PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 6 kannalı rcler hakkında bir iki soru

oksijen
22-03-2008, 09:27
arkadaşlar ben 6 kanllı bir heli almaya karar verdim daha önce adamagibi hiç heli kullanmadım (sebegoyu saymıyorum heliden). Uzun süredir rcile ilgileniyorum önce araba alcaktım tam güzel olmadığına karar verdim ve uçakla ilgilendim sonra heli gözüme çarptı ver hel almaya karar verdim. Sizce 6 kabalı (iniş kitiylele beraber) kullana bilirmiyim. Ve hangi modeli tavsiye edersiniz.

bmert
22-03-2008, 11:45
Kullanamazsın. Lama4 vs. alabilirsin. 4 kanallıları araştırabilirsin. forumun başında kocaman bir konu var: http://www.hobbyrc.com/forum/showthread.php?t=13660
Ayrıca http://www.hobbyrc.com/forum/showthread.php?t=26076 ve onlarca başlık mevcut bu konuda.
Başarılar.

oksijen
22-03-2008, 19:33
ben zaten alınca akrobasiye başlamicam yavaş yavaş ama potansiyeli ola bir heli almak istiyorum. 6 Kanallıyla 4 kanallının yaptıklarını zate yapamazmıyım. Ayrıca anladığım kadarıyla 6 kanallıların yn tepkileri 4 kanallılara göre daha iyi.

Sümer Yamaner
22-03-2008, 19:55
Yeni başlayan birisi için en önemli noktalar
1- Ağır bir helikopter
2- Kumanda sistemi mümkün olduğunca boşluksuz ve hassas bir helikopter alınmasıdır
Aslında bu durumda ideali yakıtlı bir helikopter oluyor...

oksijen
22-03-2008, 20:51
yakıtlılar bir üs basamak benim için önce elektirikliyi kullanim. Belki haklısnız bu 4 kana kousundada benim gönlüm hep 6 kanallda izmis istanbul bursada ucuza rc satan biryer varmı?? adres vermek yasaksa pm atarmısınız.

bmert
23-03-2008, 14:23
türkiye içinde ucuza bulabileceğini sanmıyorum. en az 2-3 katı fiyatla satılıyor dükkanlarda. onlara destek olmak, alışveriş yapmak lazım ama fiyatlar gerçekten abartı oluyor bütçeme göre. Uygun kargo masrafıyla getirtebileceğiniz bir internet sitesi bakın derim.
Sümer Bey, uçuş dinamikleri konusunda dediğiniz helikopter uygun olsa da yeni başlayan birinin yaşayacağı kırımları düşünürsek ocağı sönecektir :) Bu yüzden hakimiyeti zor ama ayarları kolay ve parçalar ucuz olan 4 kanallılar ideal olabilir.

HeliPilotu
23-03-2008, 17:22
Bence de öncelikle Lama V4 gibi bir koaksiyel bir modelle başlayın. Bu modelle gelen kumandayı PC nize bağlayıp simulatörde helikopter kullanma konusunda tecrübe edinebilirsiniz. Bu aşamada helikopter uçurma hakkında fikir edinmeye başlarsınız. Ama maddi durumunuz iyi ve ardarda yaşayacağınız kırımlardan moraliniz bozulmayacaksa daha üst modellerle de başlayabilirsiniz. Fakat ben herhalikarda ilk yöntemi tavsiye ederim.