PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Çalışmayan Raptor 90 SE Gasser Elektronik kitleniyor

hokucem
20-05-2012, 14:47
Merhaba arkadaşlar,

Bu hobiye daha çok yeni olduğumdan dolayı elimde bulunan Raptor 90 SE Gasser helikopteri çalıştırırkenki problemle ilgili olarak aşağıda çekmiş olduğum video paylaşmak istiyorum.

Devreyi açtığınızda 1 sn kadar swash plate i oynatacak kadar vakit oluyor sonra gaz servosu sonuna kadar açtıktan sonra daha da açmak istiyor. ve alıcı üzerindeki ışıklar yanıp sönmeye çalışıyor. Kuyruk servosu ile oynadığınızda eğer sonda kalırsa elektriği kapatsanız dahi bir ses çıkartmaya devam ediyor. ancak pili sökerek bu sesten kurtuluyorsunuz.

Helikopteri edindim ancak bu problem olduğundan dolayı henüz ücretini ödemedim. Çözülmeyecek bir problem ise geri iade edeceğim. Aldığım kişide konunun çözümü konusunda bir fikri olmadığından iş başa düştü.

Yardım ve değerli fikirleriniz için şimdiden teşekkür ederim...

Video Linki:
http://www.youtube.com/watch?v=n9qTnIWi6xU

http://www.youtube.com/watch?v=n9qTnIWi6xU

Clio172
20-05-2012, 15:49
Sadece bu videoya bakarak yapabileceğim yorum voltaj yetersizliğinden sistemin ayarlanmamış fail-safe'e girdiği.

Sünger pal tutucuyu çıkartıp palleri açarak bakmanız daha sağlıklı olacaktır.

Sağlam/şarjlı bir pille denemenizi ve satın almadan önce heliyi bu hobiden anlayan birine göstermenizde büyük fayda var.

keynes
20-05-2012, 16:35
en başta palleri sungerden cıkarın ve duz bir şekilde dursunlar, cyclic servolarını zorlarsınız.. ve ikinci dikkatimi çeken durum kuyruk servosu linki düz bir hat izlemiyor servoyu gereksiz zorluyor, ön tarafta inanılmaz derecede bir kablo karmaşası var, bunları düzenli şekilde toparlanması gerekli... ve asıl sorununuza gelirsek bencede kullandıgınız pil ölmek üzere, yeni bir pille deneme yaparsanız goreceksiniz durum farklı olacaktır, ama değişen bişey olmazsa gaz servosu yerine saglam oldugunu bildiginiz yukardaki servolardan birini gaz kanalına takıp deneyin aynı şeyleri oda yapıyor mu gözlemleyin.. ona gore buraya yazın yardımcı olmaya çalışalım

SaitO
17-07-2012, 20:39
Servo, yeni kumanda ile reverse kalmış olabilir mi?