PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Trex600esp nin airwolfa dönüşü

durlytaz
27-02-2010, 12:59
trex600esp için uzun zamandır almak istediğim airwolf Fuselage yi flying-hobby nin yaptıgı kampaya ile sonunda aldım.

özellikleri.

Length: 1300mm (51.18 in. / 4.26 ft.)
Fuselage Width: 400mm (15.74 in.)
Fuselage Height: 248mm (9.76 in.)
Fuselage Weight: 1200g (2.64 lbs.)

Included:

(1) Fully Painted Fiberglass Scale Fuselage
(3) Clear Canopy Covers
(2) Horizontal Stabilizers
(3) Vertical Stabilizers
(3) Black Wheels w/ CNC Gears
(1) Landing Gear Set
(1) Skid Mounting Pack
(1) Hardware Package
5229252293

durlytaz
27-02-2010, 13:07
yapım aşamalarını malesef fotolayamadım. Ancak yapmam gereken bir kaç düzeltme ve eklenti nedeniyle tekrar montaj yapacagım, o zaman montaj fotoları çekerim.

Tamamlanmış halinin fotografları...

5229952300523015230252303

durlytaz
27-02-2010, 13:10
5230452305523065230752308

durlytaz
27-02-2010, 13:12
5230952310523115231252313

durlytaz
27-02-2010, 13:13
52314523155231652317

afd92
27-02-2010, 13:34
Elinize sağlık çok güzel olmuş :eek: kırımsız uçuşlar

emo23
27-02-2010, 13:42
durlytaz

süper olmuş gerçeknten. çok yakışıklı ;) senden son olarak fiyakalı bir video bekleriz.

senden bir ricam daha var. :) rütbende ..::Hobby®©::.. yazan yere profilinden bir isim soyad yazarsan bu iş tam olacak inan.
teşekkürler...

durlytaz
27-02-2010, 15:49
Teşekkür ederim.
İlk uçuşta arkadaşlar seyretmekten video çekememişler. İlerleyen zamanlarda mutlaka eklerim.

...ERAY...
28-02-2010, 11:16
Çok güzel görünüyor elinize sağlık.Ama bende video isteyenlerdenim:D

durlytaz
28-02-2010, 15:47
havalar müsait olunca mutlaka çekecegim.

bbbozca
28-02-2010, 16:29
burak,
eline sağlık pek güzel olmuş.
kısmet olursa videosunu mersinde çekelim.scale helilerimiz iki oldu,hatta altuununki ile 3 sayılır.

durlytaz
28-02-2010, 22:44
teşekkür ederim abi.
sizin thk da oldugunuz gün halkkentte ilk uçuşunu yapmıştık. havalar müsait olunca agusta ile beraber video çekeriz.

walkytalky
11-03-2010, 15:15
trex600esp için uzun zamandır almak istediğim airwolf Fuselage yi flying-hobby nin yaptıgı kampaya ile sonunda aldım.

özellikleri.

Length: 1300mm (51.18 in. / 4.26 ft.)
Fuselage Width: 400mm (15.74 in.)
Fuselage Height: 248mm (9.76 in.)
Fuselage Weight: 1200g (2.64 lbs.)

Included:

(1) Fully Painted Fiberglass Scale Fuselage
(3) Clear Canopy Covers
(2) Horizontal Stabilizers
(3) Vertical Stabilizers
(3) Black Wheels w/ CNC Gears
(1) Landing Gear Set
(1) Skid Mounting Pack
(1) Hardware Package
5229252293

öncelikle hayırlı olsun.benim de hayalimde airwolf fuselage var.yurtdışınden getirtmişsiniz sanırım.bahsettiğiniz sitede 260$'lık maliyeti var fuselage'nin.kargoyla ne kadara maloldu?keşke montajı yaparken resimleri de ekleseydiniz.ben de yurtdışından sipariş verip montajını kendim yapmak istiyorum.t-rex 500 esp kullanıyorum.fuselage giydirdikten sonra retract servosu nasıl takılır yada extra ayarları tekrar gözden geçirmek gerekiyor mu? gibi sorular var aklımda.flying hobby'de heliartist airwolf var.onda extra ışıklandırma sistemi mevcut.bir de align airwolf var onda ışıklandırma sistemi mevcut değil.hangisini almak daha mantıklı? esas merak ettiğim konu airwolfların malzeme kalitesi.hangisi daha kaliteli üründür bu konuda hiçbir yerde bilgi bulamadım .

saygılar.

durlytaz
11-03-2010, 16:47
öncelikle teşekkür ederim.

-airwolfu flying hobby den aldım. 4 saatlik indirimi vardı ve kargo dahil 200 dolara mal oldu.
-montaj yaparken resim koyamadım ancak şu anda havadan çekimler yaptıgım için airwolfu çıkardım. tekrar takarken resim çekerim.
-retract servosunun montajında ben ön tekere baglantı yapıp ön tekerden diğer 2 tekere beraber gelen metal çubuklarla baglantı yaptım. size önerim retract servo olarak satılan ve yüksek torka sahip servo almanız. aksi halde servonuz torqlu olsa dahi servo hızı fazla geliyor. hızı 0.25sn ve üzeri servolar iş görür. ayrıca yüksek torqa ihtiyaç var aksi halde heli ilk kalkarken yarttıgı titreşimle tekerler katlanıyor.
-fusagale montajından sonra heliye yaptıgım tek ayar gyronun gain ayarını degiştirmek oldu. çünkü fazladan eklenen gr lar kuyruk dengesini bozuyor.
-ışıklandırma sistemli olanlar genelde daha pahalı oluyor. ben onları almaktansa thk da flaşör setleri var 2 adeti 5 tl falan. onlardan alıp devresini çıkarttım ve başka ledlere takıp montaj yaptım daha ucuza geldi.
-malzeme kalitesine gelince glassfiberden yani kaliteli canopylerin yapıldıgı malzemeden. ayrıca helinin baglanacagı yerler carbon elyaflarla ayrıca güçlendirilmiş kalitesi ve saglamlıgı bana yeterli geldi. hatta elevator,aileron servo linklerine yer açmak için dramel ile bazı yerleri traşlamam gerekiyordu ve malzemenin sertligini o zaman daha iyi anladım.
-fusagale alırken önerim; gövdenin ayrılabilir kısmı ne kadar büyük olursa montaj o kadar kolay oluyor. yani benim fusagale mde ayrılabilir kısım trex600 ün pilinin konuldugu yere kadar dı ve montaj yaparken elim aradan girmediği için çok zorlandım.
-açıkçası en ufak kazada fusagale parçalanır ve bir parçasını dağiştirme şansınız kalmaz. bu nedenle alırken pilotajınızın en iyi oldugu dönemde almanızı tavsiye ederim.

omerbem
11-03-2010, 17:21
Merhaba, ben de Heliartist marka fusalagei rc-uwants dan 155$ aldım. Bilgilerde Fusuno yazmasında rağmen gelen ürün Heliartist ve Burak arkadaşın koyduğu resimlerdeki ile birebir aynı, üzerinde ışıklandırma falan yok. Kargo 53$ ancak şu anda backorder durumda. HK600 de kullanacağım, iniş takımlarını monte ettim ama henüz vakit bulup helikoptere montajını yapamadım. Bilgilerinize.

Gürkan Yücel
11-03-2010, 17:34
Burak merhaba,
Çok şık olmuş, eline sağlık. Kırımsız uçuşlar diliyorum.

walkytalky
11-03-2010, 21:08
öncelikle teşekkür ederim.

-airwolfu flying hobby den aldım. 4 saatlik indirimi vardı ve kargo dahil 200 dolara mal oldu.
-montaj yaparken resim koyamadım ancak şu anda havadan çekimler yaptıgım için airwolfu çıkardım. tekrar takarken resim çekerim.
-retract servosunun montajında ben ön tekere baglantı yapıp ön tekerden diğer 2 tekere beraber gelen metal çubuklarla baglantı yaptım. size önerim retract servo olarak satılan ve yüksek torka sahip servo almanız. aksi halde servonuz torqlu olsa dahi servo hızı fazla geliyor. hızı 0.25sn ve üzeri servolar iş görür. ayrıca yüksek torqa ihtiyaç var aksi halde heli ilk kalkarken yarttıgı titreşimle tekerler katlanıyor.
-fusagale montajından sonra heliye yaptıgım tek ayar gyronun gain ayarını degiştirmek oldu. çünkü fazladan eklenen gr lar kuyruk dengesini bozuyor.
-ışıklandırma sistemli olanlar genelde daha pahalı oluyor. ben onları almaktansa thk da flaşör setleri var 2 adeti 5 tl falan. onlardan alıp devresini çıkarttım ve başka ledlere takıp montaj yaptım daha ucuza geldi.
-malzeme kalitesine gelince glassfiberden yani kaliteli canopylerin yapıldıgı malzemeden. ayrıca helinin baglanacagı yerler carbon elyaflarla ayrıca güçlendirilmiş kalitesi ve saglamlıgı bana yeterli geldi. hatta elevator,aileron servo linklerine yer açmak için dramel ile bazı yerleri traşlamam gerekiyordu ve malzemenin sertligini o zaman daha iyi anladım.
-fusagale alırken önerim; gövdenin ayrılabilir kısmı ne kadar büyük olursa montaj o kadar kolay oluyor. yani benim fusagale mde ayrılabilir kısım trex600 ün pilinin konuldugu yere kadar dı ve montaj yaparken elim aradan girmediği için çok zorlandım.
-açıkçası en ufak kazada fusagale parçalanır ve bir parçasını dağiştirme şansınız kalmaz. bu nedenle alırken pilotajınızın en iyi oldugu dönemde almanızı tavsiye ederim.

verdiğiniz cevaplar için teşekkürler gerçekten çok bilgilendirici oldu.indirim super olmuş 200$ kargo dahil fiyat 600 'lük helikopter için bedava gibi bence.fuselage çıkarıp tekrar takmak zor olmuyor mu? servo hızı ve torq'una dikkat ederim gerçekten önemli bir bilgi.align fuselage'de ayrılabilir kısım büyük mü acaba?ikisi arasında kaldım align - heliartist airwolf.
en son söylediğiniz cümleye çok dikkat ediyorum :) kesinlikle pilotaj hatasını affetmez bu durumlar...

durlytaz
15-03-2010, 14:11
fusegale montajını tamamladıktan sonra heliyi çıkartmak zor olmuyor. iniş takımlarının 4 vidasını ve kuyruk rotorunu sökmek yeterli.
söylediğiniz modelleri görmedim bu nedenle yorum yapamam.

walkytalky
18-03-2010, 16:33
Futaba kullanıyorsunuz.Ben de futaba 7c kumandada THROTTLE CUT (TH-CUT) özelliğini nasıl ayarlayabilirim.herhangi bir terslik durumunda sol baştaki "A" switch'ine bu komutu atamak istiyorum.yardımcı olabilir misiniz?

Azalyn
12-04-2010, 10:54
Çok güzel görünüyor.

RoguE
18-05-2010, 00:46
Airwolf uçuş videonuzu hala bekliyoruz ;)

durlytaz
19-05-2010, 19:03
Şükrü Bey, şu sıralar 3d çalıştığım için airwolfun montajını yapmıyorum ama artık 700 ile çalışıp 600ü airwolflayabilirim. bu hafta sonu için montajlar video çekerim

RoguE
21-05-2010, 04:04
inşallah, vala merakla bekliyorum airwolf uçuş videonuzu :)

danger
12-11-2010, 10:55
tarsusyta mı yaptınız bunları

durlytaz
16-11-2010, 00:35
evet Tarsusta yaptım ve devam ediyorum. Modellerim evime sıgmadıgı için Altug ile atölyeyi ortak kullanıyoruz. Uygun oldugunuzda atölyede görüşürüz.

durlytaz
27-12-2010, 14:14
yeni resimler...

durlytaz
27-12-2010, 14:16
devam......

emo23
27-12-2010, 16:52
burak çok şık.
iniş takımları kapalı iken güzel bir video isteriz.

onder82
28-12-2010, 15:20
hayırlı olsun çok şık duruyor kırımısız uçuşlar dilerim...
bende Trex 500 ESP modelime 1 hafta evvel Airwolf fusagale sipariş vermiştim şuan İstanbul'a ulaşmış kargom ben aldıktan hemen sonra out of stock oldu sanırım sonuncuyu ben aldım :)

http://www.helidirect.com/align-500-scale-fuselage-kz0820110a-p-9426.hdx

durlytaz
29-12-2010, 11:46
sizede hayırlı olsun. Airwolf şu an stoklarda yok. Bu aralar ptt çok yogun normalde yurtdışına sevk edildi yazısından 2 gün sonra İstanbula ulaşır ertesi günde mersinde olurdu yılbaşı nedeniyle ekstra siparişler nedeniyle yogunlar.
Airwolf tek gövde oldugundan koli boyutu fazlaca büyük o nedenle gümrüge takılıyor ve normalden çok uzun zamanda sevk ediliyor.

RoguE
29-12-2010, 14:42
Harika görünüyor. çok beğendim :)

özelikle şu foto çok güzel çıkmış gerçek heli gibi büyük görünüyor

http://www.hobbyrc.com/forum/attachment.php?attachmentid=72029&d=1293448538

evet, bir uçuş videosu bekliyoruz mutlaka ;)

durlytaz
29-12-2010, 15:39
açıkçası fotograflarla birlikte videoda çekmiştik ancak çeken arkadaş öyle bir çekmiş ki videoyu dogru düzgün hale getirmek için kırptıktan sonra geriye video diye birşey kalmıyor. Anlayacagınız çeken arkadaşa bir daha makina vermemem gerektiğini anlamış oldum. Adam fullhd çeken makinayla sakin uçurdugum airwolfu 5dk içinde bozuk saat misali birkaç defa ancak yakalayabilmiş. o videoyuda burda yayınlamak airwolfa hakarettir :)

onder82
29-12-2010, 15:54
21/12/10 23:34 tarihinde ürün kargoya verilmiş takip numarasından baktığımda öyle görünüyor 70$ kargoya verdim şimdiye gelmesi lazımdı aslında, sanırım gelmesi yılbaşından sonra olacak :)
Burak resimlerde gördüğüm kadarı ile aynı radyoları kullanıyoruz retract'ta hangi servoyu kullanıyorsun iniş takımları hızlımı yoksa scale de oldugu gibi yavaş mı açılıyor

keynes
29-12-2010, 16:01
önder hayırlı olsun sana:)

ya şukru abi sanada alamadık gitti su airwolftan.. al be abi artık :) ulusun gokyuzunde su wolf :D

onder82
29-12-2010, 16:28
onur teşekkür ederim :)
burak adana'ya gelirsen video işini ben çözerim uçak çekimlerin'den bayaa tecrübem var Erdal abi (candane) süratli jetlerini uçarken (200kmh) ben çekiyorum sanırım senin heliyi kadrajda tutabilirim :)

durlytaz
29-12-2010, 16:39
Önder sagolasın. bizim Mersinde de fotografçı arkadaşlar varda o anda eldekiyle yetindik olmadı:)

Kargon 21inde yurtdışına sevk edildiyse ve ems degilse büyük ihtimalle 2011 de gelir. benimde towerdan 20sinde sevk edilmiş kargomun Türkiye ye girişi dahi görünmüyor.
Gümrüklü ürünlerde şu aralar işimiz zor.

retrack sistemi için hk dan http://www.hobbycity.com/hobbyking/store/uh_viewItem.asp?idProduct=5341 bu retrack servosunu almıştım. gücü yeterli ancak retrack servolarının end point ayarlaması ve reverse özelliği yoktur horn üzerindeki deliklerden ayarlayacaksın.
bu servoların özelliği yüksek açı degerlerinde çalışmaları ve yavaş hareket etmeleridir. bu servo 600 ün agırlıgına dayandı 500 için uygun olur ancak servo yuvasının ölçülerine bakıp almalısın.

onder82
29-12-2010, 16:54
ozaman benim heli 2011 model olacak ehe ehe :) şaka bi yana 2 gün önce HK dan lipo siparişi verdiğimde linkte belirttiğin servoyuda kargoya dahil etseydim çok iyi olacaktı
burda bi modelci arkadaşım 600 modelinde retrack servosu olarak mini 3$ lık jp kullanıyor bana tavsiye etti ama uçuşunu görme şansım olmadı ( yavaş veya hızlı ) mı açılıyor göremedim tercihen yavaş açılmasını isterimm..
Birde gündüz uçuşlarında'ki resimlerinde göremedim ışık kiti kullanıyormusun ?
ben burdan ışık kiti aldım heliye giydirmeden önce takmayı planlıyorum

durlytaz
29-12-2010, 19:07
Mini servo retrack servosu olarak kullanılmaz çünkü model 3kg airwolf 1kg toplam uçuş agırlıgı 4kg olan model için metal dişli 6kg torqlu servo lazım çünkü iniş sırasında biraz sert indiğinde tekerlekler direk servoya baglı oldugundan servoya aşırı güç biner dişliler metal degilse dişliler kırılır metalse torqu yetmezse tekerlekler kapanıp servoyu yakar.
Bende ilk airwolfu topladıgımda standart servo takmıştım 0.20sn olan servo dahi çok hızlı kapattı hiç anlamlı gelmedi bu servo ise 6v ta 0.34sn de kapanıyor.
benim airwolfta flaşör setini kendim yaptım ancak takmadım. açıkçası airwolfu 2. takışım ve scale olayları bana göre degil.
kumanda olarak aynı kumandayı kullanıyoruz.

RoguE
30-12-2010, 01:42
önder hayırlı olsun sana:)

ya şukru abi sanada alamadık gitti su airwolftan.. al be abi artık :) ulusun gokyuzunde su wolf :D

stoklara girsin alacağım :) firmalarda 190 $
heliprossda 150 $ civarında, onu bekliyorum ;)

RoguE
30-12-2010, 01:43
açıkçası fotograflarla birlikte videoda çekmiştik ancak çeken arkadaş öyle bir çekmiş ki videoyu dogru düzgün hale getirmek için kırptıktan sonra geriye video diye birşey kalmıyor. Anlayacagınız çeken arkadaşa bir daha makina vermemem gerektiğini anlamış oldum. Adam fullhd çeken makinayla sakin uçurdugum airwolfu 5dk içinde bozuk saat misali birkaç defa ancak yakalayabilmiş. o videoyuda burda yayınlamak airwolfa hakarettir :)

10 saniyelikte olsa bir uçuş videosu olmazsa olmaz ;)

onder82
30-12-2010, 02:18
yazını az önce gördüm tekrar teyitleşmek için arkadaşımı arayıp sordum aynen yazdığım gibi sadece servo markasını yanlış yazmışım jp degil Trex 600 de retrack servosu olarak artech marka plastik dişli 7-10gr lık servo kullanıyor şuana kadar bi sıkıntı yaşamamış sanırım senin servo başka bir problemden yandı helikopteri uçak gibi indirirsek degil artech en kaliteli servoyuda kullansak dişli sıyırması vb. problemler yaşamak mümkün ama heli yi kendi prensiplerine uygun yumuşak inişle indirdiğimizde herhangi bir sıkıntı yaşıyacağımızı sanmıyorum öenmli olan servonun retrackları düzgün kilitlemesi olacak bende aynı servoyu (artech) kullanacagım servo slower ilede servoyu yavaş hareket ettirip scale bi görüntü elde etmeyi düşünüyorum

onder82
30-12-2010, 02:26
stoklara girsin alacağım :) firmalarda 190 $
heliprossda 150 $ civarında, onu bekliyorum ;)

şükrü abi umarım en yakın zaman da stoklara girer bizde bir Trex 500 airwolf konusu açar videolar resimler paylaşırız şimdiden hayırlı olsun diyorum :)

RoguE
30-12-2010, 02:35
şükrü abi umarım en yakın zaman da stoklara girer bizde bir Trex 500 airwolf konusu açar videolar resimler paylaşırız şimdiden hayırlı olsun diyorum :)
Sağolasın ;)

onder82
03-01-2011, 15:50
bahsetmiş oldugum Trex 600 ESP nin dün videosunu çekme şansım oldu görüntü çok iyi degil video kamera ile çekmek isterdim İphone 4 le anca bu kadar haftaya video kamera götürecegim daha net videolar çekerim

p1Mccqb020w

RoguE
03-01-2011, 17:08
tek kelime ile harika olmuş airwolf uçuşunuz gerçektende.
işte budur heliyi heli yapan body.... imrendim açıkcası :)
modelinizde 600 olunca bayağı heybetli görünüyor havada... çok güzel

video kaliteside iyi. elinize sağlık.

bu arada sizin airwolf body sırf beyaz o dikkatimi çektide :hımm: ilk defa görüyorum

onder82
03-01-2011, 21:17
şükrü abi bir yanlış anlamayayı düzeltmek isterim model Trex 600 ESP arkadaşım mustafanın dikkat ettiğiniz üzere modeli kendinisi beyaz renge boyattı :)
videoyu yukarıda belirttiğim artech marka retrackt servosu kullanıldıgı için ekledim..
benim fuselage halen yolda geldiği zaman konu açıp giydirme işlemlerini resimlerini ve videosunu ekliecegğim :)
burak bi pazar Adanaya uçuşlara bekleriz

RoguE
03-01-2011, 21:25
şükrü abi bir yanlış anlamayayı düzeltmek isterim model Trex 600 ESP arkadaşım mustafanın dikkat ettiğiniz üzere modeli kendinisi beyaz renge boyattı :)
videoyu yukarıda belirttiğim artech marka retrackt servosu kullanıldıgı için ekledim..
benim fuselage halen yolda geldiği zaman konu açıp giydirme işlemlerini resimlerini ve videosunu ekliecegğim :)
burak bi pazar Adanaya uçuşlara bekleriz
Rica ederim sorun değil, durumu anladım :) sonradan tahmin ettiğim gibi boyanmış olabileceği aklıma gelmişti.

çok orjinal olmuş, beyaz bodyde harika duruyor ;)

emo23
04-01-2011, 00:23
off anam off :) ben tüm gün seyrederim bunun uçuşunu.

bahsetmiş oldugum Trex 600 ESP nin dün videosunu çekme şansım oldu görüntü çok iyi degil video kamera ile çekmek isterdim İphone 4 le anca bu kadar haftaya video kamera götürecegim daha net videolar çekerim

p1Mccqb020w

RoguE
04-01-2011, 02:00
off anam off :) ben tüm gün seyrederim bunun uçuşunu.

ne güzel dimi :) gözünü seveyim scalenin varya uçma yanında yat,

senin 600 'e de bir body alalım ;)