PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Arkadaşlar Deniz Botuma Motor Takmak İstiyorum Yardımlarınızı Bekliyorum..

BRKYKLS
04-05-2012, 17:06
103171

Merhaba arkadaşlar şu resimdeki gibi bir deniz botum var.Bu botun arkasına sağlam bir motor yardımı ile pervane takıp gitmek istiyorum.Çok hızlı olmasına gerek yok.12V'luk bir motoru fana bağlamayı düşünüyorum sizce bundan 2 tane yaparak arkaya koysam nasıl bir sonuç alırım sizin bu konuda ki fikirleriniz nelerdir benimle paylaşırsanız çok sevinirim.Pek bir şey bilmediğimden dolayı konuyu buraya açtım moderator arkadaşlar yanlış yere açtıysam bakabilirse memnun olurum.

ceb76
04-05-2012, 18:18
Modelcilikte kullanılan motorlarla bu tip bir projeden verim alman üzgünüm ama mümkün değil. Birşeyler yapılabilinir mi? Elbette. Bunun için çok pro. bir sistem kurmak (hazırını almak çok daha ucuza ve kolaya gelir) veya işi tam karakucak güreşe çevirmek gerekir. Ama haspelkader botu hareket ettirseniz bile, açıkcası deniz/göl şakaya gelmez. Sıkıntılı bir duruma düşmenizi istemem.

BRKYKLS
05-05-2012, 23:40
haklısız fakat sorun değil yani yapıcam şeyi merak ediyorum açıkcası uğraşmak hoşuma gidiyor motorla uğraşmayıp direk olarak fana elektrik versem dönermi acaba?

Theriseofcbra
14-08-2013, 22:56
kardeşim böyle bir konu açmışsında sen bunun üstüne binmeyi düşünüyorsun en az 70 cc 3 slindir bir motor lazım :hımm: buda modelceliğin dışına çıkar illa devam etmek istiyorsan botu değişmen şart plastik malzeme ve hava ile dolu olduğu için küçük bir kıvılcımda bot su alır ;oleeea: ceb 76 kardeşimizin dediği gibi deniz göl ırmak baraj vs şakaya gelmez canından bile olabilirsin :eeeeyoo: bu yüzden bu konuyu devam ettirmen bişi farketmez yani isteğin gibi fan felan acemisin galiba sen bu konuyu derim kapsamla araştır plastik malzemenin motorlu bot ve teknelerde işi yoktur :) illa devam edersen zodıac bot veya tahta tekne kullan ona 70 cc 3 slindir motor tak büyük ölçüde isteğini karşılarsın ;) ;) ;) :cilgin: