PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Zenoahlı teknenin bakımı?

bonzipower4
12-04-2006, 17:46
Ben aslında aranıza yeni katıldım. Daha çok gerçek benzin kullanan modellerle ilgileniyorum Benzinli bir arabam ve teknem var. Tekneyi amerikadan getirttim. Üzerinde 5,5 BG lik modifiye bir Zenoah var. Şu ana kadar bir kez kullandım. Yani rodajı bile bitmedi. Ama hızı ve dengesi çok çok iyi. Modeli Bonzisports dan aldım. Teknemin model adı da BONZI. Tasarım da çok iyi bence. İşçilik falan gerçekten çok iyi.
Benim asıl sorum bunun bakımı, yani her kullanımdan sonra ne yapmak lazım?
Sanırım moderatörümüz bu konuda çok bilgili. Cevabını bekliyorum:)

rmnkrm
12-04-2006, 19:17
benim bildiğim, her kullanımdan sonra temiz su ile durulamalısın. başka bir şey yapmaya gerek yok sanırım. tabii tekne sahibi olan daha iyi bilir.

bonzipower4
12-04-2006, 19:20
O sanırım denizde yani tuzlu suda yapılması gereken bişey.

rmnkrm
12-04-2006, 19:27
olsun, klorlu havuzdan çıkarırken de durulamak gerekir. göllerden çıkarırken de kesin birşey oluyordur. bende çift motorlu EP motoryat vardı her sürüşten sonra duruladım 6 senedir tıkır tıkır çalışıyor.

bonzipower4
12-04-2006, 19:31
Tamam hocam öyle olsun yıkarız. Seni mi kırıcam:D

isabuncu
09-06-2006, 11:21
Tuzlu sudan sonra mutlaka tatlı su ile yıkanmalı. (Bu süre yarım saati geçmemeli)Birde WD40 denen sprey yağlar var, bununlada mutlaka motor ve gövde aksamı yağlanıp silinmeli.

DeeJay
10-06-2006, 20:51
Ehh İsa ' nın önerilerinden sonra bana pek söyleyecek laf kalmamış.. Artı bir tek tüyo daha vereyim tatlı su ile yıkadıktan sonra metal aksam dahil her tarafını saç kurutma makinesi ile kurutup wd40 ı öyle uygulayın uzun yıllar size hizmet edecektir...