PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Çaylak bile olamamış acemiye yardım lütfen

vcy1982
27-08-2006, 01:17
Herkese merhaba daha önce elektrikli bir kaç model kullanmıştım. Geçen hafta Kyosho nun offshore benzinli Lamborghini C-1 CATteknesini aldım. Teknenin rodajını falan aldığım yer halletti. Bugunde ilk bi deneyim dedim. Neyse biras sıkıntılıda olsa çalıştırdım biraz denedim büyük havuzda, neyse sonra denize indim çalıştı sorun yok fakat sorunlar başladı

1- Tam gaz vermeme rağmen tekne çok ağır seyrediyordu, yani motor devirleniyor fakat yüksek hıza çıkamıodu

2- 3 tur fln attıktan sonra motor stop etti bi anda açıkta. Neyse girdük suya getirdik aleti. Açtım kapağı aşırı bir ısınma vardı motorda bide pis bir koku(normal mi bilmiorum)

3- Neyse getirdim yukarı soudu fln motor çalıştımraya çalışıorum almadı Sonra zaman geçti bujiyi fln açtım temizledim fln.En sonunda geçde olsa aldı Geç aldığında çalışıo fakat 5-6 saniye çalışıp stop edior. Bi keresinde biraz gaz verdim manuel devam etti gazı kesince stop etti

4-Bir ara zannedersem volan gevşedi attı sıktım fakat tekrar attı nasıl bir çare bulunur buna

5-Aşırı ısınma yapmış olabilirmi sonuçta su soğutmasını teknenin altından alıo hortumla motor kapağının çevresinden geçirio

Çok fazla bilgim yok çok yeniyim benzinlilerde. Yardımcı olcak arakdaşlara şimdiden çok teşekkür ederim

tyido
28-08-2006, 19:06
Selamlar
Aynı problemle bende karşılaşmıştım motorum çok ısınıyodu ve stop ediyodu. ben çareyi yakıtı değiştirmekte buldum. Bu arada motorun devirlenip tekneyi götürmemesi normal değil, Teknenin haraketli aksamını kontrol ederseniz ve motor ile shaft arasındaki bağlantıyı kontrol ederseniz eminim bi sonuca varırsınız. genelde teknelerde shaft aksamında gevşeme sonucu problem yaşanıyor. umarım yardımcı olabilmişimdir. Eğer hala problem yaşıyorsanız kyoshoturkiye ye danışırsanız daha iyi sonuç alabilirsiniz. iyi günler...