PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Raptor 50 sorun

mkepoglu
15-02-2010, 18:18
1 yıldan beri uçurmadığım raptor 50 mi pazar günü uçurdum.3 kere tam gaz verdiğimde motor stop etti nedeni ne olabilir?

GuNeSh
15-02-2010, 18:57
Fazla fakirlik, fazla zenginlik, fazla pitch aklıma gelenseyler. Kullandığınız motor OS50H ise 1.5 tur civarında tutun iğneyi rodaj tam yapıldı ise.

emo23
15-02-2010, 19:06
mkepoglu her zaman yazıyorum size özel değil yanlış anlamayın.
1. rütbenizde en azından isim yazarsanız size isminizle hitab edelim.
2. Mevcut bir R50 başlığımız var. http://www.hobbyrc.com/forum/threads/26448-Raptor-50-Burada-Bulusalim
Forumun kirlenmemesi bakımından mevcut konuların altından gider isek daha düzenli ve bilgiye ulaşaılabilir olabilir.

Düşük hız iğnesi ile hiç oynadınızmı ? Genelde tam gazdaki boğulmalar, stop etmelerin nedeni DHI ndeki ayarsızlıktandır.

mkepoglu
15-02-2010, 19:36
mkepoglu her zaman yazıyorum size özel değil yanlış anlamayın.
1. rütbenizde en azından isim yazarsanız size isminizle hitab edelim.
2. Mevcut bir R50 başlığımız var. http://www.hobbyrc.com/forum/threads/26448-Raptor-50-Burada-Bulusalim
Forumun kirlenmemesi bakımından mevcut konuların altından gider isek daha düzenli ve bilgiye ulaşaılabilir olabilir.

Düşük hız iğnesi ile hiç oynadınızmı ? Genelde tam gazdaki boğulmalar, stop etmelerin nedeni DHI ndeki ayarsızlıktandır.
Mesut ismim;
iğne ile oynamıştım.İğneyi sonun kadar kapatıp 1.5 tur açaym mı?
Cevaplar için teşekkürler.

emo23
15-02-2010, 19:42
mesut abi ;)

motor nedir ? 50h ? hyper 50 ?
şimdi bu DHV tam kapa. aşırı sıkma
tam bir tur aç
sonra hover lara geç
pump lara başla ardı ardına
eğer boğulma ve stop olursa bu iğneyi 1er dk lık tıklalar ile (süre olarak değil :)) ters saat yönünde aç.
kısman gerekeceğine gerek kalmaz sanırsam ama en güzeli deneme yanılmadır. yanlız bu düğmedeki en ufak hareket çok hassastır. 1 er dk lık geçişleri geçme.

mkepoglu
15-02-2010, 19:45
mesut abi ;)

motor nedir ? 50h ? hyper 50 ?
şimdi bu DHV tam kapa. aşırı sıkma
tam bir tur aç
sonra hover lara geç
pump lara başla ardı ardına
eğer boğulma ve stop olursa bu iğneyi 1er dk lık tıklalar ile (süre olarak değil :)) ters saat yönünde aç.
kısman gerekeceğine gerek kalmaz sanırsam ama en güzeli deneme yanılmadır. yanlız bu düğmedeki en ufak hareket çok hassastır. 1 er dk lık geçişleri geçme.
Pro 50 motor.
Demekki sorun buymuş .
Tek tek dediklerinizi yapacağım.

Daha çok öğreneceğim şeyler var çoook :) Teşekkürler.

emo23
15-02-2010, 20:07
rica ederim ama keşke senin sorunun kesin bu diyebilseydim :)
güneş in bahsettiği YHV ayar sorunu, karb. sorunu, hortumdaki delik, yakıt sorunu, buji sorunu vs vs 10 larca neden olabilir. modelcilik kolay değil :)
yeterki ihtimalleri bil ve ona göre prosedürleri uygula....
kolay gelsin. deneyip haber verirsen sevinirim...

mkepoglu
15-02-2010, 20:10
rica ederim ama keşke senin sorunun kesin bu diyebilseydim :)
güneş in bahsettiği YHV ayar sorunu, karb. sorunu, hortumdaki delik, yakıt sorunu, buji sorunu vs vs 10 larca neden olabilir. modelcilik kolay değil :)
yeterki ihtimalleri bil ve ona göre prosedürleri uygula....
kolay gelsin. deneyip haber verirsen sevinirim...
1 yıldan beri kullanmayınca sorunlar çıkacağını tahmin ediyordum.Thk de varsa yedek bujide alacağım.
Bir depo yakıt ile iğne ayarını kontrol edeceğim.
Olmazsa atlayıp bodruma geleceğim.
Hem sizle ile tanışır hem 10 yıldan bari yapmadığım unuttuğum tatil kavramını öğreneceğim :)

emo23
15-02-2010, 20:12
hah bak bu güzel olur :)
heli motor yakıt yalan. asıl olan gökova tekne turunda rakı+balık keyfi ;)
bekleriz...

mkepoglu
15-02-2010, 20:14
hah bak bu güzel olur :)
heli motor yakıt yalan. asıl olan gökova tekne turunda rakı+balık keyfi ;)
bekleriz...

Kesinlikle olur.Heli bahane ben hemen gerekli izinleri almaya bakayım.:)