PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Acıl Hovercraft Yapımı malzemeleri

gestank
06-04-2012, 23:18
Merhaba Sayın Forum Üyeleri;

Şuan Üstünde çalıştığım ''HOVERCRAFT'' adlı projemde sizi engin bilgilerinize sığınıyorum.
İlk olarak bir kaç sorum olacak;

1-)Eteği hangi malzemeden yapmalıyım.
2-)Şişirmek için kaç motor kullanmalıyım ve bunların yeri nerede olacak.
3-)Helikopter beyini yeterli olurmu (3 kanallı)

ŞİMDİLİK SORULARIM BUNLAR...

gestank
07-04-2012, 08:28
yardım eden yok mu

bbayram
07-04-2012, 10:29
Forumda bir kaç kişi yapmıştı ve detaylı olarak anlatmıştı biraz araştırılsan forumda bulabilirsin sanırım ödev olarak veriyorlar.youtubeye de göz atın oradada çok detaylı anlatımlar var...Kolay gelsin...

erolsngl
03-06-2012, 14:28
hocam ne yaptın yaptınmı benim de hovercraft projem var ama sana uyarmı bilmem ana şasemi diyim gövdemi diyim bilmem elimde flexglas var ondan yapmayı düşünüyorum etek olarakta tatami minderler den yapmayı düşünüyorum motorda edf olacak benin projede http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__18917__HobbyKing_EDF_Hoverjet_Plug_and_Hover_USA _Warehouse_.html
bunun gibi
3 kanal yeterli eğer doğru biliyorsam çüntü 2 motor 1 servo yeter sanırım

benimde motorlar ve pil hakkında bilgim yok yeniyim oda muhtemelen yapacağın boyut ve malzelerle alakalı ve istediğin performans

yerleride ağırlık merkezini tam ortaya ve en alt seviyeye getirmek devrilmesini zorlaştıracaktır bunlarda ancak motor pil vb. parçaları alıp şasyi şekillendirdikten sonra karar verile bilir yani en son ince ayarlar kısmında tabiki bu dediklerim sıfırdan bi hover yapmak için daha önceden yapılmiş projelerden birini yaparsan bu hesaplamalar yapılmıştır direk üretime geçersin.