PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Logictech 6100T Gyro 6100G Digital Servo

aiolos
16-11-2009, 13:12
http://www.updaterc.com/V2/catalog/images/Logictech/6100.jpg

Merhaba arkadaşlar;
Daha önce bu gyro ve servo kombinasyonu ile trex 600'ümü toplayacagımı söylemiştim.
Bu gyro ile gy520 arasında kararsız kalmıstım. Bu gyro merak edenler olabilir diye izlenimlerimi yazmak istedim.
Şuan bu logictech'in gyrosu ile ucuyoruz ve tek kelimeyle MÜKEMMEL bir gyro. İnanılmaz hızlı. Hardcore 3d yapamıyoruz henüz ama yapabildiğimiz tüm aggresive hareketlere kuyrugu taş gibi sabit tutarak cevap veriyor. Bu gyroyu almak isteyen yada soru sormak isteyen olursa seve seve yardımcı olurum.
Gyronun üstündeki ekrandan setupları yapmak cok kolay ve hızlı.

emo23
16-11-2009, 13:47
heli üzerinde birkaç resmini alabilirmiyiz ?
birde manuel tarzı birşey paylaşabilir misin ?
teşekkürler...

GuNeSh
16-11-2009, 15:10
Bu gyro Sarper'in rptor 50 de vardı. Çok iyi bir gyro. GY611 in muadili gibi bir gyro. Çok başarılı. GY611 kulanmaya hiç luzum yok 6100T var iken. GY401 muadili olan 2100T yi kuzen 450 sinde kullanıyor aynı şekilde çok başarılı bir gyro.

aiolos
16-11-2009, 15:28
611 kullanmadım ama okudugum yorumlara göre (yabancı sitelerden) 611 den daha başarılı bir gyro. hemde daha az yer kaplıyor ve tek parçası var. Ayarları cok kolay. kendi üstündeki iki menuden 3d yada normal ucus seklinde ayar yapabiliyorsunuz. Kuyruga vereceginiz tepkileri yumusatmaya yarayan ayrıca bir ayar da mevcut.
kullanım klavuzu olarak benim kullandıgım ve baska bir siteden indirdigim link i asagıda veriyorum . Fotografları ise eve gidince ekleyebilirim.

http://www.helikraft.com/Logictech_Manual/40446_LTG-6100T.pdf

Bu manual da resimlerle, nasıl diger gyrolara göre farklı oldugu anlatılmıs ve gercekten bukadar farklılık var. Kesinlikle cok keskin tepkiler veriyor. Beni encok etkileyen diger gyrolarda gordugum, saga yada sola komut verdigimizde, komutu kestigimiz noktada heliyi durdurması. elimizi rudderdan cektiğimiz anda neredeyse orada kalıyor. dalgalanma olmuyor, yada biraz gec kalıp bıraktıgımız noktayı kacırması gibi birsey soz konusu degil. indigimizde deviri bir anda kessek bile kuyrugu oynatmıyor. (Ingilizce konusunda anlayamadıgınız nokta olursa yardımcı olabilirim.)