PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Bi bakın elektrikçiler veya anlayanlar

anjelotkral
10-12-2012, 22:22
elektronik enjeksiyon sistemi mcd modelıne uydurabılırmıyız
uydurursak nerden buluruz turkıyede
sanayıde normal bulabılırsek sayet takılırmı
pull start olmadan nasıl calıstırabılırız bır kac vıdeo ızledım forumda dejavu uye arkadasımızın
youtube de baktım kontaklı yapmıs eleman bız bu sıstemı nasılş yaparız

su sıtedekı gıbı sıstem http://www.cncengines.com/rc.html

T1mur
11-12-2012, 17:49
bu sanırım cdı yani elektronik ateşleme ünitesi.. gp rc araba modellerinde hiç rastlamadım fakat gp rc uçak modellerinde (izlediğim videolarda) yaygın olarak kullanılıyor ve bildiğim kadarıyla uçaklar için üretiliyor :) tabi tam bir bilgi sahibi değilim bilen abilerimizin tecrübelerini okumak isterim :)

acarfm
11-12-2012, 19:07
tımur bende var bu sıtem cdı ateleme sıtemı genelde ucaklarda kullanılır ama ben arac ıcınde takmıstım.ıstersen mesaj atarsın

demirci
11-12-2012, 19:50
arkadaşlar, forum kuralları gereği anlaşılır bir dille ve imla kurallarına dikkat etmeye çalışıyoruz. mobil bağlı değilseniz ki bu bir mazeret değil, lütfen daha dikkatli olalım.

T1mur
12-12-2012, 16:51
tımur bende var bu sıtem cdı ateleme sıtemı genelde ucaklarda kullanılır ama ben arac ıcınde takmıstım.ıstersen mesaj atarsın farkları neler açıkcası merak ediyorum daha doğrusu düşününce düzgün bir ateşleme konusunda yardımcı olabilir fakat bunun güç artışını yada daha yüksek devirlere çıkmasını yani performans artışını sağlar mı ? :)

anjelotkral
12-12-2012, 18:30
performans artısını saglıyacagı dusunulemez bence. sadece atesleme sıstemını hızlandırmak pull start olayını ortadan kaldırmak ve bu sıstem de bu sıtedekı sekılde aradım buldum http://www.ebay.com/itm/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=300821746468&item=300821746468&lgeo=1&vectorid=229466

Nobran
12-12-2012, 21:14
Benim fikrimi soracak olursanız (Facebook' tan da konuşmuştuk) bu tip bir sistemi aracınıza takmak ekstra problemleride beraberinde getirecektir. Birincisi nasıl bir egzoz kullanıyorsunuz bilmiyorum fakat pullstartı sökerek yerine bu parçaları monte etmenizi egzoz engelleyebilir. Engellemese bile kepten dışarı çıkabilir (parçaların uzunluğunu bilmiyorum) Bu tip sistemler daha çok uçaklarda ve teknelerde kullanılır ki havada stop eden motoru çalıştırmak yada gölün ortasında stop eden tekneyi çalıştırmayı sağlama açısından faydalıdır. İkinci problem ise araca katacağı ekstra ağırlık ve yaşanması muhtemel başka problemlerin yeni bir pullstart almaktan daha fazla masraf çıkartması. En basit ve rahat çalıştırma şekli her zaman pullstarttır :)

acarfm
12-12-2012, 21:56
farkları neler açıkcası merak ediyorum daha doğrusu düşününce düzgün bir ateşleme konusunda yardımcı olabilir fakat bunun güç artışını yada daha yüksek devirlere çıkmasını yani performans artışını sağlar mı ? :)
kardes tek farkı arac calısırken kolay calısıyor cdı beyın var avansı kendı ayarlıyor unutmakı 6voltla calısıyor sıstem

anjelotkral
12-12-2012, 21:58
evet muzaffer dedgın gıbı arastırınca ısın burnu pınokyo gıbı uzadı malzeme arttı aracın cıger kısmı dısarı cıktı pull startla devam bozuldumu yaslan 40tl ye