PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : İpe bağlı gopro nasıl çekim yapar

abakusfx
05-03-2012, 00:45
Video yu izlemeden önce :kural:
Bu test amaçlı bir uçuştur 800gr uçma gücü olan bir quadın ayaklarına su geçirmez kabında bir go pro asılmıştır. Gopro ile ayaların arasındaki ip yaklaşık 20 cm daire şeklinde iki ayağa ve Gopronun iki ucuna asıldı. Toplam uçuş ağırlığı 898gr oldu kapasitesinin 98gr üstünde uçtu. ( Ne yapayım aklıma bu geldi mountların biri büyük oldu diğeri yetişmedi :D Servolar su koyverdi :kütküt: Kar kalkmadan bari bir denemiş olayım salınımlı olsada ufak makine ile nasıl bir çekim çıkacak dedim :ddd:

1 - Mide ve göz problemi olanlar izlemesin :P Sorumluluk kabul edilmez :D
2 - Müzik felan yok sesi kapatın hatta :(
3- 100 metre daha ileri gitseydim daha rahat olacaktı. Elektrik telleri yakın düştü .
4- Multiwii 10dof imu +v1.9 ile yapılan uçuşta yaw ekseni haricinde çok istikrarlı olduğu görüldü.
5- Gopro verdiğin paraya değen bir alet.;)
6- Goproda titreşim olmadıkça gayet iyi çekim yapılabiliyor.Mount tasarlarken dikkat edilecek şey titreşim olmaması :ahhahyt:
7- Düşüş Tellere yakın kalması ve yaw da döndüğü için toparlayamam dan dır :confused:

http://youtu.be/JEm97PwqtJA

Kötü olsada bu test uçuşunu izlediğiniz için teşekkürler.

TECHnic
05-03-2012, 01:11
Doğal gimbalmi olmuş oluyor bu şimdi? :)
İpin bi ucuna titreşim emici bir lastik koysaydınız:D

Neyse yinede kar kalkmadan kar'ı görmüş olduk.

redbaron38
05-03-2012, 01:16
güzel video için tesekkurler .bıde salantısı olmasa daha guzel olacakmış ..go proda bışı yok dımı ?

abakusfx
05-03-2012, 20:11
Doğal gimbalmi olmuş oluyor bu şimdi? :)
İpin bi ucuna titreşim emici bir lastik koysaydınız:D

Neyse yinede kar kalkmadan kar'ı görmüş olduk.

:lol: Ahmet pijama lastiği diyeceksin diye ödüm koptu :D
alet iyi dayandı yinede o sallanmaya gyro acc çok verimli KK olaydı bukadar bile havada tutamazdım :D

güzel video için tesekkurler .bıde salantısı olmasa daha guzel olacakmış ..go proda bışı yok dımı ?

İple sallanıyor quadın altında normaldir.:) zaten Test amaçlıydı ;) Evet yorumun için teşekkürler. :) Yok yok sağlam ileride bir şey çıkmazsa :lol:

ince999
05-03-2012, 22:22
Fahrettin bir ara gercek PİPER L 18 uçururken olmadık bir yerde fırtınaya yakalanmıştım yaklaşık yarım saat kadar senin videodaki görüntüler gibi haller yaşamıştım,o günü hatırlattın çok yaşa emi

abakusfx
06-03-2012, 10:37
Fahrettin bir ara gercek PİPER L 18 uçururken olmadık bir yerde fırtınaya yakalanmıştım yaklaşık yarım saat kadar senin videodaki görüntüler gibi haller yaşamıştım,o günü hatırlattın çok yaşa emi

Eyvallah yüzünde tebessüm eksik olmasın abi . Teşekkürler.

TECHnic
07-03-2012, 22:39
Neyse çalışmaların devamını bekliyoruz Fahrettin hocam:)

abakusfx
08-03-2012, 20:53
Neyse çalışmaların devamını bekliyoruz Fahrettin hocam:)

Mount yok servo kalmadı :D Harc bitti yapı paydos şimdilik :D