PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Motor ve iç mekanizma tavsiyeleriniz

PapaJohns
13-06-2012, 17:43
Merhaba ilk rc arabamı dün aldım anlayacağınız bu hobide yeniyim dün dedelere gittiğimde dedem tahtadan biseyyapiyordu yalvar yakar tahtayı aldım ve evdeki birkaç boncuk fln la değişik biseyyapiyordu sonrada düşündüm neden olmasın :) boya secimim yanlisolmus ama olsun çok önemli değil su ağaç kabuğu gibi olan kultablayi kendim oydum :) onun gibi bitmende gemi olmalıydı acaba onu su dıştan pervane olan modeller gibi yapabilirmiyim ve esas gemiden elime oyalanacak bişey geçebilirmi kirmizi gemi için motor açılacak delikler :) için tavsiyelerinizi bekliyorum iç aksam hakkında hiç bir bilgimyok sizin dediğiniz sekilde olacak küçük ve hızlı birşeyi olsa yeterlidir ama bu çok hafifbisey bence bu havada uçar ;)

PapaJohns
13-06-2012, 17:46
105176 bir resmi burada

PapaJohns
13-06-2012, 17:48
105177 105178

PapaJohns
13-06-2012, 17:53
105177 105178 105179 kendi oyduğum bu bu kültapla olanı gemiyi bulamadım:D biraz farklı bişeyler olsun istiyorum ama dediğim gibi teknik ve iç donanım hakkında bilgim 0 malzemeleri buraya yazarsanız ona göre alacağım

ceb76
13-06-2012, 19:33
Forumu biraz kurcalarsan (özellikle elektirikli scale tekneler bölümünü), kullanacağın malzemeler vede adlarıyla ne işe yaradıklarına dair epey bilgi bulabilirsin ;) Teknelerin tipleri ve seninkine benzerliklerine kafayı takma çünkü kullanılan her malzeme ve nasıl yerleşeceği konusu hepsinde aynıdır. Sadece tekne tiplerine göre malzemelerin teknik özellikleri değişir ki senin tekne için çok çok fazla bir önem arzetmeyecektir.

Daha sonra kafana takılan konularda buradan sorarsan, biz elimizden geldiğince seve seve yardımcı oluruz.

PapaJohns
13-06-2012, 20:03
Çok teşekkürler varya bu site hayatımda kullanıcıların birbirine yardım ettigini en çok gördüğüm site şimdi kirmizi gemiyibakdam suya koydum sabah kenarlarından kahverengi rengi artmiş su girmemiş ama kenarında çatlaklar orayı macunlayacagim zaten sitede bolbol yapıştırıcı markası yazıyor vallaha abi teşekkürler şimdi arabayı temizleyip onu yapmaya baslarım gelişme olursa foto çeker koyarım bu sırada bu sey 11 cm daha hızlı olsun diye küçük yaptım ama motoru boyuta göre yapacagım aklıma gelmedi bu boyutta motor varmidir acaba ;)

ceb76
14-06-2012, 10:14
ÖM'den cevap yazdım ama teknenin boyutlarını şimdi fark ettim.

Açıkcası bu kadar küçük bir tekeneye masraf etme derim. Çünkü doğruya doğru değmeyecektir. Boyutuyla, süs havuzunda dahi oynaman çok çok çok zor. Bence ya tekrar 50 cm'den az olmamak şartıyla bir şey yap, yada hazır alacağın bir teknenin motorunu iç donanımını değiştir.