PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Nitosuz Heli

ManTheJerom
24-05-2008, 12:28
Ya arkadaşlar şimdi benzinli helikopterlerin benim bildiğim kadarıyla hepsi nitrolu benzin kullanıyor ve bende benzinli heli alayım diyorum ama nitrolu benzin olunca bu iş çok pahalıya patlıyor. Acaba nitrosuz benzin kullanabileceğimiz heliler varmı vede var ise performansı nasıl oluyor?

ermis
24-05-2008, 14:34
süper benzinle çalışan helilerde var.

PhnX
25-05-2008, 13:13
Benzin motorlu Çalı$an heliler var, 23cc ve üstü motorlar kullanıyorlar. Raptor 90 lara bu motorların takılabildiğini biliyorum. Motorlar büyük olduğu iÇin küÇük kasalara takılamıyorlar.
Performansları nitro motorlar kadar iyi değil, benzinin yanıcılığı daha az nitro karı$ımına göre.
Bu motorların avantajı bir depo benzin ile yarım saat gibi bir süre havada kalabilmeleri ve kaldırma kuvvetlerinin daha yüksek olması. Daha endustriyel amaÇlı diyelim, titre$imleride az olduğu iÇin hava fotoğrafcılığında, insansız ke$if araÇlarında vb. kullanılıyorlar.
Oturup benzinli motorla 3D yapan görmedim ama turbin motorla bile yapan var, bir iki ki$i eğlence olsun diye yapmı$tır elbet.

Nitro motora vereceğin paranın 10 mislini vereceksin benzinli motora biraz daha ucuza uÇayım diye :).

LordNespace
25-05-2008, 15:42
sende bi ölesin bi böle daha double horseyi uçuramıyon gelmiş benzinlidne bahsediyon

ManTheJerom
26-05-2008, 15:31
Dostum doublehorseyi uçuramadım diye baska bi heli almıyayımmı?

ManTheJerom
26-05-2008, 15:32
ben temmuzda ABD ye gidiyorum napiyim yani oradan 2 kanallı bi helimi alayım doublehorseyi uçuramadım diye?

balistic
21-07-2008, 18:32
mobilet motoru taksan daha mantıklı sanırım :)