PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 1/5 truck brushless motor ve esc yardım

gokhan441
08-05-2015, 21:45
Arkadaşlar brushless motor ve esc seçimi nasıl yapılır? Hangi kriterlere göre seçim yapmalıyım?

Uzun zamandır yapmayı düşündüğüm rc tır için motor ve esc yi bir türlü bulamadım. 70×30 Ölçülerinde 15 kg. Ağırlığı olacak araç max 15km yapması yeterli torklu olması gerekiyor sadece. Brushless motor terimlerini bilmediğim için seçim yapamadım. Mesela T değeri, Kv değeri, Watt, Volt nasil bir motor kullanmaliyim yardimci olursanız çok sevinirim, alüminyum u profilden sase yapmaya başladım. Motoru bulamazsam daha ilerisine gidemeyecegim :(

bboystability
12-05-2015, 12:53
Dostum aynı dertten bende muzdaribim 10-11 kg aracımın motorunu değiştirmek istiyorum 6s 150 a esc ile çalıştıracam orijinal motor 980 kv 770 gr başka hiçbir özelliğini bulamıyorum inşallah motorlar hakkında bilgi sahibi bi arkadaş yardımcı olur.

gokhan441
14-05-2015, 13:48
http://m.ebay.com/itm/HPI-Racing-Flux-Rage-80A-ESC-w-Flux-Scream-1965kV-Brushless-Motor-COMBO-Trophy-/221422886968

bende böyle bi motor ve esc buldum aracın ağırlığı yari yariya düştü büyük ihtimalle işimi görür bunu dişli sistemiyle uygun hale getirmeye çalışacağım inşallah olur

ggenc
14-05-2015, 14:43
Merhaba,

Aracınızda hpi 2200kv tork motoru rahatlıkla kullanabilirsiniz ve buna uygun bir esc temin etmeniz gerekiyor. Esc olarak Ezrun sc8 yada Mamba set alabilirsiniz. Sensörlü olmadığı için ilk kalkışta bir titreme yaşayacaksınız biraz hareketlenince titreme geçecektir. Bunun olmasını istemiyorsanız direkt sensörlü set almalısınız Ezrunun 2000kv sensörlü motor esc combosu işinizi rahatlıkla görecektir.

İyi forumlar.

gokhan441
15-05-2015, 13:25
Merhaba,

Aracınızda hpi 2200kv tork motoru rahatlıkla kullanabilirsiniz ve buna uygun bir esc temin etmeniz gerekiyor. Esc olarak Ezrun sc8 yada Mamba set alabilirsiniz. Sensörlü olmadığı için ilk kalkışta bir titreme yaşayacaksınız biraz hareketlenince titreme geçecektir. Bunun olmasını istemiyorsanız direkt sensörlü set almalısınız Ezrunun 2000kv sensörlü motor esc combosu işinizi rahatlıkla görecektir.

İyi forumlar.

Fiyat olarak ne kadardır dostum? Ebay den alışveriş yapmadım hiç pekte yapmak istemiyorum karışık diyorlar, Türkiye'de alabilecek yer varmıdır? Esc ve motor tahmini ne kadar tutar. Yardımcı olabilirsen çok sevinirim