklarını açıkladı.Ankarada daha çok offroad kullanıcısı olduğu için birkaç farklı klasmanda yarış düzenleyeceklerini söyledi(rtr-modifiye serbest-karma gibi):)

ilhan gelen
26-12-2007, 15:59
dostum bu dedikleriniz yaza gercekleşeckse ben gercekten şimdiden sabırsılanıyorum demektir umarım olur bekleyin beni
1 cen nemesis 7,7,
2 cen genesis 7,7 lerimle geliyorum

MR.RC
26-12-2007, 16:09
İnşallah olurda hem yarışırız hemde güzel dostluklar kurarız. Benim öyle ben birinci olucam falan gibi hırslarım yoktur zaten amacım sizlerle yakından tanışıp güzel dostluklar kurmak fikir alışverişinde bulunmaktır. Bende inşallah LST2 ile katılmayı düşünüyorum.

red_fin
26-12-2007, 16:17
Ben de bir T-maxx mi toplasam ne...:D

sariertan
26-12-2007, 16:29
İstanbul, Ankara devamı gelir inşaAllah ilerde bakarsınız Türkiye OFFROAD şampiyonaları yapılmaya başlar.

ersunsoz
26-12-2007, 16:30
ben savage 25 le katılmayı düşünüyorum.Benim amacım offroad pist tecrübesi edinmek.Derece yapmakta gözüm yok demeyeceğim var çünkü benim için rc ortamlarında bulunmak, arkadaşlıklar ve benzeri şeyler günlük hayatta en önemliyken yarışta babam gelse tanımam:)

bu arada savage 25 demiyelim artık yaza değişecek çünkü:)

ersunsoz
26-12-2007, 16:34
İstanbul, Ankara devamı gelir inşaAllah ilerde bakarsınız Türkiye OFFROAD şampiyonaları yapılmaya başlar.

Belki dediğin gibi olur ertan abi.Şimdi yazınki offroad ankara pistine gidecek kafadan 3 kişi var:D

Egemen abi toplarsan iyi olur t-maxx yarışırız:D

sariertan
26-12-2007, 16:45
Acemiyim, tecrübem yok, yapabilirmiyim demeyin bütün arkadaşalrınızla beraber katılın yarışa. Cengiz BADAY İstanbul offroad yarışında MT birincisi oldu. Birgün piste geldi ve bizim önerimizle (ısrarda diyebiliriz) yarışa katıldı ve savagesi ile birinci oldu. Hemde ilk kez pist ortamında araba süren bir arkadaşdı. Gel görki istikrarlı ilerlemesi ona şampiyonluk kazandırdı. Ben herkese şiddetle tavsiye ederim. Offroadlarınızı birde pistte sürmenin zevkine bakın.

red_fin
26-12-2007, 17:19
Şaka bir yana zaten T-maxx'i aldım topluyordum.

Hatta Tolga'yla da konuştum ilk aldığımda, off-road pistini açacakmısın diye. Muhtemelen açacağız demişti.

Sezona kadar biraz dağda tepede antrenman da yapmış oluruz bari. :D

ersunsoz
26-12-2007, 17:57
Meriç iddialısın demişsin ama ben ne zamandır aracı yarış pisti yarış pisti diyerek hazırlıyorum.Koca savage'ı pek az hoplattım zıplattım:D
Kafaya koydum.Yarışacam!!!sırf bu sene pist açılacak diye f-350den vazgeçtim:)Galiba yavrudan yarış günleri servis kalkıcakmış artık.O da olursa süper olur diyorum:D
Egemen abi hayırlı olsun yeni aracın bu arada.
Ertan abi Cengiz abi Club Savageın gururu:Dmt grubunda birinci olarak savageın adına bir başarı getirdi inşallah devamını da biz getireceğiz:D

nuhs
26-12-2007, 18:28
Ankara için simdiden hayırlı olsun arkadaşlar yarışlar harika muhakkak katılın....

hkh
26-12-2007, 18:32
Çok sevindim bu işe, bende kesinlikle katılırım LST2 'imle. Tabiki hiç bir iddiam yok sonucta acemiyiz :P

nuhs
26-12-2007, 18:35
Hiç önemli deil gönül rahatlıgı ile kullanın çekinmeyin kurallara uyun yeter...inanıyorum çok zevk alacaksınız

BaTuHaN 06
26-12-2007, 20:32
duyduğumda cok sevinmiştim şimdi yemeyip içmeyip para biriktiriyorum :)

:fısfıs: ofna picco

BaTuHaN 06
26-12-2007, 20:35
Hadi hayırlısı o zaman ama Yavru taşınıyor haberin olsun ;)

yavrunun oraya taşınıcak olması çok iyi oldu benim için okuldan sonra servisle dersaneye giderken panoranın önünden geçiyorum haftanın 3 günü:)

ersunsoz
27-12-2007, 21:09
yavrunun taşındığını biliyorum evimin dibine geliyor:).
Bu gün Tolga abiyle konuştum.Bizden biraz yardım istiyor ve süper tekliflerde bulunuyor.Diyorki siz bu piste 15-20 kişi gelin( panoradan servis kalkıyor) ilk etapta.Ben size oraya en iyisinden kule de yaptırırım pit de yaptırırım:)
Daha rtr mi olacak açıkmı karar verememişler ama en iyi çözümün belli standartlara uygun araçlar olması gibi gözüküyor.
Neyse Nisan sona kadar görevimiz Ankara Offroad un reklamını yapmak ve gerekli katılımı sağlamak...

ersunsoz
27-12-2007, 21:47
Meriç sen bana telini ve msn versene bu işi konuşalım organize olalım nisana kadar.Hatta ve hatta şubat tatilinde tüm offroadcılar bir ön buluşma yapalım:)

chiefali
15-01-2008, 12:41
ne güzel planlar var böyle :) offroad pisti açılırsa lst2 ile gelirim,, bi arkadasımda hellfire var, biz iki kişi garanti geliriz ;)

Ares
15-01-2008, 17:41
Arkadaşlar uzun zamandır ara vermiştim bu işe. Artık zamanım daha bol ve tekrar başlamayı düşünüyorum. Pist olacağına çok sevindim. Bende revomun kırık parçasını sipariş verip aranıza katılmak istiyorum

ersunsoz
15-01-2008, 18:15
Meriç saydım sen 4 tane araç topluyorsun:Deminmisin mt klasmanında da gireceğine?:D

nzferby
15-01-2008, 18:59
bende katılırım savage25 ile yeterki yarış düzenlensin:D şu an aracım ep durumda ama yarış olursa hemen dönerim gp ye :D

ersunsoz
15-01-2008, 20:06
meriç sonra son kararımı verdim diyip tekrar bugy almada:D

unfamous
15-01-2008, 20:40
bızde ızmır de yarışımızı bıtırdık şimdi ikinci sezona gecıcez yarışmak gercekten zevkli bır iş pistin tadına varmak kuleden kontrol bambaşka belkide yazın ankaraya deplasmanada geliriz...

togy070
15-01-2008, 20:57
Evet unfamous aka ilkay... buyrun arkadaşlar bizim piste yarışalım bu izmir bayaa yol kat etti ve ilk sezonumuzu bitirdik.. gelin biz gelelim bu işi türkiye çapında bi yerlere getirelim ben şahsıma artık sadece pistde kullanıyorum nitrolarımı..

kertenkebelek
15-01-2008, 22:47
ooo bu iş çok iyi oldu.Savage 4.1 x , ve inferno mp7.5 le katılırım bende aranıza :)

ersunsoz
16-01-2008, 15:45
ya buggynin yarışı bu gidişle olmayacak gibi gözüküyor.Katılmayı düşünen çoğunluk MT 10 araç varsa 3-4 tane buggy var 6-7 mt var.Meriç lafım sana al MTni...:D

notorious
16-01-2008, 16:38
Meriç iddialısın demişsin ama ben ne zamandır aracı yarış pisti yarış pisti diyerek hazırlıyorum.Koca savage'ı pek az hoplattım zıplattım:D
Kafaya koydum.Yarışacam!!!sırf bu sene pist açılacak diye f-350den vazgeçtim:)Galiba yavrudan yarış günleri servis kalkıcakmış artık.O da olursa süper olur diyorum:D
Egemen abi hayırlı olsun yeni aracın bu arada.
Ertan abi Cengiz abi Club Savageın gururu:Dmt grubunda birinci olarak savageın adına bir başarı getirdi inşallah devamını da biz getireceğiz:D

Ankara Offroad yarış organizasyonu hayırlı olsun.Umarım katılım istenen seviyede olur.Bakarsın uygun zaman olursa İstanbul dan seyretmek için geliriz.:) Bu arada favorim Ersun ve Savage tabii ki...:)
Yarış Setup ları ve tecrübesi konusunda her zaman elimden geldiğince yardımcı olmak isterim.

ersunsoz
16-01-2008, 20:58
Ankara Offroad yarış organizasyonu hayırlı olsun.Umarım katılım istenen seviyede olur.Bakarsın uygun zaman olursa İstanbul dan seyretmek için geliriz.:) Bu arada favorim Ersun ve Savage tabii ki...:)
Yarış Setup ları ve tecrübesi konusunda her zaman elimden geldiğince yardımcı olmak isterim.

Cengiz abi yolundan ilerliyoruz:D
Bu yarışın kuralları daha tam belli olmadığı için araca daha çok bir modifiye yapmadım.Ama çeşitli diferansiyel yağları aldım, bol bol yedek yaptım(debriyajlar, vidalar, bağlantılar vs vs.).Çeşitli kalınlıklarda süspansiyon yaylarım var yani anlayacağınız 150 milyonumu yedek ve ayar için harcadım:)Bunlar içinde Atınç Abiye çok teşekkür ederim;)

Cengiz abi hele bir bahar gelsin pist ortaya çıksın senin başını ağrıtıcam biraz kusura bakmazsın umarım:confused::D

MR.RC
17-01-2008, 21:00
Arkadaşlar aramızda belki daha önceden Yavru Pist'e gitmemiş olanlar vardır. Bende bu yüzden fikir olsun diye offroad pistinin şimdiki halinin fotosunu koymak istedim. Ama yaza ne olur bilmem...

http://img222.imageshack.us/img222/9913/pistdw5.png

atinch
17-01-2008, 21:32
.......Bunlar içinde Atınç Abiye çok teşekkür ederim;)..........

Rica ederim Ersuncuğum, yardımcı olabildiğime sevindim :)

aterkut
17-01-2008, 21:55
bende warım eskişehir - ankara en fazla 2 saat gelir gideriz... hatta 2 -3 kişi bile olabiliriz...

ama ben iddalıyım baştan söyliyim, çok gülücez - güldürceğimiz konusunda

sariertan
17-01-2008, 22:13
Onroad ve offroad yan yana demek. Ne güzel. Zaten böyle boş bir arazide onroad pisti yapılmışken daha kolay olan ofroad pisti bu zamana kadar çokdan yapılmalıydı bence. İnşaAllah çok güzel bir offroad pistini olur.

İzmir için pist çizimi göndermiştim neler yapıldı hiç haberim yok. İzmirde yarış yapıldıda neden haberim yok =) Nerde bu videolar resimler. Neden duyurulmuyor, niye bana haber verilmiyor =) Severim ben offroad aktivitelerini.

Takip ediyorumda sizleri sürekli MT diyorsunuz ama pistte yarışın tadı sürat ile artar. Buggy pistlerin Fatihidir. Bakımı kolay söküp takması basittir. Birşey olsa hemen oracıkda 2 dakkada tamiri yapılıp yarışa devam edilir ve yarış zevki yarıda kalmaz.

MT de yarışacaklara tavsiyem her zaman süper bakım yapılmış araçlarla yarışa gitsinler. Yoksa 10 araç başlar sonda 2-3 araç devam ediyor olabilir. Oda iyi bakım yapılmışsa. Bu buggyler içinde geçerli tabi. Ama MT nin uğraşı daha meşakketlidir. Bağzen canınız sıkılır bakım yapmazsınız. Sorunlarda o zaman başlar zaten =)

Daha çok var sanırım yarışlara. O zaman kadar çok fikir değişir tabi ama bence buggy katılım sayısı MT den fazla olacaktır =)

ersunsoz
18-01-2008, 15:56
yok mt denmesinin sebebi zaten mevcutta çok az buggy olması ve ankarada yarışlara girecek kişilerin de girmek için mt almalarının daha iyi olacağı:)

Eskiden kullanılıyordu bu pist kullanıcular tarafından canlı tutuluyordu sonra unutuldu:)

musti72
18-01-2008, 21:23
yarış artık nasıl olursa öyle bişey alırım ben... offroad yarışı derlerse kabaca mugen mbx:)başta pahalıya patlar, ve hatta 2 kit almak bile aklımdan gecer,amma güzel olur;D
ama mt yarışı derlerse secim farklı olur tabi pistte süremeyeceğim buggy i napayım ben(cok sacma oldu her türlü kullanırım:D)
tabi bir de rtr kısıtlaması var. bari buna getirmesinler böyle kısıtlama ersun düşünsene senin arabayı, oo olm buna modifiye yapmısın cık pistten. muhaha

ersunsoz
18-01-2008, 21:52
Mustafa zaten o yüzden b1-2 haftadır hiçbirşey alamıyorum.Benim arabayı yarışa uydurucaz artık.Bunda rtr diye limitleme yok ama mugen mbxin kategorisi olmayacağını düşünüyorum:(

kertenkebelek
19-01-2008, 08:38
ankara'da buggy si olanlarda var yani 3-5kişi kesinlikle değil.Ama önemli olan onlarada duyurmak.Yaza kadar yeterince duyuru yapılırsa bence tüm ankara off-road cuları gelir yarışa.Ve bir çok klasmanda yarışlar açılabilir.Stadium,monster,buggy,truggy....:)

ersunsoz
19-01-2008, 21:55
Eniştem amerikaya gidiyor yarın.Belki istediğim şeyleri getirebilir.Eğer öyle getirecek olursa 4.1lik motor için fazladan bir piston gömlek alabilirim ve rtr yarışı da yapsalar beni alakadar etmez böylece:D

O zaman herkes tanıdıklarına mesaj atsın birşeyler yapsın:)Ama önce bir pistimiz yapılmaya başlansın:D

aybek
20-01-2008, 13:02
selamlar arkadaşlar. ben özgür, ankara. bu hobiye başlayalı iki ay oldu, ilk aldığım araç nikko'nun citroen xsara 4x4 drift plus 1/10 modeliydi. epey bi zevk almaya başlayınca yakıtlı modelleri denemek istedim. uzun zamandır forumlardan yazılarınızı takip ediyorum. burada karşılaştığım bir adrese gittim. panora'da rc06 yavru oyuncak diye bir dukkan. gittiğim gun ordan bir savage xss kit aldım. ellerinde kumanda yoktu, iki gün sonra geleceğini söyledi tolga bey. alıp eve geldim aracı ve 6 saatte kurulumu tamamladım. iki gün sonra da gidip kumanda, servolar, geri vites modülü ve gerekli olan diğer tüm ekipmanları tamamladım. kumandanın kullanma kılavuzu fransızca çıktı. yine de olayı çözdüm ve araç şu an hazır vaziyette bekliyor. az sonra motor rodajı tamamlanmış olan aracın yüksek ve düşük hız ayarları için uygun biryere gideceğim. umarım bu bahsi geçen pist açılır ve yeni dostluklar sayesinde derin tecrübelerini ben ve benim gibi amatörlerle paylaşacak insanlar karşımıza yol gösterici olarak çıkar. herkese selamlar.

BaTuHaN 06
20-01-2008, 13:36
Aracınız hayırlı olsun aybek Bu arada işallah RTR diye yaptırtmazlar :(

aybek
20-01-2008, 17:53
Aracınız hayırlı olsun aybek Bu arada işallah RTR diye yaptırtmazlar :(

teşekkür ederim. yalnız anlayamadığım noktalar var. RTR demek Ready To Run
anlamına gelen kullanıma hazır manasını taşımıyor mu? orada savage 25 diye bir model vardı ve kullanıma hazırdı. ben bu işi söküp takmayı alet edevatla uğraşmayı sevdiğim için seçtim. bunun gerçekleşmesi için de kit halde almam gerekirdi. yani kendim montelemem için. sonuçta ben de montelesem, oradan hazır bir model de alsam sonuçta kutudan ne çıkıyorsa ya da fabrikasyon hali neyse onunla başlıyorsun. sizin demek istediğiniz "BU ARADA İNŞALLAH RTR DİYE YAPTIRTMAZLAR" ın ne amaçlı söylendiğini anlayamadım. kusuruma bakmayın lütfen. beni bu konuda biraz aydınlatırsanız sevinirim. selamlar.

BaTuHaN 06
20-01-2008, 18:19
bu arada inşallah RTR yaptırmazlar dedim çünki bnm alıcağım aracın aynısından almışsınız bu araç RTR sayılmıyor ama kendi sattıkları aracıda acıkta bırakmazlar heralde.

Ares
20-01-2008, 18:24
Arkadaşlar madem off-road a meraklıyız neden pist olmadan bir buluşma ayarlamıyoruz? Ben şahsen aracımı tek başıma kullanınca çok fazla zevk almıyorum. Bir buluşma düzenlesek birlikte kullansak ve birbirimizle tanışsak kötümü olur?

ersunsoz
20-01-2008, 18:34
Dediğim gibi şubat tatilinde bir buluşma ayarlarız.Herkse araçlarını getirir.Kaynaşırız.Tabi buluşma noktası da önemli.Ahlatlıbel pistinde onroadda kullanmak çok zevkli oluyor:)

Ares
20-01-2008, 18:37
Şubat tatili ne zaman başlıyor? Ahlatlıbel pistine hiç gitmedim. Benim için on-road,off-road fark etmez. Fakat mevsim yüzünden off-road daha zevkli olabilir

BaTuHaN 06
20-01-2008, 18:40
tamam 15 tatilde tmaxxle katılabilirim hem beceremediğim bir kaç bişi var onları danışabilirm hemde tanışmış oluruz

ersunsoz
20-01-2008, 19:08
benim kast ettiğim onroad pistinde offroadlarla gitmek.Zaten orası baya büyük bir alan istediğiniz gibi oynayabilirsiniz.Hem kar falanda olur pistte:)

aybek
20-01-2008, 19:17
ben de katılmak isterim elbet. fakat ben çalışan biriyim. bende şubat tatili misali tatiller yok. sadece pazar günleri boşum. tüm katılımcıları da bu yüzden bir hesaplamaya davet edemem. eğer pazar gününe denk gelirse neden olmasın. tabi ki katılmak isterim hem de çok. lakin max speed ayarı henüz tutmuyor. tam gaz verdiğimde motor boğuluyor. sadece yarım gaz yarım gaz şeklinde kalkıyor araç. uğraşmak istiyorum ama işden eve gelişim 20:00'i buluyor. hayırlısı. bakalım, umarım herşey yolunda gider ve yeni dostlukların keyfinin yanı sıra egzos seslerinin verdiği hazı da bir arada yaşarız. selamlar

ersunsoz
20-01-2008, 19:30
ayarlarsak pazar olur zaten herkes için uygun:)

aybek
20-01-2008, 19:43
çok sevinirim üstad. bu arada ahlatlıbelin neresinde kalıyor pist. oraları pek bilmiyorum da. incek yolundan mı gidiliyor acaba??

Ares
20-01-2008, 20:53
Pazar en müsait gün gibi gözüküyor. On road pistinde off road kullanmakta gerçekten zevkli olabilir. O zaman bir tarihi ve yeri belirleyelim mi ne dersiniz?

ersunsoz
20-01-2008, 21:45
Bu pazara daha kesin birşey diyemeyeceğim ama sonraki pazar büyük ihtimalle olur.:)Sonraki pazara arabamın parçaları da gelmiş olur.Lakin bu pazar gidecek olursak aracın şasisini iptidayi yöntemlerle tutturmak zorunda kalabilirim:(

kertenkebelek
20-01-2008, 23:13
arkadaşlar bende katılmak isterim fakat bir önerim olacak;onroad pisti yerine offroad bir alandabuluşsak hoplasak zıplasak çamuravs ye girsek çok dha zevkli olmazmı?

onurvardar
20-01-2008, 23:20
Öyle küçümsemeyin Ahlatlıbel pistini ben o anı görebilme zevkine ulaşamadım ama offroad bir araç orada şaft bile düşürmüş. hmmm....

Ares
20-01-2008, 23:22
Aslında kertenkelebek de doğru söylüyor. Ahlatlıbelde toprak kullanabileceğimiz yerler varmı? Birde ahlatlıbel dışında nerde off road kullanabiliriz?

ersunsoz
20-01-2008, 23:52
Ya orası baya geniş bir alan.Buluşma noktamızı ahlatlıbel pisti yaparsak offroad yapabileceğimiz pekçok alana da zaten yakınlaşmış oluyoruz.Hemen yanında orman var, biraz ilerisinde devasa bir arazi var...

Bazıları da rotostart kırıyormuş öyle duyduk...Rotostartlarmıza mukayet olmakta fayda var:D

ersunsoz
21-01-2008, 00:05
arkadaşlar resimleri upload edemiyorum ama google earthden gösterebilicek biri varsa ahlatlıbel pistini.Yarın upload edebilirim ancak:)

ersunsoz
21-01-2008, 00:07
birde panoranın bahçesi var yeni yapılan avm geçen gün orda kullandım aracımı biraz insan toplanabilir ama araç sayısı çok olmazsa orda da buluşabiliriz:)

Ares
21-01-2008, 11:44
Yanlız panorada çok kişi olursak güvenik filan birşey dermi acaba?

kertenkebelek
21-01-2008, 21:06
panorada sorun çıkabilir sonuçta yeni açılmış bir avm.İŞde ahlatlıbel resimleri fakat burda nerde toprakta sürücez ben pek yer bulamadım :D

kertenkebelek
21-01-2008, 21:17
a

onurvardar
21-01-2008, 21:55
Yanlız panorada çok kişi olursak güvenik filan birşey dermi acaba?

İyi ya işte güvenlikçileri offroadlarınızla kovalarsınız.:D
Ersun rotostart katili konusunda çok haklı, adı geçen şahıstan rotomu geçenlerde son anda kurtardım:D

ersunsoz
22-01-2008, 14:04
O resmi birazcık yukarı kaydırırsanız devasa bir arazi var:)

kertenkebelek
22-01-2008, 17:18
evet ama askeri alan :)

ersunsoz
22-01-2008, 17:33
Ben daha önce orada kullandım aracımı birşey demediler.İllaki tozutmak istenirse ahlatlıbel pistinin yan tarafları ve otoparkın yanıda toprak(araziye gitmedik diyelim)...
Senin önerin neresi?

atinch
22-01-2008, 17:48
Benden de bir yan bilgi: Ahlatlıbel pisti son 3 aydır ücretli. şimdi siz piste gittiğinizde offroad bile kullansanız ücret talep edebilirler haberiniz olsun.
Buluşmanıza bende katılabilirim. Ama seyirci olarak. Coşku vermek amacıyla :D

Ares
22-01-2008, 17:49
Orandaki koşu yolunun ordaki ormana ne derseniz? Orası baya gidiyoda eymire doğru

aybek
22-01-2008, 19:03
yoksa yavru pisti beklesek mi dersiniz?? :D

Ares
22-01-2008, 19:31
yok canım bi yer kesinleştirsek gelcek birsürü adam var bence. Yeterki yer belli olsun

ersunsoz
22-01-2008, 20:21
:D
Benden de bir yan bilgi: Ahlatlıbel pisti son 3 aydır ücretli. şimdi siz piste gittiğinizde offroad bile kullansanız ücret talep edebilirler haberiniz olsun.
Buluşmanıza bende KATILABİLİRİM. Ama seyirci olarak. Coşku vermek amacıyla :D

Ahlatlıbel pisti paralı olduysa saçma olur bizim girmemiz.Oran Odtü ormanı güzel bir yer olur diye düşündük aresle.Siz ne dersiniz.Yol olması ve olmaması gibi 2 zevkli seçenek de var:D

Atınç abi zaten katılıcan allahın emri sen bana o kadar parça getir sonra bi izlemeye gelme ayıp edersin:D

Ares
22-01-2008, 20:32
Arkadaşlar bnce odtü ormanı çok mantıklı. Orası olmazsa ordan panoraya filanda rahat geçilebilir. Bu hafta deil ondan sonraki pazarda tarih olarak uygun olabilir. Geleceklerin listesini yapalım isterseniz?

atinch
22-01-2008, 20:47
Arkadaşlar insanı çok pis gaza getiriyorsunuz. Bir saattir Tower vb. sitelerde offroad araçları inceleyip, onu mu alsam şunumu alsam, alsam alsam hangisini alsam diye geziniyorum. Neyse sonra rafta duran MTX4'ümle gözgöze geldimde kapadım hemen siteleri.
Şaka bi yana bayaa bir araştırdım ama şimdilik offroad işi bana biraz uzak gibi. Ama 1-2 seneye kesin girerim bu işe :D
Şimdilik Onroadla idare edeyim bari :D

atinch
22-01-2008, 20:48
Gelecekler:

1- Atınç (Offroad-u yok, ama kamerası var, çekim yapma yeteneği de var sayılır :D )

Ares
22-01-2008, 20:57
1- Atınç (Offroad-u yok, ama kamerası var, çekim yapma yeteneği de var sayılır )
2-Ares......Oğul.........revo 3.3...........27.255

Ares
22-01-2008, 21:00
meriç seni eklemeyi unuttum. Özür dilerim

MR.RC
22-01-2008, 21:00
1- Atınç (Offroad-u yok, ama kamerası var, çekim yapma yeteneği de var sayılır )
2- Meriç (Offroad yok ama bende çekime gelirim. Yanlız Çayyolu tarafından gelen var mı bende araba yokda..)
3- Ares......Oğul.........revo 3.3...........27.255

ersunsoz
22-01-2008, 21:21
Arkadaşlar insanı çok pis gaza getiriyorsunuz. Bir saattir Tower vb. sitelerde offroad araçları inceleyip, onu mu alsam şunumu alsam, alsam alsam hangisini alsam diye geziniyorum. Neyse sonra rafta duran MTX4'ümle gözgöze geldimde kapadım hemen siteleri.
Şaka bi yana bayaa bir araştırdım ama şimdilik offroad işi bana biraz uzak gibi. Ama 1-2 seneye kesin girerim bu işe :D
Şimdilik Onroadla idare edeyim bari :D

Atınç bey nasıl geliyorsunuz dediklerime...
En son konuşmamızda 3-4 yıl diyen insan bence 6-7 aya bir offroad alacak:)

ersunsoz
22-01-2008, 21:29
2- Meriç (Offroad yok ama bende çekime gelirim. Yanlız Çayyolu tarafından gelen var mı bende araba yokda..)
4-Ersun...(araç var ama haftaya hazır olur anca).. 12 nolu kristal AM bandı

onurvardar
22-01-2008, 21:30
4-Onur (Aracım yok ama frekans karışıklılığı çıkartmak için kumandamı da getiririm:D)

Ersun Atınç abi offroad'a bulaşırsa yakalayamazsınız, malum Mugen'in buggy ve truggyleri var sadece:)

aybek
22-01-2008, 21:33
arkadaşlar beni de ekleyin listenize. henüz hiç birinizle önceden tanışmışlığım yok fakat neden bu sefer olmasın? ben de katılmak isterim

ersunsoz
22-01-2008, 21:35
4-Onur (Aracım yok ama frekans karışıklılığı çıkartmak için kumandamı da getiririm:D)

Ersun Atınç abi offroad'a bulaşırsa yakalayamazsınız, malum Mugen'in buggy ve truggyleri var sadece:)

Xrayinde sadece buggy ve truggysi var napıcaksın kader işte...:cool:

onurvardar
22-01-2008, 21:36
Ersun MX-3'ü de getir kurcalayacağım:D

aybek
22-01-2008, 21:41
arkadaşlar bu arada şu anki listeden anladığım kadarıyla ben dahil sadece iki araç mı gelecek bu buluşmaya?

ersunsoz
22-01-2008, 21:50
3 araç gelicek sadece benim araç daha toplu değil:)

atinch
22-01-2008, 21:55
3 araç, 3 seyirci, 2 Kamera ve 1 adet fazladan kumanda???
Çok enteresan bir buluşma olacak gibi :D
1- Atınç (Offroad'u yok, ama kamerası var, çekim yapma yeteneği de idare eder.)
4- Ersun...(araç var ama haftaya hazır olur anca).. 12 nolu kristal AM bandı
5- Onur (Aracım yok ama frekans karışıklılığı çıkartmak için kumandamı da getiririm)
6- Aybek

atinch
22-01-2008, 21:59
Atınç bey nasıl geliyorsunuz dediklerime...
En son konuşmamızda 3-4 yıl diyen insan bence 6-7 aya bir offroad alacak:)

Valla doğru diyorsun Ersuncuğum ne diyim kısmet bakarsın o kadar da bekleyemem :D Baksana geçen sene Heliye de başladık, akabinde bıraktık. şimdi yine başlıyoz :rolleyes:

..... 2- Meriç (Offroad yok ama bende çekime gelirim. Yanlız Çayyolu tarafından gelen var mı bende araba yokda..)....

Ben A.Ayrancı'dan gelecem büyük ihtimalle Onurla birlikte geliriz. Başka A.Ayrancıdan gelen olursa beraber gidebiliriz.

aybek
22-01-2008, 22:03
3 araç gelicek sadece benim araç daha toplu değil:)

ersun, aracının toplanmasında yardıma ihtiyaçtan dolayı ertelenme varsa yardım ederim, lakin eksik parça ve ekipmandan dolayı gecikiyorsa diyecek ve yapacak bişey yok.

ersunsoz
22-01-2008, 22:04
Atınç abi önümüzdeki hafta belli olur ben de belki size turan güneşte dahil olabilirim:)

onurvardar
22-01-2008, 22:05
Herşey güzel de buluşma vakti ne olacak? Gelecek hafta sonraki hafta ben ve benim gibi öğrenci milletine son derece uygun:D. Bu hafta sonu da var tabii.

Ares
22-01-2008, 22:27
saat 12 nasıl?

aybek
22-01-2008, 22:53
bana uyar..

kertenkebelek
22-01-2008, 22:56
Ooo beni eklememişsiniz bende katılmak istiyorum.:DSavage x rtr ve belki kyosho mp 7.5 le buluşacağımız yerin google earhtden fotolarını çıkarabilirmisiniz?

Ares
22-01-2008, 23:21
5- Onur (Aracım yok ama frekans karışıklılığı çıkartmak için kumandamı da getiririm)
6- Aybek
7- Kertenkebelek........Savage X RTR

aybek
22-01-2008, 23:59
benim aracın henüz max gaz ayarı tamamlanmış değil. vaktim olmuyor, işten geç geliyorum. umarım bu hafta sonu ayar işi de biter ve buluşma gününe keyfim kaçmaz. bu arada benim araç ready to run değil, ondan her şeyini kendim ayaralamak durumundayım. savage xss

Ares
23-01-2008, 00:04
Buluşma günüde ayarlıyabiliriz. Merak etme bişi olmaz bnce:)

6- Aybek.....savage X SS
7- Kertenkebelek........Savage X RTR

aybek
23-01-2008, 00:10
bu arada odtü ormanına kampüs nizamiyesinden mi giriliyor? (cehaletimi mazur görün) ya da şöyle mi sormalıyım; odtü ormanına nerden giriliyor? kısacası buluşmanın gerçekleşeceği merkez nokta neresi?

Ares
23-01-2008, 00:22
Oranda trt' nin orda buluşsak olur bence. Orandaki koşu yolundan bir yerden, birde trt nin yanından bir yerden giriş var.

aybek
23-01-2008, 00:28
trt iyidir. öğlen 12'de orada olurum ben.

aybek
23-01-2008, 00:30
ayrıca 06 YJJ 37 plakalı 97 model beyaz vectra ile gelirim. yenimahalleden katılacak olan varsa buyursun. ocak 27'ye denk gelen pazar mı buluşacağız?

kertenkebelek
23-01-2008, 00:38
çayyolundan gelecek oolan varsa birlikte gidelim.Çünkü araba annemde ve alabileceğimide sanmıyorum.Arcadiumdan geçen biri bizi alabilirmi yada burdan geçen varmı?Meriçç le beraber gelicez sanırım

Ares
23-01-2008, 00:45
bende turan güneşten gidiyorum haberiniz olsunn

aybek
23-01-2008, 00:53
hocam bu pazar mı? yani ocak 27' mi?

Ares
23-01-2008, 01:01
hayır. 1 sonraki hafta

MR.RC
23-01-2008, 09:57
çayyolundan gelecek oolan varsa birlikte gidelim.Çünkü araba annemde ve alabileceğimide sanmıyorum.Arcadiumdan geçen biri bizi alabilirmi yada burdan geçen varmı?Meriçç le beraber gelicez sanırım

Evet arkadaşlar Andaçla beni alabilecek birisi var mı?

ersunsoz
23-01-2008, 16:23
arkadaşlar bu arada benim parçalar geldi hepimize hayırlı uğurlu olsun.Bu haftasonu da kullanabiliriz belki:)

kertenkebelek
23-01-2008, 17:32
oo çok iyi oldu bu hafta buluşalım ozaman geciktirmeden.

ersunsoz
23-01-2008, 18:20
Aslında evet karne şokunu cumartesi atlatsak herhalde kullanırız bu haftasonu da ya...
Hatta bu işi bence bir rutine bağlayıp 1-2 hafta yapabiliriz...:)

Ares
23-01-2008, 20:51
Ben her zaman hazırım. Bu hafta sonu banada uygun

onurvardar
23-01-2008, 21:15
İtinayla karnedeki "1"ler "4" yapılır Ersun, rakam başı 3 YTL.:D Şok büyük olcak galiba?
Bu hafta sonu buluşma olursa en azından bir tezahüratçınız olur:D

ersunsoz
23-01-2008, 22:39
bir olmaması gibi bir durum söz konusuysa ve bu öğrenci 10 yıldır her sene 2şerden toplam 20 takdir aldıysa gelecek teşekkür bile şok etkisi yaratır....:D

Ben bir konuşayım da bu haftasonu da yapabiliriz herhalde:)

kertenkebelek
24-01-2008, 14:57
Meriç sen bana msni verde ordan konuşalım bu arada saat kaçta buluşucaz ve bu hafta kesinmi?Belirleyelim de bende araca biraz bakım yapıcam :D

ersunsoz
24-01-2008, 18:54
arkadaşlar bu gün panoradaki yeni yere gittim.Tolga abi daha HALA kurallar hakkında konuşmadıklarını söyledi.Hayır o değil yeni motor gelicek rtr derlerse piston gömlek almak zorunda kalıcam...(Offroadda rtr diyebileceklerini zannetmiyorum...)

viaconme
25-01-2008, 12:19
Ankara' daki üyelerimiz tişörtler için Atınç bey ve Egemen bey ile irtibata geçebilirler.

isim : Atınç Atalay
nick : atinch
mail : atiata71@hotmail.com

isim : Egemen Cilasun
nick : Red_Fin
mail : egemen.cilasun@hotmail.com

İstanbul için :

NUH TAŞBAŞ
BAHÇELİEVLER GARANTİ BANKASI
HESAP NUMARASI 18/6673962
20 YTL TİŞÖRT BEDELİ

Yukarıdaki hesap numarasına tişört bedelini Havale / Eft ile yatırarak ve sonrasındada Nuh arkadaşımıza Özel Mesaj atarak istediğiniz tişört sayısını , ölçüsünü ve açık adresinizi belirtmeniz yeterli.

Ares
25-01-2008, 18:43
Buluşma hala var dimi arkadaşlar, fikir değiştiren olmadı değil mi? Haftaya pazar, 12:00 da trt'nin önünde??

kertenkebelek
25-01-2008, 19:09
bu hafta değilmi

ersunsoz
26-01-2008, 08:49
bu hafta olmaz benim:(
haftaya da kesin diyemem arkadaşlar siz buluşmayı ayarlayın gelebilirsem gelirim.:)

Ares
26-01-2008, 14:05
Biz zaten haftaya pazar buluşmuyor muyuz arkadaşlar?

Ares
26-01-2008, 22:02
Yarın buluşma yok değil mii? Boşuna giden olmasın

kertenkebelek
27-01-2008, 07:23
ok haftaya artık

atinch
30-01-2008, 13:12
Bu haftasonu ben Ahlatlıbel pistine gitmeyi düşünüyorum. Gelmek isteyen arkadaşlar detayları http://www.hobbyrc.com/forum/showthread.php?t=17998&page=65 adresinden takip edebilirler

BaTuHaN 06
30-01-2008, 21:48
ben internet sorunları yüzünden biraz kopuk kaldımda şimdi tam olarak nerde ve ne zaman yapılıcak bu buluşma kesinleştimi?

Ares
01-02-2008, 22:42
Arkadaşlar belli olsun artık şu buluşma olacak mı olmayacak mı? İsterseniz pazar buluşalım. Gelenler yazsın yinede. Boşuna giden olmasın.

BaTuHaN 06
01-02-2008, 22:49
trtnin ordamı olucak?

Ares
01-02-2008, 22:53
yani daha güzel biryer bilen, aklına gelen varsa fark etmez. Trt ormanıda olabilir ama bence.

BaTuHaN 06
01-02-2008, 23:07
burayı kastediyoruz sanırım?

Ares
01-02-2008, 23:09
Evet orası. Gelecek olanlar yazarsa sevinirim.

BaTuHaN 06
01-02-2008, 23:26
yaşım 15 olduğundan gelmemin annemin ve babamın o anki ruh haline bağlı olduğundan ben ismimi yazmıyorum fakat gelmeyi cok istiyorum büyük ihtimalle gelirim

Ares
01-02-2008, 23:31
Arkadaşlar başka varmı gelecek? Liste yapmıştık geçen hafta bu pazar için. Orda yazanlar kesin mi?

ersunsoz
01-02-2008, 23:43
oğul abicim benim gelmem sadece ana babadan BAN yemedi aynı zamanda aracın teknik bazı sorunları yüzünden de banlandım kusura bakmayın:D

ersunsoz
01-02-2008, 23:44
abicim= samimiyet bu arada 1 yaştan dolayı değil:D

dachosen
01-02-2008, 23:51
nerde olursa bende gelmek isterim ama ahlatlıbelemi ormanamı gelcem bilemem:D

Ares
01-02-2008, 23:52
neyse kardeşim:) bir daha ki sefere artık.

Ares
01-02-2008, 23:54
ben zaten çok fazla off-road gelmezse ormana değil ahlatlıbele giderim. Orayıda görmüş olurum hemde.

ersunsoz
01-02-2008, 23:55
yarın yavruya gitcem inşallah alpaslan beyamca ne sorduysam verdiği cevabı vermez:1-2 hafta içinde gelir yavrum:D

onurvardar
02-02-2008, 00:44
bence ahlatlıya gelin hem yanlız kalmazsınız:D hem de belki pisti temizlememize güçlü monsterlarınız yardım eder. ehe:D

dachosen
02-02-2008, 00:54
ya aslında ben ahlatlıya gelmek isterim:D karlı pistte lst2.. süpper olur:D

BaTuHaN 06
02-02-2008, 00:55
monsterların arkasına tuzlama aparatı :D

dachosen
02-02-2008, 01:12
hiçde kötü fikir değil:D:Dama gidipte görmek lazm belki hayrına biri temizlemiştir...aa pazar günü rc ciler gelir.. ben bi temizleyeyim şurayı diyipte ama o biraz zor. iş başa düşebilir:D:D

kaanofdrift
26-03-2008, 19:11
ERSUN ABİ.selamlar saygılar... TNX 5.2 R gold editionla katılabiliyormuyuz?

ersunsoz
26-03-2008, 20:25
Kaan herhalde katılırsın.Ama yavru yönetimi bu ne karar alcağı bleli olmaz(yarın çıkar offroad pistte sadece mugen mtx-4 ler yarışcak da diyebilir:))

TRAVIS
26-03-2008, 20:31
Kaan katılabilirsin ama hangi sınıfta yarışıcağın muamma... Çünkü daha belirli değil...

BaTuHaN 06
26-03-2008, 20:40
artık şu kurallar,kategoriler vb. belirlensin ya millet ne yapacağını bilemiyor...:D:D

TRAVIS
26-03-2008, 20:45
Haklısın Batuhan...

Ama 1 - 2 ay içerisinde belli olur büyük ihtimal... Belki yarış olmazda... Geçtiğimiz yıllarda bir kere yapmışlardı ama yarışa 5 kişi katılmıştı ve yarış ertelenmişti...

BaTuHaN 06
26-03-2008, 20:56
bu sefer katılım çok olur gibi

TRAVIS
27-03-2008, 20:15
Bugün Tolga abiyle konuştum... Yarış konusunda kararsızlarmış... Bir aya kadar sitede katılım formu yayınlıycaklarmış... Yarışa ona göre karar verceklermiş... Yani çok kaptırmayın kendinizi yarış olucağına...

BaTuHaN 06
27-03-2008, 20:28
ama pist yapılıyor değilmi?yani pist vardı zatende tadilat var değilmi?

TRAVIS
27-03-2008, 20:35
Daha tadilat başlamamış galiba o konu hakkında kesin birşey söylemedi...

kaanofdrift
27-03-2008, 20:57
benmde katilcagm belli degil.zamanm olmuyor.ama szlerle ck tanismak istiyorum.ersun abiyi taniyorum. Iyi gunler.

YIGITCAN06
15-06-2008, 21:28
arkadaslar bu pıst ne oldu ? acıldımı buggy klasmanında yarıslar ne zaman olacak bılenınız varsa soleyebılırımı ersun karsı bınada oturuyo fena bı savagesı var ezelı rakıbınız olabılır soleyım sıze bnıde gpye o sardırdı zaten aldık bı buggy ona uyup bılgısı olan varsa paylassın lutfen

BaTuHaN 06
15-06-2008, 21:43
ben en son 1,5 ay önce gittiğimde calışmalara başlayacağız demişlerdi.3 hafta filan önce mail attık başlayacağız dediler.Daha bişi yok ortada. Ne olucak bilemiyorum.

loony
01-12-2008, 15:35
Merhaba ben Onur.. hyper 7tq aracım var.. (daha rodajını yapma fırsatım olmadı).. off road olarak düzenli buluşmalarınız varmı araçlarım yanımda değil şuan Alanyadalar.. en yakın zamanda gelicekler.. bundan sonra Ankaradayım bir aksilik olmazsa..
Eğer mümkünse buluşmalarınıza katılmak isterim teşekkürler..
Ahlatlıbel pistinin tam yerini tarif edebilirmisiniz? tesislerin içindemi?

BaTuHaN 06
01-12-2008, 20:09
Ahlatlıbel bitti artık. Ama otoparkında çimenliğinde falan gazlarsak ayrı. Buluşmaları 2008 Ankara Off-Road başlığından takip edebilirsin.

loony
02-12-2008, 11:24
teşekkürler

pukay
06-12-2008, 22:38
KERTENKEBELEK benimde sana bir süprizim olacak, sanmaki unuttum bende oralarda olacam ona göre...!

BaTuHaN 06
06-12-2008, 23:57
Konu ne zamanın konusu cevap nezaman geliyor. Komik:)

evo
26-12-2008, 15:51
selam arkadaslar bu işe yeni baslıyorum savage 4,6 aldım istanbuldan ama rodaj ayarını yaptırmaya fırsatım olmadı. 2 haftadır kurbanlık koyun gibi bekliyorum. rodaj ayarı yapabilcek birileri varsa lütfenyardım edin:D artık arabayı kulanmak istiyorum

YİĞİTCAN
26-12-2008, 16:41
pazar büyük ihtimal buluşma var ahlatlıbelde arabanı oraya getirirsen mutlaka rodaj yapabilecek biri çıkar

BaTuHaN 06
26-12-2008, 17:18
Cumartesiyide nereden cıkardın?

Evo (abi) Pazar günü buluşacağız gibi görünüyor. Arabanı alıp gelirsen yardımcı oluruz...Buluşmayı 2008 Ankara OFF-ROAD konusundan takip edebilirsin...

evo
29-12-2008, 00:45
bulusma oldumu arkadaslar: arabama daha vakumlu lastileri takmadıgım icin bu karda dısarı cıkmadım. hafta içide musait olan arkadaslar olursa haber versin hem tanısmıs oluruz hemde arabyı deneriz:D ilginiz icin tesekurler arkadaslar:)

BaTuHaN 06
29-12-2008, 00:56
Buluşma hava muhalefeti ve katılımcı azlığı nedeniyle olmadı...

rcjuven
16-09-2009, 13:59
arkadaşlar yeni bir buluşma daha olsa süper olur..ben pazar günleri gidiyorum incek tarafında bi yerlere, organize olsak da buluşsak hepimiz..