PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Model Seçiminde Yardım

izmirli_coder
01-05-2008, 00:11
Merhaba arkadaşlar . Ben model RC bir araç almak istiyorum ama ne alacağıma karar veremedim.Aslında alma amacım da biraz farklı.Öncelikle amacımı anlatmak istiyorum.Alacağım araç üzerinde oynama yaparak bilgisayar kontrollü yapacağım.İçine GSM devresi koyarak uzaktan kontrol falan filan... Değişik amaçlarım var anlıyacağınız.Fakat RC araba mı yoksa RC helikoptermi alacağıma karar veremedim.Helikopter alırsam da yeni olduğum için elektrikli bir model alacağım.Fakat helikopterde emin olamadığım konular var .gittigidiyor'da 2. el helikopterler var .55-65 cm arası helikopterler var .Fakat bunların kontrolleri,motor güçleri gibi bilgileri yabancısı olduğum için bilemiyorum.Bu modellerden birini alırsam üzerine monte edeceğim elektronik devreleri(750-1000 gr gibi düşünüyorum) taşıyabilecekmi gibi birsürü soru var aklımda.Sizce ne almalıyım?Yani RC Araba mı yoksa RC helikoptermi ??? Bana yardımcı olabilirseniz,en azından fikir verebilirseniz sevinirim.

atambay
01-05-2008, 00:15
Bilgisayar kontrolü vs gibi eklemeler yapacaksanız araba almanız daha sağlıklı olur.

kyoshi
01-05-2008, 02:57
Merhaba arkadaşlar . Ben model RC bir araç almak istiyorum ama ne alacağıma karar veremedim.Aslında alma amacım da biraz farklı.Öncelikle amacımı anlatmak istiyorum.Alacağım araç üzerinde oynama yaparak bilgisayar kontrollü yapacağım.İçine GSM devresi koyarak uzaktan kontrol falan filan... Değişik amaçlarım var anlıyacağınız.Fakat RC araba mı yoksa RC helikoptermi alacağıma karar veremedim.Helikopter alırsam da yeni olduğum için elektrikli bir model alacağım.Fakat helikopterde emin olamadığım konular var .gittigidiyor'da 2. el helikopterler var .55-65 cm arası helikopterler var .Fakat bunların kontrolleri,motor güçleri gibi bilgileri yabancısı olduğum için bilemiyorum.Bu modellerden birini alırsam üzerine monte edeceğim elektronik devreleri(750-1000 gr gibi düşünüyorum) taşıyabilecekmi gibi birsürü soru var aklımda.Sizce ne almalıyım?Yani RC Araba mı yoksa RC helikoptermi ??? Bana yardımcı olabilirseniz,en azından fikir verebilirseniz sevinirim.

(750-1000 gr gibi düşünüyorum) cok agir geldi bana bir offroad arac isinizi görür sanirim sert yaylar ve amartisorlerle o yükü tasirmi bilmiyorum tasisa bile düz yolda yavas yavas gider bilmiyorum yani deneek lazim ne yük tasir

bilenner varsa yazar

ha aklima geldi ben buggy min üzerine besledigim hayvanimi koydum onu tasidi 750 gram hayvana eziyet olmasin diye biraz ileri yaptim okadar :D ziplar kacar sandim ama okadar miskin birseyki onun üstüne bile oturdu kaldi öyle

ata 1337
01-05-2008, 19:57

1kg. lık bir ağırlığı heliye takarsın hatta daha fazlasını.
Video kamera. fotoğraf, bunlar olur.
Ama yakıtlı ve büyük modellere uygulanır.
Raptor 90 gibi mesela.

MCK
03-05-2008, 12:32
1kg. lık bir ağırlığı heliye takarsın hatta daha fazlasını.
Video kamera. fotoğraf, bunlar olur.
Ama yakıtlı ve büyük modellere uygulanır.
Raptor 90 gibi mesela.

Mehmet abicim izninle ekleme yapmak isterim,
tabi bunu bilgisayar üzerinde kontrol etmenizde gerekir
bence önce bir simulatör de bunu deneyin eğer kullanabiliyorsanız bu kararı verin derim, çünkü gerçekten çok zor bir olay onboard kamera ile bir heliyi kullanmak...

ata 1337
03-05-2008, 23:45
Mehmet abicim izninle ekleme yapmak isterim,
tabi bunu bilgisayar üzerinde kontrol etmenizde gerekir
bence önce bir simulatör de bunu deneyin eğer kullanabiliyorsanız bu kararı verin derim, çünkü gerçekten çok zor bir olay onboard kamera ile bir heliyi kullanmak...

Kardeşim Mustafa.
Adana da bizim grubumuzda bu işi profösyonel olarak yapan arkadaşımız var. Yani kamera ile şirketler için iş yapıyor. Helikopter kullanması belki senden ve benden mutlaka iyidir ama sana bir tüyo vereyim, trex kullanmaktan; Raptor 90 ı kamerayla beraber uçurmak çok daha kolaymış, bu onun sözleri.