PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Trex 700 Donanım Seçimim Nasıl ? Sizin Tavsiyeleriniz?

trex700
07-03-2012, 22:02
KODLAR :

BAZILARI BACKORDER , BİLİYORUM. BU ARALAR ALAMAYACAĞIM İÇİN SORUN YOK BEN ALANA kadar STOKLARA GİRER

HobbyKing : Kumanda pili : HK.1500.TX.L

HobbyKing : Kumanda : JR-DSX9-M2

Basit Kit : AmainHobbies : AGNKX018009 ( Kendi Seçimime Göre Toplayacağım İçin Basit Kit )

Regülatör : AmainHobbies : AGNHE50H10 ( 2in1 olduğu İçin Align Regülatör Buji Isıtıcısıyla Uğraşamam ! )

Governor : AmainHobbies : AGNHE50H09

Pal : AmainHobbies : RVCLE693SEFBL ( Radix de Olabilir. )

Starter : AmainHobbies : AGNHFSSTQ06 ( Şık , Herkes Memnun )

Servo Horn X2 : AmainHobbies : AGNHSP61007 ( Metal Her Zaman İyidir )

Kanopi : AmainHobbies : AGNHC7203 ( Görünüşü Güzel )

Turbo Fan : AmainHobbies : LYX0061 ( Faydası Var mı Bilmiyorum )

Boom Brace Destek Parçası : AMAİNHOBBİES : MHETX7049AB ( .... )

Metal Rudder Servo Mount : HELİDİRECT : H60183M ( Metal İyidir )

Elevator Servo Mount : HELİDİRECT : HN7074M ( Metal İyidir )

Motor : HELİDİRECT : OSMG1961 ( daha Büyük Motor Daha İyi Sanki .. YS de Var Aklımda )

Egzoz : HELİDİRECT : OSMG2884 (...)

yakıt Pompası : HELİDİRECT : HCAP3015 ( Elektriklinin Piliyle Uğraşamam :) |

Yakıt Hortumu Spiral : HELİDİRECT : HCAP2200 ( ... )

Yakıt Hortumu Düz : HELİDİRECT : EDN-1146B ( Spiralle Bitmiyor Bu İş Düz De Lazım )

DFC Kafa : HELİDİRECT : H70089A ( Normali LE Olduğu İçin. FBL Kafa Da Eskidi Artık Bu Çıkınca..)

Stopper : HELİDİRECT : HN7006AF ( DFC'de Stopper olmadığı İçin..)

Starter Bataryası : HELİDİRECT : HBP22502 (....)

Alıcı Bataryası : HELİDİRECT : HBP22502 (11.1 Volt Olur mu Bilmiyorum. 7.4v Olmalı Sanırım . Yardım Edin )

Flybarless Sistem : AMAİNHOBBİES : BTXM76000C ( Herkes Tarafından Kullanılan Bir Sistem Olduğu İçin )

Şarj Aleti : HOBBYKİNG : TQ4 (İyimidir Bilemiyorum 2. Seçenek Olarak Hyperion Diyorum )

Şarj Aleti İçin Enerji Kaynağı Power Supply : HOBBYKİNG : T-20PS

2. Seçenek Şarj Aleti : AMAİNHOBBİES : HP-EOS0720ISD3

Gaz Servosu : HELİDİRECT : BL9180

Cyclic Servoları : HELİDİRECT : BL9180_3CB

Kuyruk Servosu : HELİDİRECT : BL9188

EVET ARKADAŞLAR SİSTEM BU... TAVSİYELERİNİZİ BEKLİYORUM

keynes
07-03-2012, 22:21
kaç milyon dolar tuttu acaba hepsi :D
valla tavsiye edecek pek fazla bişey kalmamış a-z ye herşey tamam gibi bi tek itirazım var, daha dogrusu tavsiye...

microbeastx kullanıcısı olarak hitec aurora 9 kullanmayıpta dsm2 li kumandam olsaydı beastx alırken ar7200bx alırdım, cunku hem alıcı hem microbeastx gyrodur kendileri :) elindeki alıcıyıda baska modelinde kullanabilirsin boylece ;)

http://www.amainhobbies.com/product_info.php/cPath/2_1367_1368/products_id/217722/n/Spektrum-AR7200BX-7CH-DSMX-Flybarless-Control-System-w-BeastX

trex700
08-03-2012, 00:32
spektrumu alınca beastx e gerek kalmıyormu ? sanırım 2 sinide almalıyım... Tavsiyeniz için teşekkür ederim.. gerçekten milyon dolay denecek şekilde :D 7500 tl tuttu :S

Düzenleme : Alıcı Pili 7.4 volt 2cells mi olmalı ? 11.1 volt seçtim ama...

keynes
08-03-2012, 07:47
hayır yanlış anlamışın, beastx ve spektrum un ortak ürünü ar7200bx, hem 3axsis gyro hemde alıcı yerine geçiyor..

alıcı pili içinde 7.4 2s pillere bakın.. 11.1 regulatore uymaz..

keynes
08-03-2012, 07:51
o regulatorude önermem cabuk bozuluyor...

http://www.gryphon-mall.com/product.php?id_product=37

trex700
08-03-2012, 13:53
teşekkürler regülatör tamam. onu alırım. şimdi sadece spektrumu alıyorum. güzelmiş bu

Düzenleme : Buji Isıtıcı mı Kullanacağım bide :D ?

MutluTEKIR
08-03-2012, 15:22
valla ben eskiden align ın 2 in1 buji ısıtıcılı regülatörünü kullanıyordum memnundum da pek sorunu yoktu. buji ısıtıcısıyla uğraşmıyorsun güzel tarafı buydu. align ın hemen bozulacak bir ürün yapacağını sanmam, bozulursa da değiştirirsiniz çok pahalı bir şey değil regülatörü. bu nedenle ben olsam align ınkini alırdım.

yalnız gerçekten fazla şey almışsınız hem çok pahalı hem de gümrükte takılabilir. bunun yerine en başta uçurmak için gerekli malzemeleri alın derim, daha sonra upgrade gibi malzemeleri kırım oldukça sipariş verirsiniz ya da uçmaya başlayıp acemiliği attıktan sonra.
helikraft a da bakın derim, ucuz ve güzel ürünleri oluyor.

bence başta governer ile metal servo hornlara gerek yok, motorun rodaj döneminde governersız kullanılması daha iyi olur. tam ayarları yaptıktan rodaj dönemi bittikten sonra governer takarsınız. bu nedenle sonradan sipariş verebilirsiniz. metal hornlara ise iyi bakmıyorum, çünkü çok sert bir kırımda bu servo hornları kırılsın ki tüm kuvveti servonun içindeki dişlilere aktarmasın. metal dişliler her ne kadar kırılmaz olsalar da hasar görmez değiller sonuçta. o yüzden metal her zaman iyi değildir.

turbo fan ise motor soğutma kapasitesini artırmak içinmiş, eğer aşırı sert 3d yapmayacaksanız gereksiz, çünkü motorun gereğinden fazla soğuması da zararlı fazla ısınması da zararlı ;)

şarj konusunda hobbyking kendisini geliştirdi iyi ürünleri var ama sizin bataryanız küçük olduğundan (7.4v 1000mah civarı) küçük dandik bir şarj aleti her türlü işinizi görecektir, eğer elektrik helilerle de ilgileniyorsanız veya uçaklarla tabiki güzel bir şarj cihazı gerekli ama accucell 6 var bende her türlü işimi görüyor 2-3 pil doldurmaksa amaç.

trex700
08-03-2012, 19:03
peki bana extra ekipmanları yazarmısınız pek gerekli olmayanları onları sileyim

trex700
08-03-2012, 20:59
aaa arkadaşlar bu olmadı şimdi .. yüksek voltaj servoya düşük voltaj regülatör seçmişim uyarmıyorsunuz :) şimdi öğrendim

MutluTEKIR
08-03-2012, 23:03
"Merhaba Benim Seçtiğim Servolar Yüksek Voltajmış. Scott Gray Reactor x2 Regülatörü yüksel voltaj mı ?"

şimdi hocam, yüksek voltaj servo kullanabilmek için yüksek voltajlı regülatör kullanmak gerekir ama herşeyden önce yüksek voltaj destekleyen bir alıcı kullanmak gerekir. senin alıcın destekliyor mu yüksek voltajı? bu yüksek voltaj yeni çıktı ve yaygın değil. bir helikopterde de yüksek voltaja gerek yok şahsen aşırı sert 3d yapmıyorsan genelde scale uçaklar içindir bunlar. o yüzden normal voltajdan şaşma derim :) servolar yüksek voltaj olduğundan dolayı bayağı pahalıdır sanırım. gerek yok gerçekten bu kadar para vermeye. metal dişli 4-5kg luk hızlı servolar her türlü iş görür. ha yok ben para vereceğim illaki diyorsanız da bls serisi servolar var futabanın normal voltaj olanları da vardı bunlar baya kalitelidir.

MutluTEKIR
08-03-2012, 23:05
voltaj konusuna gelirsek, genelde kullanılan alıcı ve servolar 4.8-6V arasında çalışır, ama yeni yüksek voltajlı ekipmanlarla daha da yukarı çektiler bu değerleri. faydası ne 10-15 kg*cm ye varan torklar ve daha yüksek hızlar elde edilebiliyor. gerekli mi tartışılır. çok büyük uçak modellerinde gerekli olabilir.

keynes
08-03-2012, 23:34
mutlu beastx ler 2s lipo destegi var dolayısıyla yuksek voltajlı servolarıda destekliyor o bakımdan sıkıntı olmaz, benım gonderdiğim linkteki regulator sınıfında bir numara :) voltajı arkadaki switchlerle secebiliyosun , tork ve hız için öneririm.. başlangıc için ihtiyac duyulmayabilir ama ilerleyen zamanlarda voltaj yukseltilebilir...

buji ısıtması için ise switchglo olabilir bu kadar kaliteli kitin üzerinde, eger pahalı gelirse buji uzatması ile klasik yöntem seçilebilir...

http://www.youtube.com/watch?v=p7GZnbm3fjo&feature=related

MutluTEKIR
09-03-2012, 01:10
beastx lerin alıcılı versiyonundan bahsediyosan sanırım Onur abi değil mi?
vay be helikopterden emekli olduk neler olmuş piyasada :D

trex700
09-03-2012, 13:27
arkadaşlar peki scott gray reactor x2 yüksek voltaj mı ? spektrum alıcı&beastx yüksek votaj sanırım okuduklarıma göre ...

MutluTEKIR
09-03-2012, 16:26
yüksek voltaj destekliyor ;)

trex700
09-03-2012, 20:50
teşekkürler şimdi listedeki ekipmanlar birbirine uyumlu mu ?

trex700
09-03-2012, 20:55
mutlu beastx ler 2s lipo destegi var dolayısıyla yuksek voltajlı servolarıda destekliyor o bakımdan sıkıntı olmaz, benım gonderdiğim linkteki regulator sınıfında bir numara :) voltajı arkadaki switchlerle secebiliyosun , tork ve hız için öneririm.. başlangıc için ihtiyac duyulmayabilir ama ilerleyen zamanlarda voltaj yukseltilebilir...

buji ısıtması için ise switchglo olabilir bu kadar kaliteli kitin üzerinde, eger pahalı gelirse buji uzatması ile klasik yöntem seçilebilir...

http://www.youtube.com/watch?v=p7GZnbm3fjo&feature=related

hocam o videodakini bulamadım bu olurmu ? http://www.zrcusa.com/

keynes
10-03-2012, 00:40
oda olur, soylediğim zaten linkini verdigin,

ama daha ucuz kaliteli olarak http://www.gryphon-mall.com/category.php?id_category=4 da var..

dreams82
10-03-2012, 01:07

ama daha ucuz kaliteli olarak http://www.gryphon-mall.com/category.php?id_category=4 da var..

Şunu da hiç sevemedim he :D
Zaten starter basmaya modelin yanına gidiyorsun. bir de uzaktan buji ısıtmakta neymiş :D

Bir tavsiye de benden olsun. Kesinlikle metal servo hornlardan uzak durun.
Neredeyse her çakılmamda servo hornum kırıldı. Eğer servo horn kırılmasaydı ben bütün bu darbelerin sonuncunda ds610 dişlisi değiştiriyor olurdum :D

trex700
10-03-2012, 12:51

Şunu da hiç sevemedim he :D
Zaten starter basmaya modelin yanına gidiyorsun. bir de uzaktan buji ısıtmakta neymiş :D

Bir tavsiye de benden olsun. Kesinlikle metal servo hornlardan uzak durun.
Neredeyse her çakılmamda servo hornum kırıldı. Eğer servo horn kırılmasaydı ben bütün bu darbelerin sonuncunda ds610 dişlisi değiştiriyor olurdum :D
hocam o kadar para vereceğim için hiç bir şeyin ucuzuna kaçmadan ben switch glo yu alayım.teşekkür ederim / tavsiyeniz için teşekkür ederim metalin daha sağlam olacağını düşündüm ama servo horn ile kurtarmak daha iyi :D

Düzenleme : Çok Teşekkür Ederim Herkese

trex700
10-03-2012, 12:58
Arkadaşlar Başka Sorularım da var. SwitchGlo Nasıl Kullanılır ? Buji ısıtması üzerindeki ışığın yanıp sönmesiyle mi olur sabit yanmasıyla mı ( videodaki ) Alıcı Pilinin Durumunu Öğrenmem Lazım Align'in Pil Göstergesine Benzer Birşey Önerirmisiniz.

DÜZENLEME : BU SPEKTRUM&BEASTX SİSTEMİ JR DSX 9 DA KULLANABİLİRMİYİM ?

trex700
12-03-2012, 23:42
90lık Model İçin . Trex 700

AmainHobbies -- HCAP5105

trex700
13-03-2012, 00:03
Sizce Hangi Egzozu Kullanmalıyım ys motorda ? (91lik).

Hatoriler Nasıl ?

ÖRNEK OLARAK YS MOTORUN ÇIKIŞ AĞIZI DİKDÖRTGEN , AMA HATORİ EGZOZUN AĞZI YUVARLAK.. UYMSUZLUK OLMUYORMU ? EGZOZ AĞZININ KAPSADIĞI YERLERİN DIŞINDA KİRLENME VS OLMUYOR MU ?

keynes
13-03-2012, 00:13
yakıtlı bir helin varsa mutlaka helinin sagı solu yağ olur, ucus sonrası temizlemek gerek ;) egzos motor uyumsuzlugu olmaz, sadece performans ve ses olarak etkileyebilir.. outrange,align,hatori egzoslar fena diildir.. outrange ve align kullandım suana kadar, ikisi arasında bariz ses farkı var, outrange daha fazla gereksiz yere ses çıkarıyor.. motordan korkuyosunuz acaba cok mu ısındı diye.. hatoriler içinde gereksiz yere ses cıkarıyor cok bagırıyor gibi yorumlar okumuştum..

keynes
13-03-2012, 00:16
90lık Model İçin . Trex 700

AmainHobbies -- HCAP5105

gereksiz bence, starter pratik değil ve ucak için... akü cok ağır oluyor.. power unit de gereksiz.. buji ısıtıcı almak daha pratiklik saglıyor...

not: sorularını tek başlık altında toplarsan seviniriz...

trex700
13-03-2012, 01:40
yakıtlı bir helin varsa mutlaka helinin sagı solu yağ olur, ucus sonrası temizlemek gerek ;) egzos motor uyumsuzlugu olmaz, sadece performans ve ses olarak etkileyebilir.. outrange,align,hatori egzoslar fena diildir.. outrange ve align kullandım suana kadar, ikisi arasında bariz ses farkı var, outrange daha fazla gereksiz yere ses çıkarıyor.. motordan korkuyosunuz acaba cok mu ısındı diye.. hatoriler içinde gereksiz yere ses cıkarıyor cok bagırıyor gibi yorumlar okumuştum..

Çok Teşekkür Ederim :)

Hatoride karar kıldım sonuç olarak sizce nasıl ? ses tamam ama performans ? ses fazlalığı neden oluyor motora zararı var mı ?

ve bunlar ;

Arkadaşlar Başka Sorularım da var. SwitchGlo Nasıl Kullanılır ? Buji ısıtması üzerindeki ışığın yanıp sönmesiyle mi olur sabit yanmasıyla mı ( videodaki ) Alıcı Pilinin Durumunu Öğrenmem Lazım Align'in Pil Göstergesine Benzer Birşey Önerirmisiniz.

DÜZENLEME : http://www.youtube.com/watch?v=rXQMR2ytWEs Futaba BLS152 Servolar Çok Mu Ötüyor ?

Os Motorlar Nasıl Os Egzoz Nasıl ?

trex700
13-03-2012, 22:47
gereksiz bence, starter pratik değil ve ucak için... akü cok ağır oluyor.. power unit de gereksiz.. buji ısıtıcı almak daha pratiklik saglıyor...

not: sorularını tek başlık altında toplarsan seviniriz...

Hocam Pratik Olmasa Bile İdare Edermi ? Kalite olarak ?

Çok Teşekkür Ederim

Hatoride karar kıldım sonuç olarak sizce nasıl ? ses tamam ama performans ? ses fazlalığı neden oluyor motora zararı var mı ?

ve bunlar ;

DÜZENLEME : http://www.youtube.com/watch?v=rXQMR2ytWEs Futaba BLS152 Servolar Çok Mu Ötüyor ?

Os Motorlar Nasıl Os Egzoz Nasıl ?

Starter'da Starter Shaftsız mı ?

keynes
14-03-2012, 00:03
bole bişey alman gerek
http://www.amainhobbies.com/product_info.php/cPath/2_399_596/products_id/155583/n/Align-Super-Starter-Helicopter-Yellow

şaftı olmalı...

hatorilerden alırsın performans sıkıntı olmaz...
switchglow da nasıl bilemiyorum ama ışık yanarken buji sıcaktır ve 10 sny sonra otomatik kapanır..

alıcı pil durumu için basit olarak model ustune gösterge koyabilirsin, yada telemetry özellikli bir kumanda alırsın, yada modullü telemetry yaparsın..

digital servoların ses cıkarması normaldir, cok hassastırlar çözünürlükleri yuksektir...

os motordan şaşma ;)

trex700
14-03-2012, 14:26
bole bişey alman gerek
http://www.amainhobbies.com/product_info.php/cPath/2_399_596/products_id/155583/n/Align-Super-Starter-Helicopter-Yellow

şaftı olmalı...

switchglow da nasıl bilemiyorum ama ışık yanarken buji sıcaktır ve 10 sny sonra otomatik kapanır..

alıcı pil durumu için basit olarak model ustune gösterge koyabilirsin, yada telemetry özellikli bir kumanda alırsın, yada modullü telemetry yaparsın..

digital servoların ses cıkarması normaldir, cok hassastırlar çözünürlükleri yuksektir...

os motordan şaşma ;)

Çok teşekkür ederim

Aşağıdaki Mesajımda Yazdım ;

trex700
14-03-2012, 14:28
bole bişey alman gerek

şaftı olmalı...

os motordan şaşma ;)

Çok teşekkür ederim

1.bu arada os mu ys mi desek ?

2.Gryphon autoobooster nasıldır _?( yanlış yazmış olabilirim ) switch glo daha iyi geldi ama yine sorayım .

3.Bu Beastx&spektrum alıcı sistemi jr dsx9 da kullanabilirmiyiz ?

4.Jr dsx9 da telemetri yok sanırım. uygun gösterge için link varmı ? ( batarya göstergesi )

trex700
14-03-2012, 14:29
flood için özür dilerim yanlışlıkla oldu

keynes
14-03-2012, 19:16
dsx9 da telemetry özelliği yoktur, telemetry özellikli istiyosan dx8 yada aurora9 alacaksın...

ar7200bx için kumandanın ya dsm2 olması gerek yada dsmx destekli olması gerek...

a9 alacak olursan normal beastx alman gerekir...

senn yerinde olsam gyrhon regulator ve booster set olarak alırdım...

eski bir çin atasözü derki " OS olsun çamurdan olsun :) "

trex700
15-03-2012, 15:38
dsx9 da telemetry özelliği yoktur, telemetry özellikli istiyosan dx8 yada aurora9 alacaksın...

ar7200bx için kumandanın ya dsm2 olması gerek yada dsmx destekli olması gerek...

a9 alacak olursan normal beastx alman gerekir...

senn yerinde olsam gyrhon regulator ve booster set olarak alırdım...

eski bir çin atasözü derki " OS olsun çamurdan olsun :) "

teşekkür ederim .. set olarak hangi sitede var acaba ? OS105 Nasıl %15 nitro da bile çoşuyor alet. hacmi büyük olduğu için uçuş süresi değişecektir. os 105 kaç dk uçar ? ys 120 5 dk uçuyor mesela bu öylemi ? :S

kumanda olarak ne dersiniz ?

keynes
20-03-2012, 23:39
gyrhon regulator+autobooster set olarak goremedim, zaten satılan sitelerde onlarda oluyor, olmadı kendi sitesinden alabilirsin...

os105 cok buyuk bir motor, performansıda yakıt tüketimi vs... ona gore olacaktır tabi

kumanda için a9 oneririm, kendimde kullanıyorum kullanıcı dostudur..

trex700
30-03-2012, 00:19
teşekkür ederim hocam.. en iyisi 90lık motor ve bir a9

trex700
23-04-2012, 18:01
Yeni Sorular :

Spektum Ar7200BX Yüksek Voltaj Destekliyormu?

Gyrphon regülatör + http://www.gryphon-mall.com/product.php?id_product=79 olurmu ?

trex700
23-04-2012, 18:01
Yeni Sorular :

Spektum Ar7200BX Yüksek Voltaj Destekliyormu?

Gyrphon regülatör + http://www.gryphon-mall.com/product.php?id_product=79 olurmu ?

flood için özür dilerim..

keynes
23-04-2012, 20:06
ar7200
Voltage Range: 3.5V - 8.5V

yani 2s lipoyu direk baglayabilirsin,
ama gyrphon regulator diil o linkteki, buji ateşlemeye yarıyor...

gyrphon regulator istiyosan http://www.gryphon-mall.com/product.php?id_product=37

sadece kuyrukta yuksek voltaj isterim diyosan http://www.gryphon-mall.com/product.php?id_product=39

trex700
24-04-2012, 13:53
ar7200
Voltage Range: 3.5V - 8.5V

yani 2s lipoyu direk baglayabilirsin,
ama gyrphon regulator diil o linkteki, buji ateşlemeye yarıyor...

gyrphon regulator istiyosan http://www.gryphon-mall.com/product.php?id_product=37

sadece kuyrukta yuksek voltaj isterim diyosan http://www.gryphon-mall.com/product.php?id_product=39

Teşekkür Ederim Hocam ..

1.Buji Isıtıcısını Sormuştum verdiğim linkteki alet gyrphon regülatöre olurmu ? üzerindeki düğmeyle çalışıyor ?

2.cyclic+ kuyruk yüksek olmalı gyrphon regülatör oluyor ?

3.AR7200BX 8.5 Olduğuna Göre Yüksek Voltaj ?

4.Düşük Voltaj KORUMASI İçin ALARMLI Buzzer Arıyorum Hangisi Uygundur ?

keynes
24-04-2012, 20:51
bu tiny ignition için Input voltage : 3.2V~16V(1~3 LiPo Cells) yazıyor, alıcı kanalların 4,8v standart olarak verir zaten istersen alıcının bos kanalına tak voltajı ordan çeksin, istersen regulatorun aux kanalına tak(gyrphon regulatorde aux diye ekstra çıkış var kanal harici) mantıklısı elinde varsa gyrphon regulator varsa ona takmaktır.. boşa kanal harcama, sinyale zaten ihtiyacı yok..

şimdi sadece kuyruk servosunun hızını artırmak isteyen olursa diye 2 kanallı regulalator yapılmış, ama diger regulatorde butun helideki servoları yuksek voltaj ile çalıştırabiliyorsun...

ar7200bx yuksek voltajla çalışıyor evet.. ama önemli olan servoların.. servoların kaç V ile çalışıyorsa gyrphon regulatorde çıkışı ona gore ayarlamalısın.. en fazla zaten 2s lipo kadar verebilirsin... servolar 4.8v, 6.0v, 7.4v, 8,4v olarak ayrılırlar.. standartları 4.8v ve 6v cogunda.. o yuzden aldıgın servoların özelliklerini mutlaka araştır..

düşük voltaj koruması diye bi durum olmaz zaten, eğer regulatorun havada servoların istedigi voltajı anlık olarak pilden alamayıp servolara iletemezse tüm sistemin brownout olur.. (voltajın ani olarak çalışma voltajının altına düşmesi olayı) dolayısıyla alıcın kendisine reset atar yada servoların ani olarak çalışmayı durdurur.. al başına bela işte...

ayrıca gyrphon regulatorun üzerinde hali hazırda buzzer mekanizması var zaten...

trex700
25-04-2012, 03:34
teşekkür ederim hocam .. 3. dediğiniz için ne yapılabilir ?

eğer regulatorun havada servoların istedigi voltajı anlık olarak pilden alamayıp servolara iletemezse tüm sistemin brownout olur.. (voltajın ani olarak çalışma voltajının altına düşmesi olayı) dolayısıyla alıcın kendisine reset atar yada servoların ani olarak çalışmayı durdurur.. al başına bela işte...

keynes
25-04-2012, 19:55
sağlam bi regulator alcan işte :) onu diyorum... madem bu kadar keliteli mazlemeler alacaksın, o zaman güç kaynagın iyi olacak ;) gyrophn regulatoru tavsiye ederim, surekli voltajı istenen duzeyde tutuyor, onceki regulatorum aligndı dayanmadı bana :) brownout gordum, gyrophn aldım sorun kalktı ortadan :)

trex700
28-04-2012, 01:29
Çok Teşekkür ederimmm :)))))

trex700
01-05-2012, 16:29
sağlam bi regulator alcan işte :) onu diyorum... madem bu kadar keliteli mazlemeler alacaksın, o zaman güç kaynagın iyi olacak ;) gyrophn regulatoru tavsiye ederim, surekli voltajı istenen duzeyde tutuyor, onceki regulatorum aligndı dayanmadı bana :) brownout gordum, gyrophn aldım sorun kalktı ortadan :)

Hocam Peki Şarj Aleti Öneriniz Nedir ? Kaliteli Olmalı En Azından 2 tane 5000 6s pili şarj edebilen ? + power supply tavsiyesi istiyorum teşekkürler.

Trex 700 Nitro İçin DFC Kafa Nerde Bulurum Stokta yok ta..

Düzenleme : Bugün İtibariyle Listemdeki Outrage BL 9180 Servolar Stokta YOK Durumuna Girmiş Hangi Site Güvenlidir ?

BL 9188 Tail Servo Var Ama İşimizi Garantiye Alalım 9188 Servo İçin de Güvenli Site Arıyorum.

Googleye Yaz Diyeceksiniz Sonuna Kadar Haklısınız Ama Hiçbir Sitede Bulamadım

keynes
06-05-2012, 10:49
http://helidirect.com/align-t-rex-700dfc-main-rotor-head-upgrade-set-h70089a-p-26196.hdx

http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__19681__HobbyKing_Quattro_4x6S_Lithium_Polymer_Mu lti_Charger_USA_Warehouse_.html

outrange servoları helidirect dışında bulmak zor...

aldgınız parçalar kit vs var mı suana kadar?

trex700
07-05-2012, 19:02
sayılır hocam kit var sadece elimde :))

Düzenleme : Çok Teşekkür Ederim. Şarj Aleti İçin Hangi Power Supply'i önerirsiniz?

http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__19681__HobbyKing_Quattro_4x6S_Lithium_Polymer_Mu lti_Charger_USA_Warehouse_.html