PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : balık gemisi ÇA-Kİ nin bitmiş hali

bela
30-06-2011, 20:48
Bir hafta kadar önce yüzde 95 i bitmiş halde resimlerini başka bir konunun sonuna eklemiştim ancak tamamlanmış her gemi yeni bir başlığı hakeder diye düşündüm. İşte son resimleri. Yarın sabah inşallah ilk avına gidecek ve inşallah sağ salim döner.

Not: Şimdi farkettim konuyu yanlış yerde açmışım. Yönetici abilerimden özür dilerim. Ne silebildim ne de taşıyabildim. :(

burak93
01-07-2011, 23:44
teknenin yapılış resimlerini paylaşırsanız ona göre yorum yaparız ve bu teknenin amacı ne hiç bir şey anlatmamışsınız

bela
25-07-2011, 21:12
teknenin yapılış resimlerini paylaşırsanız ona göre yorum yaparız ve bu teknenin amacı ne hiç bir şey anlatmamışsınız
Sanırım haklısınız. Tekne balık yakalama amaçlı yapıldı.Hedef kitledeki balıklar 1 kg altı. ( aslında zargana için). ölçüleri 90*49*25 . köpükten yapıldı, yağlıboya ile boyandı. 12v 7 ah kuruakü. 12v 3100 rmp zirai ilaçlama motoru, 57mm pervane. misina sarma makarası için 15 kg servo. Arkada görünen sepeti kaldırıp indirmek için 14 kg servo. balık yakalanınca öten alarm(1 tl lik pencere alarmı) . Teorik olarak sepetin kullanımı: Balık yakalanır, tekneye doğru çekilirken sepet suya indirilir, balık " U " şeklindeki kısma gelince -bu esnada sudan çıkmış oluyo- sepet kaldırılır. Artık balık iğneden kurtulsa bile sepete düşecektir. Belirtmem gereken bi husus kepçenin amacı balığı taşımak değil, torbayla peşinden sürüklemek gibi ..
Autocad da çizip dışcephe kaplamacılarda kestirdim. Tüm montajlar için inşaat köpüğü kullandım. ziyadesyle pratik . Galiba söyleyecek bişey kalmadı. Ha ! gayet yavaş gidiyor 6-7 km heralde. pil ömrü sınırsız gibi :) bi türlü bitiremedim 3 saat sonunda sıkıldım. Balığa inşallah daha var (zargana).

korcenk
24-09-2011, 15:13
usta balık tutabildinmi birde senin kullandıgın motoru nerden bulabilirim
iyi çalışmalar

bountr
30-09-2011, 16:00
Tekne gayet güzel olmuş, elinize sağlık, keşke suda giderken de videosu olsaydı. Ben de bu tarz bir tekne yapmak istiyorum.

bela
01-11-2011, 17:56
Insallah bayram tatilinde firsatim olacak. Videosunu eklerim.