PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : black jack 55 yardım

SPEED57
27-05-2009, 12:21
Selam arkadaşlar rc tekneye geçmek istiyorum BJ - 55 model tekneyi çok beyendim bana +/- leri hakkında yardımcı olabilirseniz çok sevinirim teşekkürler

ardaertugrul
23-07-2009, 14:56
Valla eksilerini bilemiyorum ama youtubeden izlediğim kadarıyla bonzilere rakip olabilicek bi tekne gibi geldi bana eğer almaya karar verdiysen hiç durma dostum.
Bu arada tekneler konusunda hakikaten bazı uygun fiyata satılması gereken modelleri çok faiş fiyatlara satıyorlar.
Mesela venom isimli 26cc marin motorlu tekne.2250 tl ye satılıyor ülkemizde.
Prosedürleri biliyorum toptan alış fark koyup satıcıya satış vergi vs.
Ama 400-450 dolarlık tekneymiş biraz araştırdım yurt dışındaki fiyatı budur.
Ama gel görelimki ülkemizde 2250 tl :(
Ne vergiymiş bee yoksa mağazaların bu ucuza satılmaz pahalı yapalım mantığımı

micoz
21-01-2010, 16:42
selam arkadaslar,
yurtdisindan bir cok defa tekne getirmis ve de getirtmis biri olarak deirm ki.::Turkiyede cok ekonomik fiyata bulabileceginiz yerler var...venom icin turkiye fiyati 2250 lira demis.yurt disinda 500 dolar demisler.
imkansiz bu fiyat farki olamazzzz.
kisa bilgi vereyim:
900 dollar yurt disi fiyati(liste indirimi yapilmis sekilde)
buna kargo ekleyelim 300 dollar.toplamda 1500 lirayi buldu bileeee.
arti gumruk masrafi???
2000 e yakin bir fiayt ciktiginda 250 lira fark icin degmez ve kargo beklemek,krildi yiprandi problem oldu diye bir dert olmaz.HATTA KREDİ KARTLARINA DA BOL BOL TAKSIT ILE BUTCE ZORLANMADAN ALINABILIRRR.

burak93
21-01-2010, 16:59
b lack jack 55 tekne güzel ve dengeli bir tekne ancak çok dalgalı suda kullanamasın ama durgun suda çok keyifli
bide micoz abi teknelerinin resimlerini koyarmısın

mcd__mcd
21-01-2010, 17:11
http://cgi.ebay.com/VENOM-KING-OF-SHAVES-GAS-BOAT-FIBERGLASS-HULL_W0QQitemZ320395515791QQcmdZViewItemQQptZRadio _Control_Vehicles?hash=item4a990f978f

Bence , önce biraz araştırın.O üstteki yorumu da daha önceden ben yazmıştım.400$olan bir yerde vardı hatta iki rengi vardı ama bulamadım.Bu da 450$ ;)

mumakin
29-01-2010, 21:31
İki adet dümenide çok zayıf.Saz parçasına dahi çarpsa kırılıyor.Kavraması ,şaftı kaynaklı yapıldığından kısa zamanda sorun çıkartır.Bu iki problemin haricinde,yeni başlayan için çok çok iyi.Katamaran oluşu stabilite açısından iyidir. Denizde kullanmayın.Tavsiye etmem.Tuzlu su motora zarar verebilir.

Mümtaz

mcd__mcd
31-01-2010, 00:15
Mümtaz bey bu araçlar denizde de rahatça kullanılabilsin diye bu kadar büyük değiller mi ? Benimki makul seviyede büyük olmasına rağmen denizde hiç problem çıkarmadı.Motorda "çakma" bile olsa süper çalışıyor hala :)

mumakin
31-01-2010, 11:54
Kullanılan metal parçalar, flex şaft haricinde aluminyum. Deniz suyu bu malzemeler için zararlıdır.Elektronik içinde aynı .Tuzlu su buharı radiobox içine girebiliyor.Soketlerde,lehimlerde oksidasyon oluşturuyor.Her seferinde kontrol sistemini dağıtıp kontrol etmemiz lazım.Buda oldukça uzun iş.
Yıllar önce başıma geldiği için sizlerle bunu paylaşmak istedim.
Her kullanımdan sonra çok hassas bakım yapmalıyız.Bilhassa motor soğutma sistemini tatlı su yıkamalıyız.
Sonuçta keyfiyet sizlere ait.Zararı olabilir.

Mümtaz

mcd__mcd
03-02-2010, 17:51
Bilgiler için teşekkür ederim. Ama dediğim gibi uzun süredir kullanıyorum bir problem yaşamadım.Motor soğutma aksamını tatlı su ile yıkamak hiç aklıma gelmemişti , bundan sonra yapacağım.Ama kabuğu tatlı su ile her yerini temizliyorum.Elektroniği kontrol ediyorum.Birazda wd40 takviyesi yapıyorum.

delisolucan
04-02-2010, 11:38
ingilizce sorunun yoksa bu linkte kullanıcılar yorumlarını yazmışlar kontrol edebilirsin artıları eksileri be diğer modeller ile karşılaştıra bilirsin çok güzel bir site tavsiye ederim.

http://www.rcuniverse.com/product_guide/boatexpertreviews.cfm?boat_id=547

mitakondirium
23-02-2010, 00:05
bende shockwave 55 var kardeşi bunun ama sistemin tamamı aynı en büyük problemi teknenin manifold ile motor bağlantı noktasında bulunan parcalar bir süre sonra yanıyor kompresyon dusuyor
2 debriyajı cok cok kotu ilk kullanımda parcalandı bende kaplin taktım performanstada artık gordum
3 deniz suyu cok zarar veriyor tekneye ben bir kere kullandım pişman oldum :(