PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Arkadaşlar Morelim çok bozuk Acil yardım ilk uçuş denememde e-sky honey bee bozuldu

barisbecet
08-08-2008, 14:54
Arkadaşlar moralim çok bozuk. Acil yardım. İlk uçuş denememde e-sky honey bee 2 6 kanal bozuldu.

Şöyle oldu: Çalıştrıdım. Kendisi kalibre olup pervane dönmeye başladı sonrası sağa sola yattı ve halıya çarptı.

Şimdi tekrar denediğimde kanatları yönetiyorum ama ana pervane ve kuyruk pervanesi çalışmıyor yani dönmüyor acil yardım.

barisbecet
08-08-2008, 15:06
Ya yardım hdi üstadlar ya morelim bitik

GuNeSh
08-08-2008, 15:20
geçmiş olsun.

nerelerde hasar var. yada benzer şekilde hiç bir bilgi vermedenproblenimiz ile ilgili bir çzüm getiremeyiz.

kabaca tüm hasar almış parçarları değiştirin. sonra yeniden ayar yapıp uçurun.

birede heli kendikendine öyle full gaz almaz olası durumlar:

1. önce helinin pilni takıp sonra kumandayı açmış olablirsiniz (olması gereken tam tersidir)

2. doğru şekilde çalıştırmış sonrasında birden gazı fullermiş olabilirsiniz.

3. trimleriniz bozuktur o yüzden sağa sola gitmiştir.

4. (bence en kuvvetli ihtimal) doğru çalıştırım öncesinde yada sonrasında kumanda üzerindeki reverse switch leri ile oynamışsınızdır. eğer thr switch ini tam tersine çevirdi iseniz gaz kolu en antta iken full gaz alır.

barisbecet
08-08-2008, 15:38
Hocam ilgine tesekkur suan çalışıyor ama gazı itmeme ragmen yukarı alet havalanmıyor e birazda korkuyorum kurcalamk istemiyorum bu helikopter olayından çok gözüm korktu hiç bu kadar aciz kalmamıştım Yardımınız için şimdiden tesekkur

barisbecet
08-08-2008, 15:48
sümer Yamaner UKALALIĞIN ALEMİ YOK HEM HEYCANLA BAZI HARFLERİ ACELEYLE YAZMIŞ OLMAM GAYET NORMAL İLL HELİKOPTERİMLE İLGİLİ CİDDİ SORUNLARIM VE HAYAL KIRIKLIKLARIM VAR BUNUNLA BERABER KLAVYEMDE BAZI TUŞLARDA TAKILMALAR VAR

AÇIKCASI SEN KUSURA BAKMA YARDIMICI OLACAĞINA GÖSTEK OLUYOSUN ŞİMDİ BENİ FORUMDAN ATACAKSAN AT AMA ŞUNU BİL İNSANLIK NASİBİNİ ALMAMIŞ BİR ADAMSIN ARTI BENİM TÜRK ASILLI OLMAMA YADA TÜRKÇEYİ DÜZGÜN YAZAMAMA ŞANSIM YOKMU

GuNeSh
08-08-2008, 15:51
Sümer abiye laf yok lütfen koonuşmalarınıza biraz daha dikkat edin. Forum ortamında olduğunuzu unutmayın. Bir bildiği vardır kendisinin.

jakoben
08-08-2008, 16:17
sümer Yamaner UKALALIĞIN ALEMİ YOK HEM HEYCANLA BAZI HARFLERİ ACELEYLE YAZMIŞ OLMAM GAYET NORMAL İLL HELİKOPTERİMLE İLGİLİ CİDDİ SORUNLARIM VE HAYAL KIRIKLIKLARIM VAR BUNUNLA BERABER KLAVYEMDE BAZI TUŞLARDA TAKILMALAR VAR

AÇIKCASI SEN KUSURA BAKMA YARDIMICI OLACAĞINA GÖSTEK OLUYOSUN ŞİMDİ BENİ FORUMDAN ATACAKSAN AT AMA ŞUNU BİL İNSANLIK NASİBİNİ ALMAMIŞ BİR ADAMSIN ARTI BENİM TÜRK ASILLI OLMAMA YADA TÜRKÇEYİ DÜZGÜN YAZAMAMA ŞANSIM YOKMU

kaç yaşındasın ve ne hakla böyle şeyler yazıyon kimsin sen

KaanX
08-08-2008, 16:28
Sümer Bey çok haklı. Ayrıca bu yazdıklarınızdan yola çıkıp kimse size yardımcı olamaz. Önce şunu bir okuyun:
http://www.belgeler.org/howto/smart-questions.html

ten_don
08-08-2008, 16:57
Farklı yaş gruplarının bir arada bulundugu forumların genel sorunudur bu büyükler küçüklere takar küçüklerinde altta kaldıgı görülmemiştir hiç(;

dipnot:Konudan bagımsız olarak sitemizde yeni başlayanlara gerekli özenli yaklaşımın ve ilginin gösterilmedigini düşünenlerdenim YELLOW da olmasa neredeyse umursayan yok muhabbetler genelde 3-5 kişi arasında ve teknik düzeyde gidiyor..

c/z
08-08-2008, 16:58

Nasıl bir hitap şeklidir bu? Nasıl bir Türkçe?
Her forumun kuralları olduğu gibi bu forumun da kuralları var..
Ve bu kurallara da uyulması gerekir...

Sümer Yamaner
08-08-2008, 17:22
Sevgili barisbecet, bu foruma üye olurken okuduğunuz (?) ve kabul ettiğiniz kurallar var. Onlara uymaya çabalamalısınız. Farkında mısınız bilemiyorum ama ilk mesajınızı da baştan aşağıya düzeltmek zorunda kaldım.
Helikopter işi ciddi bir iştir. İnternet ortamında ölüm ya da çok ciddi yaralanmalarla sonuçlanabilecek kazaların videolarına ulaşabilirsiniz. Eğer helikopterinizi ayarlarken ya da uçurmaya çalışırken buraya yazdığınız tarzda davranıyorsanız çevreniz ve kendiniz için çok büyük bir güvenlik riski oluşturuyorsunuz demektir.
Bu gerçekleri BAĞIRARAK, hakaret ederek ya da seviyeyi düşürerek örtbas etmeniz ise imkansız.
Bu hobiyi ciddi olarak sürdürecekseniz biraz daha sakin olmalı, eleştiriyte tahammül edebilmeli, kendinizi frenlemeyi öğrenmelisiniz. Çünkü bunları beceremiyorsanız, yarın kafaya takıp helikopterinizi 3-5 çocuğun oyun oynadığı bir yerde ve rüzgarlı bir havada uçurmaya kalkışabilirsiniz. Sonu bir felaketle bitebilecek böyle bir girişimi hiçbirimiz istemeyiz.
Farkettiğiniz gibi size sizin düzeyinizde ve tarzınızda yanıt vermiyorum. Bir forumdaş olarak sizi uyarma görevimi yerine getiriyorum. Benim sizi bir yerden atma yetkim yok. Olsa da kişisel sebeplerle böyle bir yetkiyi kullanmazdım. Klavyenizden çıkan ifadelere dikkat ettiğiniz sürece de kimse sizi forumdan atmaz meraklanmayın.

barisbecet
08-08-2008, 17:53
Sümer Bey çok haklı. Ayrıca bu yazdıklarınızdan yola çıkıp kimse size yardımcı olamaz. Önce şunu bir okuyun:
http://www.belgeler.org/howto/smart-questions.html

Sorunda Bu zaten olaya hakim olamam söylediklerimden birşey anlamana yada benim anlatama gelince Bu hobide yeniyim Bu nedenle olayı tam anlamam doğal olsa gerek zaten olayda profesyonel olsam sizden böyle bir konuda yardım istemezdim aslında isteğimie bin pişmanımya neyse

İnsanın hevesini kırmaya bire birsiniz !!!!!!!!!!!!!!11

hakanoncul
08-08-2008, 18:01
O zaman modelini bir kenara koy ve 3 ay boyunca hiç aralıksız her gün 2 saat olmak kaydı ile simülatör çalış.Sonra kendinden emin olduğunu hissettiğinde al bir tane lama V4 uçuşlara başla.Senin için en güzel tavsiye bu olacak.

ten_don
08-08-2008, 18:58
Atmaz ama IP numaranızdan siteye girişinizi haftalarca engelleyebilir bizzat yaşanmıştır:)

Klavyenizden çıkan ifadelere dikkat ettiğiniz sürece de kimse sizi forumdan atmaz meraklanmayın.

ben şanslıydım sanırım üye oldugumda ilk attıgım mesaja çok ilgili cevaplar gelmişti bunlardan biri de sümer abiye aitti kendisi gayet iyi niyetli ve ilgili birisidir hakaretlerinizi haketmedigini bilin.

ben hobiyi eglence olarak görmeye devam edecegim hicbir zamanda hayatımın merkezine koymayı düşünmüyorum en nihayetinde büyüklerin pahalı oyuncaklarından öte birşey degil hayatın anlamını falanda saklamıyor içinde

Rc için kimse birbirini kırmasın lütfen yeni heves edenlere daha sevecen yaklaşılırsa sorun hallolacaktır.

candane
08-08-2008, 23:32
Ben bu forumun bir çok foruma göre toleranslı bir forum olduğunu söyleyebilirim. Yukarıda yazılan yazılar düşünüldüğünde.
Acemi olmak, ilk mesajı yazıyor olmak hiç bir zaman mazeret olamaz. Bu tip forumlar gönüllü kişilerin özel hayatlarından çaldıkları zamanı kullanarak yönetiliyor ve yaşatılıyor. Foruma emek verenlerin bu emeklerini koruma isteklerinden daha doğal bir şey olamaz.
Ayrıca dilimize gerekli özeni ve saygıyı hepimiz göstermeliyiz, mutlaka küçük yazım hatalarını hepimiz yapabiliriz ama özensiz ve chat diliyle yazılan sorularınıza ciddi cevaplar alamazsınız.
Sorarken karşınızdakine ne kadar sayı gösterdiğinizi, değer verdiğinizi ve sorununuzun sizin için önemini sadece yazdıklarınızdaki özenle gösterebilirsiniz.

DyaVoL
09-08-2008, 00:19
Ne kadar ayıp bişey ya şiddetle kınıyorum

B_B_B
09-08-2008, 12:23
HBK2 ile uçmaya başlanmaz kanımca, coaxiel bir heli ile başlamak bu işe daha mantıklı.

hamidowic
14-08-2008, 20:59
HBK2 ile uçmaya başlanmaz kanımca, coaxiel bir heli ile başlamak bu işe daha mantıklı.

yanlış anlaşılmak istemem ancak arkadaş almış birkere işin ters tarafındanda olsa buradan başlamış, bilen abilerimiz kardeşlerimiz buradan öğretmeye başlasa??

ve ayrıca herkes lama diyor alt model diyor forumu takip ediyorum etraf lama doldu taştı :D , birde işin bütçe kısmı adam belli bir miktar biriktirmiş onu almış muhakkakki zorlanacak (formula yarışçıları bile bu işe carting ten gelmedir).

peki lamayı kaptıktan sonra napacak lamayı??

ayrıca benim gibi küçük bi evde oturanlar içinde indoor modele yatırım yapmak biraz saçma bence, hevesimi biraz olsun almak adına 30 liraya 3 kanal heli aldım 17cm boyunda salon yetmedi, tamam bunda aletin çok stabil tabiri caizse dandik oluşununda etkisi var ancak lama gibi küçük bir eve göre büyük kalan bir heliye yatırım yapmak ne kadar mantıklıdır.
şahsen bende arkadaş gibi outdoor bir modelle başlamak istiyorum, kırcam dökçem simulatörde pratik yapıcam ama bi şekilde öğreneceğim belki zaman alacak biraz.

haksız olduğum yerler vardır haklı olduğum yerler vardır bilemiyorum ama inşallah hissettiklerimi ve düşündüklerimi doğru şekilde ifade edebilmişimdir

yellowaircraf
14-08-2008, 22:35
Sayin hamidowic...
Lutfen alinmayina ama yurumeyi ogrenmeden kosmaya baslanmaz. Yeni baslayanlara surekli ayni seyi tavsiye etmemizin nedeni bizim de ayni yerlerden gecmemizden kaynaklaniyor. Bizim yaptigimiz hatalari baskalarinin yapmamasi icin buradan onlara yardim etmeye calisiyoruz. Sonucta karar verecek olan kisi kendisidir. Ama bir insan bu konuyu ciddi olarak dusunuyorsa atmasi gereken adimlar bellidir. Helileri indoor outdoor heli diye siralamak yerine baslangic helisi, ileri duzey helisi vs.. olarak siralamak daha mantikli.

Ben bu hobiye basindan degil de ucundan baslayip da bu hobiden soguyan bir cok arkadas taniyorum...

delphi911
14-08-2008, 22:59
Lama uçurmak için gerekli alan : 1 (bir) metre kare lik alan
Lama nın bu alan içerisinde uçuş için kullanacağı alan 40 cm2.

Lama ile dış uçuş yapılır mı?
Ben 20 gündür her allahın günü dışarıda uçuyorum. (Yazlık keyfi :) )
Rüzgar da uçar mı? 20 gündür inatçı bir poyraz esiyor buralarda. Ben ne yapıyorum. Alçaktan uçuyorum duvarları siper ediyorum. Sonra biraz yükseliyorum yaklaşık 2 metreye. A oda ne? Benim heli servo kolunda üçüncü delik kullanmasına rağmen önce havada asılı kalıyor (tam yol ileri komutunda) sonra geri geri uçmaya başlıyor. Dikkat edin uçmaya dedim. Geride olsa bu da bir yön. Önemli olan uçmak. Uçarak hafifçe alçalıp tekrar duvarların sağladığı rüzgarsız alana inip uçuşa devam ediyorum.

Sonuç olarak 20 gündür Lama yı tepe tepe kullandım. Tek uğradığım hasar sert bir inişten kaynaklanan blade strike ta, extreme pallerden birinin ucunun diğer pal tarafından kopartılması oldu. Şimdi ucu biraz eksik palle uçuşlara devam ediyorum.

Yazının başında 40cm2 alan dedim. Bu kumanda kabiliyetini Lama kullanmaya borçluyum. Bu sayede HBK2 yi kendime güvenerek kullanmaya başladım. Hala acemiyim ama en azından ilk uçuşta kırıma uğramadım.

Bu kadar laftan sonra, illa 6 kanal alacaksanız yanında 60 küsür dolar verip birde lama 3 almanızı şiddetle tavsiye ediyorum.

Clio172
14-08-2008, 23:19
birde işin bütçe kısmı adam belli bir miktar biriktirmiş onu almış muhakkakki zorlanacak (formula yarışçıları bile bu işe carting ten gelmedir).

Verdiğiniz örnekten bütçesi olan 5 yaşındaki çocuğu gokarttan alıp formula otomobiline bindirmek gibi komik bir sonuç çıkıyor.