PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Egsoz icin conta ?

gumush
21-05-2010, 22:51
http://img96.imageshack.us/img96/4157/contam.jpg

sekildeki contaya ihtiyacim var. [ sb mp5 ] Egsozu bir arkadasimdan ikinci el olarak aldim ama contasi yoktu.

Nasil temin edebilirim ?

PhnX
22-05-2010, 01:04
Ben modellerimde mutlaka ve mutlaka sivi conta kullaniyorum. Oto parcalari satan yerlerden 300 derece C'a dayanan sivi contalardan edinebilirsin. Sadece tek basina resimdeki contalar tam izolasyon saglamiyorlar. Bu contalar ile birlikte etrafina sivi conta uygulayinca motorun sesi degisiyor ve kompresyonu cok artiyor.

Bu contalardan helikraft.com 'dan muffler gasket diye aratirsan bulabilirsin. 50'lik icin olanlarini alacaksin haliyle.

GuNeSh
22-05-2010, 16:54
MP5 kullanıyorum bende. MP5 600 e tam oturmaz. Alttaki carbon plate e denk geliyor egzozun bir kısmı. Tam sıkamıyoruz vidaları. 2 çözüm var. 1. si karbon plakayı biraz kesmek. diğeri de, daha fazla conta kullanarak egzoz ile motor arasını açmak. ben aşağıdaki linkteki sontadan 2 tane bir de mp5 ile gelen metal contayı kullanıyorum. tam denk geliyor uzunluğu.

http://www.helikraft.com/Miscellaneous+Items/RCT/RCT0014/Exhaust+Gasket+-+5+pcs+-+50+size+%28RCT0014%29.html

resimde gösterdiğiniz contalar klingerit conta diye geçer. sanayide her yerde bulabilirsiniz klinger contası. bunlar plaka plaka gelir sizin parçanıza göre keserek kullanırsınız. bir örneğini sanayideki bir contacıya götürerek bir kaç tane alabilrsiiz. ama kalınlığı az olduğu için mp5 de dediğin sorun olabilir. o yüzden bir kaç tane metal conta kullanıp uzatmanızı tavsiye ederim.

sarper'in dediği sıvı conta gayet yeterlidir. yüksek sıcaklık sıvı contaları genelde kırmızı olur. eğer egzoz ile manifold arasına sıvı conta sürecekseniz dikkat edin. fazla kullanmayın motora pislik gitmesin. egzoz motor bağlantısını yaptıktan sonra etrafına sıvı conta uygularsanız kaçak olmasın diye o da gayet yeterli olur diye düşünüyorum ben.

gumush
22-05-2010, 16:59
Gunes tsk ederim yanitin icin , bu metal contalar yeterli olacaktir degil mi ? Clinger contasida lazim olacak mi ?

5 li paket yeterli olur mu ?

GuNeSh
22-05-2010, 17:12
Gunes tsk ederim yanitin icin , bu metal contalar yeterli olacaktir degil mi ? Clinger contasida lazim olacak mi ?

5 li paket yeterli olur mu ?

Ben yazdığım gibi 2 tane bu metal contadan bir de MP5 ile gelen metal contayı kullanıyorum. Bu metak contalar yumuşak vidaları sıkınca hafif eziliyor. MP5 ile gelen metal conta linkte verdikleirme göre çok daha az kalınlıkta. mp5 ile gelen yaklaşık olarak 0.5mm kalınlıkta linktekiler ise 2mm civarı. kalınlıklıar ölçmedim kumpas ile ama gördüğüm kadarı ile yaklaşık bu şekilde kalınlıkları. Bu durumda sizde mp5 ile gelen conta olmadığı için 3 tane linkteki contadan kullanabilirisniz. ama şu da var araya ne kadar conta koyarsanız o kadar sızıntı yapacak yer olacaktır. bence bu contaları attıktan sonra egzoz contalar ve manifold olmak üzere etrafa bir sıvı conta çekin derim.