PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : imdaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaat yeterr yaaa

umutap
24-07-2005, 14:25
nerden girdi aklıma şu rc olayı sinir oldum ya araştırdıkca bişi çıkıyo paranoyak oldum...ben bitane gp 6 kanallı heli almak istiyorum ama ilanlara bakınca bisürü yabancı terimle karşılaşıyorum enkötüsüde bi ilanda olan parça birinde oömuyo sonuç olarak kit olark bi rc gp heli alsam hangi parçaları eksik olcak benim istediğim kyosho ky21911 32vr diye bi model rcmartda 243$ gitti gidiyorda gördüm aynısı 1000 ytl nefark var dedim bazi parçalar eksikmiş...ozaman bu fiyat farkı neden kaynaklanıyo....rcmart da ödemeler nası oluyo(ingilizcem yok)bu odeli alsam geri kalan parçalar hangileri ve en iyi nası temin ederim
çok bunaldım nolur yardım edin gyroydu servoydu derken tozutucam şimdi

RaMCHoMaNia®
24-07-2005, 16:18
helikopterden vazgeç bende ilk uçuş denemende ölü bir helikopterin olabilir sonra

!Amorfy.BaRoS+
24-07-2005, 19:55
Ümit Rtr bak istersen yada 2 el ilanlarda kumandasız satılanlar var.Ama Sı varki yeterli bilgin varmı ? Eğitim alabilceğin yada devamlı kullanmaya gideceğin insanlar varmı ?
Tüm parçaları aldın diyelim bundan sonra herhangi bir düşmesinde masrafını neleri yeniden almayı ve maliyeti biliyomusun ?
Bak Ümit Sana önerim piste gitmedikten sonra 710 un hiç bi değeri olmadıgı gibi devamlı uçuşa gitmeden heliye hele Gpye o kadar masraf yapmaman.
Ee napiyim dersen ?
Alıcaksan bi elektrikli helip walker tarzı birşey uçucaksaın yada kyosho m24 Rtr Benden bu kadar sana kolay gelsin...

viaconme
24-07-2005, 21:27
umutap merhaba aramıza hoşgeldin...
öncelikle şunu belirtiyim... 1 yıl kadar offroad araç kullandıktan sonra heli işine merak sardım 3-4 ay araştırdım... bana bu işe girme gireceksen git birinden heli bulup dene dediler... ama dinlemedim heli yi aldım .. hatta bunun için 4-5 kez ders bile almak durumun da kaldım... ve simulatörler günlerce uğraştım... sonuç : heli hala rafta rodajı yapılmış ama hiç uçurulmamaış bekliyor 1.5 senedi :) yapamassın demiyorum yada çok zor vaz geç dmeiyorum... sadece araştırmana devam etmelisin helisi olnaların buluşmalarına git... sorunları uçuş tekniklerini gör incele... ve epey bir zaman ayırman gerekiyor bunuda unutma ve masraflı bi hobby dir heli... kolay gelsin...

viaconme
24-07-2005, 21:31
bu arada sölemeyi unuttum heliye extradan bi çok malzeme gerekli ve çok geniş bi alan gerekiyor her yerde uçuramassın... ve kesinlikle diğer araçlar gibi heliyi aldığın an hadi ben uçuruyorum asla diyemessin... eğer daha önce kullanmadıysan tabiki :D ve kullanmadığın anda çok soğursun bu işten....

osmangencal
20-09-2005, 19:28
Selam aslında bu söylenenler biraz garip geliyor bana.Nedenine gelince bence öğrenmesi zor değil.Sadece yapman gereken doğru ürünü seçmen.Sana ufak bir öneri http://model.hirobo.co.jp/english/ .Hirobo lama ,müthiş keyif veren bir cihaz. Yeterince yedek palleri var.Odanın içinde zevkle ve kolayca uçurabilirsin.Bir saat içinde nokta kalkış ve nokta inişi dahi yapabilirsin...

platy
21-09-2005, 01:32
dediginiz gibi zorda o kadar da zor degil yani. zamanla ; el aliskanligiyla olucak bi is.
ama 1 saatte de nokta inisi yapanin alnindan operim.

osmangencal
21-09-2005, 10:43
Alnımdan öpülecek olmam güzel doğrusu :) Ya bu bir hobby ise bunu insanlara anlatalım.Bana da zor dediler bana da yapamazsın dediler ama iki aydır heli kullanıyorum. hirobo lama ve şuan da raptor 50 yi kullanacak kadar tecrübem oldu.Ve ne similasyon kullandım nede bilgim vardı bende rc araba kullanan birisiydim ve yıllardır bana yok çok zor girme sakın o işe denmesinden dolayı çok bekledim ama en son denemeye karar verdim ve gayet başarılı olduğumu düşünüyorum.Bu arada kendi videomu foruma nasıl eklerim yardımcı olursan sevinirim...

platy
22-09-2005, 05:46
tebrikler o zaman.
kaplan6@yahoo.com a yolla istersen videoyu ben koyarım foruma.
yolladıktan sonra buraya yolladım diye mesaj atarsan fark edip koymam daha çabuk olur. :)

baRCo
22-09-2005, 14:41
güzel heliymiş benimde amacım arabayla başlayıp heli ile devam etmek belkide ikisi birden maddi duruma göre ama bencede insan istedimi olur önemli olan inanmak ben böyle düşünüyorum :)

kerim1980
27-10-2005, 22:02
evde canavar gıbı kullandım ıkı haftalık bı calısmadan sonra.sokaga cıktım parkda denemek uzere 10 sn ye havada kaldı ılerı gerı deken ters bı harket ve yerde nakavt.3 parca halınde eve gıttım.ama basarıcam.gercekten zevklı ve bence pahalı bı ugraş da deyıl.bıe levıs kot fıyatına 4 knallı elektrıklı helıler var