PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kuyruk çok titriyor...

wakayanibi
12-10-2008, 13:36
Merhaba,

Lama V4'üm var. Ayarlarında herhangi bir sorun yaşamıyorum fakat kuyruğu gazı biraz verince yukarı-aşağı inanılmaz titriyor. Bu, herhangi bir kontrol kaybına neden olmuyor ama eskiden hiçbir şey yokken şimdi niye bu kadar çok titriyor diye de düşünüyor insan. Kanopiyi tutan parçaları da iyice sıkıştırdım. Acaba motorun oralarda mı bir sorun var ya da herhangi başka bir şey?

Ne tavsiye edersiniz?

Teşekkürler.

kont
12-10-2008, 19:40
çok düştüyşe şaft yalpalıyordur bu nasıl düzeltilir tam bilmiyorum.benimde böyle bir problemim var daha önceden alışana kadar çok sık düşüyordu şimdi çok rahat kullanabiliyorum.ben şöyle bir çözüm yaptım tam değil ama bariz fark edebilir.üst pervanelerden birine üst üste bir kaç kat bant yapıştırdım merkezi dengelesin diye,sizde yaparsanız titreme fazlalaşırsa bantları diğer pervaneye yapıştırırsınız.

wakayanibi
17-10-2008, 22:41
Teşekkür ederim.

borazengin
18-10-2008, 12:00
Merhaba,

Lama V4'üm var. Ayarlarında herhangi bir sorun yaşamıyorum fakat kuyruğu gazı biraz verince yukarı-aşağı inanılmaz titriyor. Bu, herhangi bir kontrol kaybına neden olmuyor ama eskiden hiçbir şey yokken şimdi niye bu kadar çok titriyor diye de düşünüyor insan. Kanopiyi tutan parçaları da iyice sıkıştırdım. Acaba motorun oralarda mı bir sorun var ya da herhangi başka bir şey?

Ne tavsiye edersiniz?

Teşekkürler.

Pervanalerin ağırlıkları eşit olmayabilir yani arada bantlı yada kırık pervane varsa tireme yapar.

shaft yamulmuş olabilir shaftı çıkarıp masada yuvarlayınız.

flybar yamulmuş olabilir flybarı masada yuvarlayınız.

kont
18-10-2008, 23:41
dediğim gibi benim şaft yalpalıyordu yukarıdan bakınca belli oluyor tabi pervaneler dönerken,üşendiğim için bant yapıştırmıştım.ama şaftı söktüm düzelttim şimdi belli belirsiz bir titreme var o kadar olsun

borazengin
19-10-2008, 00:59
dediğim gibi benim şaft yalpalıyordu yukarıdan bakınca belli oluyor tabi pervaneler dönerken,üşendiğim için bant yapıştırmıştım.ama şaftı söktüm düzelttim şimdi belli belirsiz bir titreme var o kadar olsun

o belli belirsiz titreme olur genelde ama illa hiç titremesin diyorsanız pil takılı değilken 4in1 üzerindeki gain ayarı ile milimetrik oynayabilirsiniz. ama rahatsız edici bir durum yoksa tavsiye etmem.

kont
19-10-2008, 10:04
ben lama v3 alıcısı takmıştım diğeride duruyor tamirli oda çalışıyor.ama bunda tek ayar vidası var.proportional

bbbozca
19-10-2008, 11:25
kuyruğun aşağı yukarı titremesi,iki palli helilerde anarotor devrinin gerekenden az olduğu zaman olur.....!