PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kurs..

Cenk Çömlek
04-10-2005, 12:54
Elektrikli bir heli aldım,kullanmasını bilmiyorum.Nerden öğrenebilirim yardımcı olursanız sevinirim...

RoCCo
04-10-2005, 19:19
Model nedir??

Ben ilk aldığım elektrikli helikopteri kendim uçurmayı öğrendim fakat baya bir masraflı oldu . Tavsiyem en başta sabırlı olmak . Helikopter ile birlikte gelen klavuzu iyice okumak .
Helikopter hobisinde acele edildiği taktirde ortaya kötü sonuçlar çıkıyor . Elektrikli helilerde stabilite sorunu olduğu için benzinli heliler gibi uçurmak ilk başta kolay değil .
En başta hover çalışmanı tavsiye ederim (helikopteri olduğu yerde kaldırma indirme eğitimi) . Helikopter yerdeyken , yerden ayakları kesilinceye kadar yavaş yavaş gazı arttırarak başlayabilirsin . Daha sonra düşük yükseklikte havada tutmaya çalış (yarım - 1 metre arası) . Uçururken tüm dikkatini helikoptere ver . Helikoptere devamlı arkadan bak . Sakın havalarda uçurayım diye acele etme , tecrübesi olmayan birisinin ilk başta böyle bir şeyi uçurabilme olasılığı neredeyse yuzde 0 .

rchine
04-10-2005, 21:02
helikopteri uçurmadan önce, kumandanın bigisayar çıkışı varsa uygun bir kablo ile bilgisayara bağlaman daha sonrada realflight gibi gerçekçi simülatörlerle alıştırma yapmanı öneririm, elin kumandaya alışmış olur, sende az çok helikopterin tepkilerini öğrenmiş olursun.